Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha a bevándorlók, vagy a...

Ha a bevándorlók, vagy a cigányok "no-go zone"-okat hoznának létre Bécsben, vagy Budapesten, az szerintetek hol lenne?

Figyelt kérdés

A beilleszkedésre, együttélésre képtelen emberek néhány európai nagyvárosban (pl.: Párizs, Brüsszel, Malmö) olyan környékeket hoztak létre, ahová normális ember, de. még rendőr sem mer bemenni. Ezek többsége muszlim fennhatóság alatt áll, a cigány hatalomátvételre pedig jó példa Kassán a 9-es lakótelep (Luník 9).


Az érdekelne, hogy ha szerintetek Bécsben, vagy Budapesten alakulnának ki hasonló környékek, azok szerintetek hol lennének? Kérem, inkább olyanok írjanak, akik jól ismerik legalább az egyik csupa szerkezetét, és utánaolvastak a külföldi "no-go zone"-oknak. Várom az ötleteket!


2015. szept. 17. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
*csupa helyett város, elnézést
2015. szept. 17. 17:25
 2/6 anonim válasza:

Épp tegnap olvastam, hogy Budapesten is van ilyen, bár már nem emlékszem hogy merre.


De a kuruc.info weben olvastam, úgyhogy nem biztos hogy igaz.

2015. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Közben megtaláltam hogy hol olvastam, és mint kiderült nem konkrétan a cikkbe volt, hanem egy kommentelő írta:


"ami igazán durva ...Pesten is van No go zóna ...Ez nem vicc..És éppen a jobbik központól pár megállónyira...Egy elit budai kerületben! Az egyik ilyen hely a Bartók Béla út ahol péntek szombati napokon kövér bajszos izzadt csadoros üszők és cigányszerű porontyaik lepik el a Gárdonyi teret...A másik még durvább A fehérvári úti fő mecsetjük amit röhej de a (navajonkik által üzemeltetett) Golding kft től bérelnek...Itt már egész utcákat foglalnak el péntek szombati napokon a disznó testvériség autókaravánjai...És persze a Jobbik és a polgármester(egy hoffman nevű fideszes csinyovnyik) a füle botját se mozgatja..Épp ideje lenne elkezdeni a szerveződést.. ma még csak büdösen izzadtságszagúan sunyin szerveződnek holnap már ők pofáznak ...Riadó!Mire várunk...?!!!....Nincs hova hátrálnunk...."

2015. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért Budán ez nem jellemző, nap mint nap járok arra. A 8. kerületben, és Pesterzsébeten vannak olyan utcák, amiket "késsel-lábbal" védenek a cigányok (szintén személyes tapasztalat), de a külföldi példákhoz azért egyik sem hasonlítható. Az pedig, hogy többségbe kerülnek egy lépcsőházban, sajnos egyre gyakoribb városszerte.


Amilyenre én gondolok, az a régi Illatos út-Gubacsi út sarkánál volt lakótelep, illetve a régi (nagyon régi!!) Havanna. Előbbit lebontották, utóbbiból pedig azóta nagyrészt színvonalas lakótelep lett, szóval ezeket csak példaként hoztam fel.

2015. szept. 17. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Havanna ltp.-ről: Nem sértésnek, de valószínűleg sose laktál ott, ellentétben velem. Pont, hogy régen nem volt baj. Simán átmentem játszani a cigány gyerekekkel még amikor kicsi voltam (jó 20 éve), mert akkor még nem ilyenek voltak ők sem. Viszont mostanság is laktam ott (igaz nem sokat, hál' Istennek) és azt kell mondjam sokat durvult a helyzet. Azért, mert átfestették a "házakat" még nem lesz színvonalas. Ha van lehetőséged, ajánlom, hogy egy héten keresztül mindennap járj arra, már nem az lesz a véleményed, hogy régen rosszabb volt.


No-go zone: Erzsébeten tudok olyan helyről, valamint Csepelen (külső részek). Egy volt osztálytársam mondta, aki a peremzóna előtt lakott, amúgy egy nagyszájú gyerek volt, jó fizikummal, de ő is azt mondta, hogy nappal sem menne arra, nemhogy este. Kispesten is van pár olyan utca, ahol kifejezetten nem ajánlatos sétálni. És egy konkrét példa, saját tapasztalat, mivel a 18. kerületben élek. Ferihegyi vasútállomás feljáró. Barátom jött haza a munkából és felfele tartott ezen a förmedvényen és meg akarta támadni három norvég cserediák, akarom írni cigányok. Csak a lélekjelenlétének köszönhető, hogy nem lett baja. El se tudom képzelni, hogy egy lánynak egyedül, sötétbe miket kell/kellett ott kiállnia. Ja és ezen a környéken ez nem egyedi eset, több ember is mesélte, hogy megtámadták, kirabolták, ellopták az autóját, biciklijét (ez utóbbit a barátomnak szintén ugyanott ellopták) Szóval ha lehet, azt a felüljárót és környékét vigyázhatnék a rendőrök, de tudom, nagy kérés.

2015. szept. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Valóban nem laktam a Havannán, de rendszeresen jártam arra az utóbbi években, és én így vettem észre. Persze nyilván az ott élők tudják igazán, hogy milyen.


Sajnos Dél-Pesten egyre inkább elszaporodtak a norvég cserediákok. Én Erzsébeten is laktam, most Csepelen, ez egy fokkal jobb, de a rendőrök sokszor már nem tudják kordában tartani, annyian vannak. Nem ismernek se istent se embert, nekik nem számít hogy nő vagy, esetleg erős fizikumú, a kés hatékonyabb :(

2015. szept. 20. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!