Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Megbánta valaki már ezekért...

Megbánta valaki már ezekért (alább) Debrecent? Vagy ezek miatt nem kell(ene) aggódnom előre?

Figyelt kérdés

Egy - számomra és a családom szerint is - elképesztően magas fizetésért Debrecenbe (vagy a város környékére) kellene költöznünk mindenestül. A munka nagyjából ugyanaz lenne, csak jobb fizetésért és biztosabb megélhetésért költöznénk e városba.


Azonban...


Csak itt - ha csupán ezt az egy weboldalt nézzük a sokból - annyi, de annyi negatív hozzászólás érkezett mind Debrecenre, mind az azt környező községekre, hogy hiába a fenti nagyszerű lehetőség, egyúttal remény egy mostaninál jobb életre, egy kicsit ez kezdi kedvemet szegni, hogy elfogadjam az ajánlatot és egyúttal a költözést... mondhatni némileg tanácstalan lettem.


Hiszen egyrészt ott van a stabilabb, biztosabb megélhetés (és egy költözés jelenthet jót is, nem feltétlen csak macerát/rosszat), de az, hogy állítólag nem igazán van hol kikapcsolódni, nem igazán van hova beülni, emellett még pluszban jön az "áldás", hogy (a hozzászólók szerint) 20-30-40 km-ekről gyakran járnak nagy számokban a városba bizonyos valamiért viselkedni képtelen emberek, akik vagy "csak" vegzálják/megfélemlítik pl. esténként a helyieket, vagy rosszabb esetben a külső, valamiféle kertségek házaiba betörögetnek, ha azok az ingatlanok a város szélén találhatóak. Feltételezem ezek valamiféle ritkán lakott városrészek lehetnek, ahol még szomszéd is alig van.


Lehetne sorolni tovább amiket írtak az utóbbi időben, de ez a két csoport is bőven elég, hogy az ember el-elgondolkodjon egy esetleges költözésről.


Ráadásul ha ilyen zűrös a város, milyenek lehetnek a környező falvak (például közbiztonság tekintetében)?


Viszont teszem azt Szeged környéke hiába jobb/biztonságosabb, ha ott fele ekkora a fizetésért kellene teljesen ugyanezt a munkát végeznem.


Nem tudom mi lenne a jó döntés.


Nagyon kíváncsi vagyok milyen észrevételek, javaslatok érkeznek!



2023. júl. 17. 19:35
A kérdező szavazást indított:
Elolvastam végig, ennek ellenére azt javaslom Neked kérdező, hogy nyugodtan költözz Debrecenbe, nem olyan rossz hely az, mint ahogy egyesek lefestik!
Végigolvastam és egyet kell értenem azokkal, akik ezeket és az ezekhez hasonló negatívumokat Debrecenről írják. Még Szegeden is jobb életed lenne!
Egyéb észrevételeim/javaslataim vannak, alább írom is ezeket.
12 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
értelmes ember kerüli debrecent, ha meg ide született akkor menekül minél előbb
2023. júl. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Biztosan nem költöznék Debrecenbe, amikor már előre tudható, hogy a sok új akkugyár tönkreteszi a lakosok egészségét és elszipkázza előlük a vizet és a villamosenergiát is.

De majd rájönnek ha nem időnként lesz vizük az emeleteken ha kinyitják a csapot, vagy este nem lesz pl. tv. mert kell a villany a gyáraknak.

2023. júl. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
39%

"Szavazzál a Fideszre,

és mondjál búcsút a vizedre"

2023. júl. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

Sajnos akármennyire szégyellem is, debreceni vagyok én is születésem óta és egyet kell értsek az előzőekkel.

Annyira jó lenne pedig ez a város, ha nem lennének benne emberek. Én nem tudom mi kellene hozzá, hogy észhez térjenek.

2023. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
én nyírségi kisvárosban élek, sok kortársam, ismerősöm ment Debrecenig minimum hogy találjon valami fixebb megélhetést. nyilatkozni nem tudok róla milyen mert "vidéken ragadtam", de olyan szerepet tölt be hogy itt keres megélhetést aki nem akar Pestre, vagy dunántúlra menni leginkább. ha a szükség úgy hozná lehet mennék, de még alföldön belül is idegennek érezném
2023. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező!

Nem tartom helyesnek azt, hogy egy ilyen oldalon beírtak alapján dönts!

Az itteni beírások legtöbbjének - nem csak Debrecennel kapcsolatban - nem sok hitelessége van, mivel ez egy névtelen oldal, mindenki azt, és annyiszor ír véleményt ahányszor csak akar!

Mi Pécsről költöztünk Debrecenbe - hasonló okokból amiért te is költöznél.

