Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi az amit kedvelsz és mi az...

Mi az amit kedvelsz és mi az amit nem szeretsz Budapestben?

Figyelt kérdés
2023. aug. 8. 14:50
 1/10 qborka ***** válasza:
74%

+: Sok mindenre van lehetőség,jó a tömegközlekedés.


-: Ellenben nyáron büdös,néha autóval nem lehet haladni illetve parkolni

2023. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeretem, hogy koszos és büdös. A közlekedési morál az valami katasztrófális. Az utak minősége kritikán aluli. A utcák tele vannak kutyaszarral. A tömegközlekedési eszközökön hemzsegnek a bipoláris és más mentális betegségben szenvedő emberek, az aluljárókban és parkokban büdös hajláktakanok tartozkódnak életvitelszerűen. A VI-VII-VIII. kerületben rengeteg olyan társasház van ahonnan bármikor a fejedre eshet egy tégla a tetőröl. Egyébként nagyon szeretem az építészetét a fekvését és a kultúrális életét a városnak. Nekem a szülővárosom.
2023. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Megyeszékhelyen élek, szóval nagyobb városban, de ami nekem nem jön be Budapesten, hogy szerintem nagyon büdös. Főleg a belváros.


Sok a hajléktalan és az autós-biciklis-gyalogos közlekedés szerintem zűrzavar. Totál káosz.


Több nagyobb városban jártam már, külföldön is, de nekem Budapest büdös és káosz a közlekedés.


Egyébként szeretem, nagyon sok olyan regényt olvastam, aminek Pest a helyszíne, úgyhogy mindig van bennem egy "nosztalgikus" érzés ha ott vagyok.


Egyedül a közlekedési kultúrát és az állandó húgyszagot nem bírom.

2023. aug. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon szeretem benne, hogy sok szép része van. A legtöbb barátom és családtagom is itt él. Szinte minden megtalálható és beszerezhető és a közlekedési hálózat is elég könnyűvé teszi benne azt, hogyan jussak el A-ból B-be.


Amit nagyon nem szeretek benne, az a sok fura, kötekedő, vagy folyton tarháló alak. Persze, a fővárosban a nagy számú lakossággal együtt jár is, hogy sokkal több az adott területre eső hülye. És igen, néhol sajnos eléggé büdös is, elég csak a bulituristák által széthányt és széthugyozott bulinegyedre gondolni. Ennek kapcsán a partiállat külföldieket sem szeretem Budapesten.

2023. aug. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem: szép épületek vannak, sok minden elérhető, a tömegközlekedés fantasztikus (vidéken nőttem fel, ahol jár napi 2 busz, számomra lenyűgöző hogy párpercenként indul sokféle jármű, éjszaka is akár, és mindez kerül feleannyiba mint egy vidéki bérlet)


Nem szeretem: kötekedő (fél)csövesek és drogosok, sz@r és húgy mindenütt, gyalogosan mindenhol elütnek, sok helyen nagy a tömeg, minden be van építve. Nagyon zajos. Meg nekem fura hogy a belvárosban sok házon az ereszből ömlik a víz, a homlokzati vakolat omlik le a járdára, stb, és senki nem csinál ezzel semmit.

2023. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

+ Buda

- Pest

:D

Nyílván nem ilyen egyszerű, de számomra jól összefoglalja a lényeget. Szeretem a mészköves hegyeket, a tölgyeseket, néhol fenyveseket. Szeretem a szinte összefüggő zöldet ami a XI. kerület adott pontjáról akár a III. kerület egy másik pontjait tart, sok-sok km-en át, csak néhány lakótömbbel, csomóponttal megszakítva. Szeretem a Dunát a Rómaiál és újabban a Kopaszinál is. Szeretem azt a kisvárosi miliőt ami a legtöbb budai kerület egy-egy zugában megmaradt. Szerettem a régi Kelenföldire érkezni, 1-2 megállót villamosozni vagy 20 percet gyalogolni és a madárfüttyös utcámba hazaérkezni. De, képzeletben kicsit elszakadva Budáról, szeretem az V. kerületben a Szerb utca környékét, a Kiskörúton belüli-melletti kis utcákat. Ott még valami megmaradt egy élhető fővárosból. Szeretek rengeteg apró részletet is a fekete-fehérre mázold kockakövektől a kényszeresen jónapotozó, magázódó bolti eladókon át a zárt parkokig. Van itt olyan városi kultúra ami máshol talán nem konzerválódott ennyire. És van is közönség aki tiszteli, életben tartja ezeket a hagyományokat. Én is tisztelem a tősgyökeres budapestieket mindezért. (Másik nagyvárosból származom és élek jelenleg is.)

