Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házmestertempó szólni a...

Házmestertempó szólni a közterületen bőgetett zenéért?

Figyelt kérdés

Falun lakunk kertes házban. 1-2 éve települt pont mellénk egy játszótér. A gyerekzsivaly kicsit sem zavar, még az itt bandázó tinik "hallodbazmeg"-eit is eszükhöz értem - amire viszont nagyon ugrok, mikor hangszóróból nyomatják a gányabbnál gányabb zenéket az ablakunktól öt méterre. Bár ilyen hangerővel Mozart is idegesítő lenne. Csendes nyári estéken különösen, amikor az ember végre ablakot tudna nyitni a hőség múltával. De még csukott ablakon is behallatszik.

Van egy elsős gyerekem, nemsokára születik a kistesója, és ha mondjuk este 8 után kezdik nyomni a muzsikát, ki szoktam menni megkérni őket, hogy nagggyon halkítsák le. Általában ennyi elég, de volt már, hogy többszöri udvarias kérés után csúnyán (nem durva szavakkal, de emelt hangon) ugattam le őket, mivel a gyerek egy órája nem tudott tőlük elaludni. Ha meg jövő nyáron felmuzsikálják nekem a kisbabát, vérfürdőt rendezek. (Nyilván nem, ne kössetek bele.) Van a faluban más bandázóhely, nem belterületen, ott a kutyát nem zavarnák a fiatalok.

Nem akarok házsártos boomer házmesterné lenni, és tényleg nem vagyok az a szomszédokat feljelentgető fajta, de az üvöltő zene szerintem nem fér bele az "élni és élni hagyni" elvbe.

Vagy ha nincs erről önkormányzati rendelet, és/vagy nincs késő éjszaka, tűrnöm kell?


2023. aug. 2. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem kell elviselni olyan zajt, ami tavaró hangerejü, napi 24 órában tilos.

Kihivod a rendöröket, ök lerendezik

2023. aug. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
A problémás része a rendőr hívásának annyi csak falusi környezetben, hogy fényévekre van általában a "legközelebbi" rendőrőrs, amelyben szerencsés esetben kettő egész rendőrre jut két vármegyényi teendő. Mire odaér, - ha egyáltalán hajlandó mozdulni ilyen (számára) pitiáner ügyben, - még a falu is kihal.
2023. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok rendőrt hívni, mégiscsak gyerekek. Még attól is lelkifurdalásom van, ha határozottabban rájuk szólok... De ha a Ptk amúgy nekem ad igazat, előbb beleállok.
2023. aug. 2. 17:03
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Jaj de tudom utálni mikor valaki az utcán üvölteti a gánya zenéjét.
2023. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%

Térzene!

Színre léphetne már egy rádióamatőr "igazságosztó", - aki egy ótóból üzemeltethető generátorral nyírná az ilyen sötét gyalogok eszközeit! :D

2023. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes játszótér mellé menni lakni, ha zavar. Én se szívesen laknék ott.
2023. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: mint írtam, 1-2 éve települt mellénk a játszótér. Mi 10-11 éve lakunk itt.
2023. szept. 19. 10:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!