Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért próbálják idiótának...

Miért próbálják idiótának nézni az embert egy társasházban?

Figyelt kérdés
A közeli szomszédság ellenére sajnos sok a rossz tapasztalat. 3 hétig nem voltam otthon, ami idő alatt a felettem lakó jelentős kárt okozott a lakásomban a tákolt felújításával. Jó párszor kopogtattam nála naponta többször és mikor kijött azt mondta nem tudott értesíteni, mert nem voltam itt. Pár nap elteltével egyik reggel a postaládája tele volt kutya ürülékkel. Tehát valakinek mégis csak sikerült úgy üzenetet hagynia neki, hogy ő nem volt itt. Neki is többet kellett volna gondolkodnia azon, hogy bizony nagyon könnyen lehet üzenetet hagyni.
2023. júl. 24. 12:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Milyen károd keletkezett?
2023. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
#22 : Egy helyiség teljes mennyezete beázott, folyt már le a víz, plusz egy szobában szétrepedezett a vakolat.
2023. aug. 7. 12:47
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor az a helyzet, hogy a szomszédodnak nincs mentsége. Akár otthon tartózkodsz, akár nem, a beázás megtörtént volna, max. Hamarabb észre veszed, de ez akkor sem kifogás. Nincs olyan, hogy bocsi de nem tudtalak értesíteni, hogy beáztatlak. Ezt meg kell térítenie. Vagy biztosító besegít, nem tudom van-e biztosításotok, de ez mindenképp a szomszéd sara.
2023. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt a postaládájába dobott kutyaszar nem fogja megoldani. A társasház üzemeltető biztosan tud segíteni hogyan tovább, hogy kultúráltan megoldódjon a problémád.
2023. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
#25 : Nézd, minden normális módon próbáltam már előtte. Nem reagált semmire. Tekintettel arra, hogy így úgysem lettünk volna jóban, nem totál mindegy!?
2023. aug. 7. 16:15
 26/30 anonim ***** válasza:
65%
Hogy nem lesztek jóban az tök mindegy. Az nem mindegy, hogy megtérül - e valahogy a károd?
2023. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
57%

1. Kérdéses, hogy tudott-e a beaáztatásról, mert mi is áztattuk már be az alattunk lakót úgy, hogy nem vettük észre, csak amikor felszóltak, akkor tudtuk meg, hogy mosógépből kifolyt víz szépen leszivárgott.


2. Ha 3 hétig nem voltál ott, nem tök mindegy, hogy hagyott-e értesítőt vagy nem? Ígyse lettél volna beljebb, ha pl. a 8. napon értesít és ugyanúgy a 21. napon érsz haza, amikor észreveszed magadtól is, hogy mi történt...

2023. aug. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
57%
3. Ha a postaládánkkal nekünk is ugyanez történt volna, akkor ezek után direkt hátráltatnám és/vagy próbálnám akadályozni minden lehetséges módon, hogy a te károd megtérüljön.
2023. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
57%
4. Sőt, azt mondanám, hogy ezzel kiegyenlítettük az egymásnak történő károkozást. :)
2023. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
#28 : Annyival előrébb lettem volna, hogy mondjuk lejelenthette volna akár a kárt is már a saját biztosítására. A kárszakértőt még akkor is várnom kellett volna. Én ügyintézzek az ő hibája miatt? Ez korrekt hozzáállás? Azért ha kárt okoz valaki, akkor az elvárható, hogy egy aláírt felelősségvállalási nyilatkozat várjon otthon.
2023. aug. 8. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!