Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten a Corvin Plázában...

Budapesten a Corvin Plázában miért van feltünően sok bevándorló?

Figyelt kérdés
Szlávok, arabok, ázsiaiak.
2023. júl. 28. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Kérdéseddel fordulj Karácsony Gergely főpolgármesterhez
2023. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tarlós idején is ezt tapasztaltam ott.
2023. júl. 28. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert ott a nyócker, még ha a Corvinnegyed a szebb rész is, pár utcára már nem az.

A nyolcadik kerület a város olvasztótégelye, a bevándorlók nagy része ott él, nem véletlenül van rengeteg afrikai, arab stb. üzlet arra.

Ezt most nem pejoratíve mondom, hanem tény.

2023. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert ott van több egyetem/fősüli a kerületben és onnan oda járnak kikapcsolódni, vásárolni, ügyeiket intézni.

+ rengeteg ott az olcsóbb ingatlan amit a külföldiek megvettek és ugyan ebből a célból mennek oda az ott lakik mint a diákok vásárolni, szórakozni, ...

2023. júl. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gondolom családok, meg kisgyerekes anyukák nem egyetemisták.
2023. júl. 28. 16:56
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Talán mert nyár van és sok a turista?

Rasszista vagy?

2023. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan odaköltöztek az új építésűekbe. Azok az ingatlanok elég drágák, a gazdagabb bevándorlók nagyobb eséllyel vették meg őket mint az átlag magyarok. Illetve a környéken szívesen bérelnek is lakást. Nagyon sok külföldi csak átmenetileg itt dolgozik/tanul és a nagyobb nemzetközi irodák, vagy egyetemek a belváros közelében vannak. Ezért ők nem a külvárosi részeken hanem a körút környékén szeretnek bérelni ahol elég jó a közlekedés és hamar beérnek. Ezt még fokozza, hogy a nyelvi akadály miatt a külföldiek ismerettségi köre sokáig más külföldiekből, jellemzően a saját nemzetiségük szerintiekből áll és ők pl. közösen bérelnek egy-egy lakást, bevonzzák egymást azokra a helyekre ahol már megtelepedtek.
2023. júl. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tűntek turistának.
2023. júl. 28. 17:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy nem tűntek turistának?

Hogy tudod te ezt megállapítani?

2023. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok multi meg egyetem van a környéken, ami vonzza őket. Én is dolgoztam ott egy IT cégnél, rengeteg külföldi volt.
2023. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!