Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni ha a szomszédo...

Mit lehet tenni ha a szomszédom egy társasházban 3 kutyát tart és ugatnak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom elviselni. Nem is akarom. 13 órában dolgozok, 200 ezerért bérlek egy lakást, és szeretnék aludni.
2023. júl. 18. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

A jegyzővel levelezhetsz hónapokig, ha van hozzá kedved. Csönd persze nem lesz ettől.

Vagy vegyél egy pár füldugót.

2023. júl. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Az elkoltozesen kivul nagyjabol semmit, foleg hogy csak berlo vagy. Szolhatsz a tulajdonosnak, de o sem fog tudni semmi erdemlegeset tenni: egy birtokvedelmi eljaras sokaig tart es az eredmenye is ketseges.


Igy megy ez minalunk, a kutyaknak es gazdaiknak tobb joga van nyugodtan elni mint a tobbi lakonak.

2023. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Állandóan ugatnak? Mert azért elég sok társasházban van kutya.
2023. júl. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3 éve bérlem, és kb a munkahelyem mellett van. A tulajdonos ismerősöm kb 15 éve.


Én nem szeretnék elköltözni, csak mert egy hónapja ideköltözött 3 kutyával.


Nem állandóan, de ha egy éjszaka elkezd 3-szor 5 percre ugatni is pont elég, hogy ne tudjak aludni.


Én társasházban betiltanám az állattartást. A kutyának se jó, a többi lakót meg zavarja.

2023. júl. 18. 23:44
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerezz be négy kutyát, hogy neked legyen több.
2023. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező igazadvan. Én is utálok kutya ugatásra ébredni a legrosszabb meg az volt hogy mütét után 1 nappal át jöttek uncsimék meglátogatni és hoszták a kutyát. Én meg hánytam eggyet mert rosszul voltam anya felvitt a szobámba próbáljak aludni és nagyon nehezen tudtam elaludni nagyon nagy fájdalmamvolt és az volt a leg rosszabb hogy már félálomban voltam elre a kutya elkezdett ugatni én meg úgy felijedtem hogy ezzerrel vert a szívem és a mütét heje is elkezdet fájni. Nagyon mérges voltam. És ez szerintem érthető. Megértelek teljes mértékben.
2023. júl. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Én se engedném társasházban a kutyát!! Pedig imádom őket. De nem ilyen helyre való. Főleg nem 3.
2023. júl. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is szeretem a kutyákat alapból, de nem Budapest belvárosában van a helye egy lakásban, a betontenger közepén, 40 nm-en bezárva. Valószínűleg ezért is ugatnak.
2023. júl. 19. 00:31
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha másokat is zavar, akkor közösen kellene panaszt tenni, ha csak téged, akkor költözz el
2023. júl. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha megfelelően le vannak mozgatva, foglalkozva velük, akkor édesmindegy, hogy a lakásban ugat vagy a kertesház udvarán állandóan. Nem a kutya a hibás, hanem a gazdi. Ettől függetlenül aztán csinálhatsz bármit kb, nem foglalkoznak vele…
2023. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!