Életünk egyik legjobb döntése volt!

Eszement sok marhaságot írnak itt; ne hallgass rájuk, gyertek el pár napra és nézzetek szét alaposan! Teljesen hibátlan a város, jó a közbiztonság.

Az, hogy fideszes város, ezt a napi életben nem érzed. Az ember nem ideológia alapján választ lakóhelyet - legalábbis minket ez sem pro, sem kontra nem befolyásolt. Mindannyian megtaláltuk a számításainkat.

A szívem továbbra is Pécsé, mert ott születtem, de már nem valószínű hogy valaha visszaköltöznénk.

Ott a haza, ahol a megélhetés! Nekünk minőségi ugrást jelentett.

A döntés a te kezedben van.

Ja: és Debrecenben soha nem volt, és nem is lesz vízkorlátozás.

2023. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Tudi333 ***** válasza:
20%
Költözz Miskolcra vagy Ózdra! 🤣🤣🤣
2023. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

Neked sincs sok hitelességed "bevándorlóként", 6-os.

Ugyanazt csinálod, mint a debreceniek. Okoskodsz, és nem adsz létjogosultságot más véleményének. Mert nem tudsz frusztrációt viselni. Ha valakinek 36 év ittlét alatt, édesanyámnak 64, negatív lett a véleménye, akkor engedd már meg, hogy az legyen. Ha az én véleményem nem hiteles, akkor kié? Undorító szokás megkérdőjelezni, érvényteleníteni más véleményét.

Igazából ez teljesen jellemző az egész ország értelmi szintjére, nemcsak városunkra. Csak mivel Pest után rengeteg itt az ember, jobban érződik, hogy ömlik a sz@r a szátokból.

Gratulálok, mentalitásban tényleg debreceni lettél.

2023. júl. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Csak kíváncsiságból, milyen jövedelmi viszonyokat jelent a leendő munkahely? És milyen munkaterületen helyezkednél el? Elképzelhető, hogy Szegeden is van hasonló, csak nem tudsz róla, vagy még nem jött szembe veled. Önmagában csak a leendő jövedelem miatt nem kell minden áron költözni.

Saját tapasztalat, ha olyan városba költözöl amivel kapcsolatban már az elején van egy kis ellenszenved, akkor az idővel mindig csak erősödni fog.


#2 "este nem lesz pl. tv. mert kell a villany a gyáraknak" A villamosenergia rendszerek nem így működnek. :D Akkora bődületes hülyeséget írtál, hogy hihetetlen. Legyél már objektív, nem kell felülni minden baromságnak amit olvasol. Gondolkozz. Bár ezt így szerintem sehol sem olvastad, csak a kis fejedben kipattant a politikai indíttatású fóbiáid miatt.


#8 Ha valaki több generációnyi időt eltölt egy településen, gyermekkorban és fiatal felnőttként rögzül egy élethelyzet és környezeti minőség. Ahogy telik az idő annál több változás éri az illetőt az adott helységen belül, ez elkerülhetetlen mert mindenhol telik az idő. Van ahol "gyorsabban" van ahol "lassabban". Minél idősebb az ember, annál képlékenyebb. Minél innovatívabb vagy nagyobb egy város, annál "gyorsabban" telik az idő. Ha ehhez hozzávesszük azt, hogy annak aki az utóbbi 30-60 évben élt az adott településen, jelen esetben Debrecenben, feltételezhetően nincs életvitel szerű tapasztalata más településekről, akkor bizony egy olyan tagnak a véleménye mint jelen esetben a 6-os válaszoló, mérvadóbb mint a törzsgyökeres helyieké. 2 embertípus van, aki 50-60 évesen is imád ott élni ahol mindig is, és aki mindig panaszkodik. Utóbbi hajlamos a saját életében generációkon megtörtént, számára negatív hatásokat is a környezetének betudni. Vagy az éppen regnáló önkormányzati vezetésnek. Az ő számuk úgy fele-fele arányban oszlik meg.

Mellesleg a #6 válaszoló hangneme és tartalma sokkal kevésbé volt okoskodó és sokkal objektívebb volt, mint a tiéd #8-as. Rajtad kívül senki sem mondta, hogy bárkinek ömlene a szar a szájából. Ilyenkor érdemes tükörbe nézni, tulajdonképpen nem ő fogalmazott meg veled szemben kritikát, hanem te vontad kérdőre logikus ok-okozat és érvelés nélkül azt, amit ő írt. :D

2023. júl. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy mondatot elrontottam a #9-ben: Minél idősebb az ember, annál KEVÉSBÉ képlékeny.
2023. júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!