Amit nem szeretek az az elhanyagoltság, a kösz, a mocsok, a csövesek, drogosok tobzódása mindenhol, az autózás ráeresztése a városra 40-50 éven át, a részben emiatt ledózerolt városrészek helyen kialakult élhetetlen, ocsmány közeg. Azt se szeretem hogy hiába laksz a legjobb környéken, nagy valószínűseggel órák alatt jutsz csak ki a városból és olyan helyeken kell átverekedned magad amitől elmegy az életedkedved. Számomra a káderdűlők, gazdagék sivár lakózónái is tipikusan ilyen helyek, az ízléstelen építészettel, tujával, nyírt gyepekkel. Az is nyomasztó, hogy nincs átmenet, a (nagyon helyesen) védett erdők, természeti helyek nyakában vannak már a lakóparkok, nincs kiskert, gyümölcsös, legelő stb. a város határában, pedig szerintem ez az átmenet is tesz széppé, kiegyensúlyozottá egy várost. Évekig éltem Budapesten és emiatt éreztem magam leginkább bezárva, elszigetelve.

Igazából nekem ez a város nem üti meg a "jó hely" mércéjét amit szomorúnak tartok, mert mégiscsak a fővárosunk. Valakinek alaposan, drasztikusan gatyába kéne rázni ezt a helyet. De ez már másik történet.

2023. aug. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Mit nem kedvelek: Budapestet. A koszt, húgyszagot, csöveseket, kéregetőket, az élhetetlenségét (belváros), de hogy külső részre már nem jutsz ki értelmesen.

Stb.

Éltem ott, akkor is utáltam, de a meló miatt be kellett költözni, hogyha nem akartam 2,5 órát 2x ingázni.

2023. aug. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten születtem és ott nőttem fel, pár évet éltünk külföldön, aztán megint Budapesten éltem (mindig Pesten, ott volt a lakás, habár Budát jobban szerettem mindig is), most újra külföldön.

Régen szerettem Budapestet, most már utálom.

Azt szeretem/szerettem benne, hogy minden van, ami kell, akár gyalog elérhető távolságon belül is, de ha nem, akkor tömegközlekedéssel könnyen megközelíthető minden. Amit már utálok benne, hogy koszos, szemetes, undorító. Mindenhol szemét, kutyasz.r, húgy (vagy ki tudja milyen folyadék), hajléktalanok, cigicsikkek, a padokra sokszor nem merek jó szívvel leülni, mert tiszta kosz, ott vannak a piás üvegek, a szemét, hajléktalanok ott fetrengenek, sok helyen mászkálnak drogos, alkoholista emberek, romák és sokszor már a tömegközlekedés terén is kikészültem, hogy megveszem a közel 10 ezer forintos bérletet és 10/8 alkalommal nem tudtam nyugodtan elmenni A-ból B-be, mert mindig volt valami balhé, valaki csinálta a fesztivált, ordítozott, beálltan szállt fel a villamosra, kéregetett, büdös volt, ezért nagyon le sem szoktam ülni. Borzalmas, már utálom egész Pestet úgy ahogy van.

2023. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utálom a tömegnyomort, egyszerűen a túl sok vadidegen embert. Azt, hogy ráadásul ezek az emberek nincsenek tekintettel a másikra. A sűrű beépítettséget, a lakásban élést, a kevés zöldet. A lassú tömegközlekedést (igen, sűrű a hálózat, igen, gyakran jár, de iszonyú lassú az eljutás A pontból B-be, ha külvárosba, na akkor még sokkal rosszabb).

Azt is utálom, hogy kerékpárral még mindig nehéz közlekedni, hogy amíg nyugatabbra sok helyen MINDENHOL van kijelölt kerékpárút vagy -sáv, addig Budapesten még mindig kevés helyen. Még mindig az az alap, hogy kerülnöd kell a bringautak vezetése miatt, vagy hogy kisebb forgalmú utakat tudj választani. Utálom a (jó, nem mindig, de sokszor) elmaradott mentalitást, ami gátat szab például a közlekedés fejlesztésének, az autók kiszorításának.


De szeretem, hogy sok szolgáltatás elérhető, simán kiszállítanak ebédet még mindig 1000-1500 forint közötti napi áron, a speciálisabb diétámnak megfelelően, a munkahelyemre és otthonra is, előző este 5-ig kell eldöntenem, hova. Szeretem az online bevásárlást és az azonnal ételkiszállítást is (az 1-1500 közötti az "egy hétre előre rendelős", ami az "én" szolgáltatómnál nem is az).

Tetszik, hogy csak kevés ember bámul meg, ha futok és amúgy rekortánpálya is sok van, ha ott futnék. De uszoda kevés van...


Jó, néhány dolog valószínűleg a világ legtöbb hasonló méretű városára is igaz, de nem úgy szólt a kérdés, hogy "kivéve, ami máshol is jellemző".



Amúgy büdös alatt a húgyszagot értitek?

2023. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es nem akarlak elszomorítani de amiket előnynek írsz, sokkal kisebb magyar (és talán más európai) városokban is elérhető szolgáltatások :/

büdös alatt én egyrészt a húgy-, fekália- és egyéb, leginkább hajlektalanokhoz köthető testváladék-szagokat, másrészt azt a masszív kipufogógázt aminek a hiánya egyből megcsap, amint elhagyja az ember Budapestet (meg a keleti-délkeleti agglomerációt ahova ezt még lefújja a szél)

más városokban mondjuk szerintem más miatt van büdös, pl. a bútorlappal tüzelés (szerencsére) Budapesten elképzelhetetlen...

2023. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!