Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ki szeretnék menni szobalán...

Ha ki szeretnék menni szobalánynak dolgozni akkor miket érdemes németül megtanulni, ha minimális nyelvtudást várnak el?

Figyelt kérdés
Angolul beszélek csak sajnos
2021. nov. 2. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevedet, korodat tudd elmondani, meg h magyar vagy. Illetve a takarítószereket, hotelben lévő dolgokat(termek, szobák, fürdő, párna, paplan stb) illetve tudd a számokat is( szobaszám miatt, v mondják h mennyi időt kapsz 1 szoba takarítására, illetve h mi a napi beosztásod). Napok neve stb. Ami ehhez a munkakörhöz köthető
2021. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És szerinted érdemes elmenni német tanárhoz inkább? Mert tényleg egy szót se tudok németül, azt sem tudom hogy álljak neki itthon.
2021. nov. 2. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj józan paraszti ésszel, te vendégként mit kérdeznél egy szobalánytól (pl elfogyott valami), illetve a főnököd milyen utasításokat adhat, miket kérdezhet. Ezekre udvarisan válaszolni tudni kell, illetve a kollégákkal mikről beszélhettek.
2021. nov. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az angollal teljesen jól el tudsz boldogulni, ha rendesen tudsz angolul. Külföldön sokkal többen beszélnek angolul mint itthon, pláne egy szállodában :)
2021. nov. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Hogyha A1 szinten már tudsz, akkor az elég. Nem kell róla papír, egyszerűen elmész egy nyelvtanárhoz és mondod neki, hogy A1, esetleg A2 közeli tudást szeretnél és azt megtanulod. Ez ilyen alap tudás, amire a többi majd úgyis élőben jön.
2021. nov. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit nem beszélsz fél év intenzív tanulás biztos hogy kell. Egy tanár segít az biztos, alap nyelvtan: mondatbéli szórendek, igeragozás, önöző forma. Ezenkívül renget szót meg kell tanulni, színek, számok, melléknevek, tárgyak, napok, hónapok, óra, munkahelyeden, környezetedben előforduló tárgyak nevei...stb ha a névelőket el is szúrod a főneveknél annyira nem gáz.

Tudj bemutatkozni pár szót mondani magadról, illetve ráfeküdhettek a munkával kapcsolatos kérdésekre, szituációs gyakorlatokra. Amennyit csak lehet beszélj és olvass. Az értelmezés nagyon fontos, mert ha válaszolni nem is tudsz nyelvtanilag helyesen a kérdéseket még meg kell tudni érteni.

2021. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy ismerősöm aki angolul tudott és úgy ment ki aztán ott ráragadt a német nyelv, de nem tudom elképzelni, hogy ha mondanak valamit németül akkor annak én hogy fogom tudni mi a jelentése, beszed közben nem szótárazhatok. Egy másik ismerős szinten angollal ment ki és tudott is a munkáltató angolul, de nem volt hajlandó megszólalni. Neki azért volt szerencséje mert olyannal ment ki, aki tudott németül és ő tolmácsolt neki.

Mivel csak jövő télen akarok kimenni, ezért gondoltam úgy hogy valamennyire megtanulnám, ártani nem árt alapon.

Szerintetek akkor addigra meg lehet tanulni a1 szinten?

2021. nov. 2. 12:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 az, hogy neked milyen a nyelvérzéked azt te tudod. Van akinek 3 év is kevés, egyik rokonom meg 1 év alatt képes megtanulni egy nyelvet majdnem anyanyelvi szinten.
2021. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem elég az angol, Ausztriában, Németországban mindig magas szintű német nyelvtudást várnak el a dolgozóktól ezeken a területeken.

Turistaként lehet, hogy jól elboldogul az ember angolul, de nem értem, miért gondolják egyesek, hogy a munkaadók és a helyi vendégek nem várják el, hogy az anyanyelvükön beszélhessenek a személyzettel.

Szobalányként tudnod kell a szállodában megtalálható dolgok és a takarítóeszközök nevét, a takarítás szakszavait. Ha tényleg egy szót se tudsz németül, menj inkább tanárhoz, mert egyedül nehéz lesz.

2021. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A németek nem hajlandóak a saját országukban más nyelvet használni. Az angollal max a vendégekkel tudsz kommunikálni.
2021. nov. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!