Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szlovéniába nulla nyelvtudássa...

Szlovéniába nulla nyelvtudással érdemes költözni?

Figyelt kérdés
Hova lenne érdemes költözni nyugatra, ha nincs úgy tervem? Mennyi idő alatt tanulhatok meg egy adott nyelvet, hogy boldogulhassak kint?

2023. aug. 12. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha beszéled a helyiek nyelvét, egy szinten vagy egy helyi nagycsoportossal. A boldoguláshoz rendelkezni kellene valamilyen használható szaktudással, egy minimális kapcsolati hálóval, bevételi forrással, szállással. Manapság már nem működik, hogy csak úgy világgá megy az ember.
2023. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a fővárosba menj, ott meglepően sokan beszélnek nagyon jól angolul, na meg ott több a lehetőség munka terén:D


A nyelvet nem éppen egyszerű megtanulni, de ha tényleg célod kint lakni, akkor úgy is találsz egy szlovén barátnőt/barátot, az sokat fog segíteni:)


Én egy évig járkáltam ki sokat, mert volt egy szlovén párom. Lehet ténylegesen ott lakni más és lehet nem a főváros a legjobb opció, de nekem és exem elmondása alapján eléggé főváros központú az ország. Ami nem is meglepő, hiszen tényleg elég kicsi.

2023. aug. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Lendván elboldogulsz simán.
2023. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátom élt kinnt 4 évig most Ausztriában lakik. Elmondása szerintem jobban boldogult mint itthon, és csak angolul tudott alapszinten.
2023. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A barátoddal felvehetném a kapcsolatot?
2023. aug. 13. 08:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A nulla nyelvtudás mit jelent? Angolul gondolom beszélsz ha már felmerült a kérdés. Nyilván olyan képesítésed van, hogy a munka világában angolul beszélő emberekkel tudsz majd együtt dolgozni...
2023. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudok angolul. Érettségivel informatika, okj-s szakmával pénzügyit szereztem. Bár nem dolgoztam ezekben.
2023. aug. 13. 09:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Aham, végülis szezonban pincérkedni akár lehet is. A konyhán meg majd mutogatsz :)
2023. aug. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tét nélkül elméletben találgatni bármit lehet, de nem mész vele túl sokra. A gyakorlatban minden azon múlik, hogy te mit és hogyan csinálsz, milyen helyeken mekkora sikerrel próbálkozol és mit tudsz kihozni a helyzetből. Ha az első pár kudarc után feladod, jó eséllyel még azt a lehetőséget sem találod meg, ami sokkal gyakoribb tapasztalatod lehetne, mint amivel először találkoztál.


Van olyan ismerősöm, aki elég jó angol nyelvtudással még Angliában sem tudott elhelyezkedni és ismerek olyanokat, akik nála sokkal rosszabb angol tudással is tudtak komoly karriert kiépíteni ott is meg más országban is.


Van aki megijed, kétségbe esik tőle, hogy nem beszéli a nyelvet elég jól és nem is mer miatta próbálkozni. Mást meg a hiányosságai nem zavarnak annyira, mint az érvényesülni akarása és ha kell, akkor kézzel-lábbal is elmagyarázza, hogy mit akar, meglátja a lehetőségeket mindenben és küzd érte, hogy ki tudjon valamit hozni belőle.


Érdemes néhány havi megélhetésre valót összespórolni, mellé tenni egy vésztartalékot, amiből kijön a hazautazás, aztán belevágni. Ha sikerül, akkor sikerélményed lesz. Ha nem sikerül, akkor legalább megpróbáltad és még mindig tanulhatsz belőle.

2023. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!