Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy érdekes témában szeretném...

Saucony kérdése:

Egy érdekes témában szeretném kérni a véleményeteket ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis egy hete hogy a szomszéd néni panaszkodott hogy bejár egy róka a kertjébe és lopkodja a tyúkokat. Ezért felajánlotta a lég puskáját hogy ijesszem el vele a rókát, és egyben tartsam is meg mert neki nincs rá szüksége, A férje meg már rég meghalt. Én kérdeztem tőle biztos el szeretné ajándékozni? Azt mondta igen rengeteget segítettem már neki ezért szeretné ha megtartanám. Én a puskát elvittem szakemberhez beállítattam átnézettem, aminek volt jó pár 1000 Ft költsége. Ma délután megjelent a néni a kerítésnél és követelte vissza a puskát mivel a fia igényt tartana rá és örökség ezért azonnal adjam vissza. Nyilván nem esett túl jól de én ilyen dolgokon nem fogok senkivel sem vitatkozni vissza fogom neki adni de még kértem rá hogy legalább azt a pénzt fizessek ki nekem amit rá költöttem, az volt rá a válaszola kikérte meg rá hogy el vigye valahová? Én mondtam neki abban a hiszemben vittem el hogy ez már az enyém, azt mondta őt nem érdekli kéri vissza! Azért ez nagyon kellemetlen és bosszantó helyzet ti mit csinálnátok a helyemben?
2023. júl. 31. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Illetlenség egy ajándékot visszakérni, de az árára hivatkozni is. Belegondolhatott volna előbb a néni hogy örökség de a kora számlájára is írható valamelyest(feledékenység? stb). Ha már örökség add vissza de máskor ne fogadj el semmit, és elég bosszú az hogy a róka tovább lopkodja majd a tyúkjait.
2023. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Darius- ***** válasza:
88%
Éppen aznap kérik vissza eléggé fura. Nagy eséllyel megbánta azt, hogy elajándékozta neked. Nem megbízható, felelőséggel járó ügyek kapcsán például mellőzd őt. Legfeljebb beszélgetőpartnernek, mint szomszéd megfelel az ismertetett tények alapján.
2023. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem aznap kérte vissza hanem egy hét múlva
2023. júl. 31. 23:00
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem adnám vissza, ha a fia megjelenik örökség jeligére, neki igen - elkérve a ráköltött összeget, hogy legalább kárt ne csináljanak neked, ha már átvágott a mamszi.
2023. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem adnám vissza a költség megtérítése nélkül, különösen ha ilyen stílusban kérné. Ez így olyan, mintha te kicsaltad volna tőle a puskát, csak rajtavesztettél volna. Az biztos, hogy többet szóba se állnék vele, nem segítenék, rosszindulatú szenilis vénasszonyokkal amúgy se érdemes.
2023. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondd el a fiának is hátha megérti és fizet
2023. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma írtam neki kértem a számát de vissza se írt. Nekem ez nagyon kellemetlen vissza adom nekik ha ennyire kérik de a pénzemet szeretném vissza kapni amit sejtek hogy nem fogom
2023. aug. 1. 21:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a nagyi kattanása ez az örökség dolog, akkor nem valós, nem számít, hogy nemet mondtál.

Ha valós, akkor meg fog jelenni magától a fia, hogy amúgy kéri vissza, mit képzelsz magadról, és akkor el tudod magyarázni neki a szitut, hogy örömmel, csak ne károsítsanak meg.

2023. aug. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Idős leépült embertől nem szoktam ajándékot elfogadni.
2023. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nincs le épülve teljesen egészséges a néni
2023. aug. 2. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!