Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Hős utca miért hős?

A Hős utca miért hős?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Mert aki végig megy rajta úgy, hogy nem rabolják ki az egy hős.
2023. aug. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Miért , mi legyen? Fapuma?
2023. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Mert aki úgy tud rajta végig menni, hogy rajta marad az összes ruhája, az Hős. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2023. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert ott egyszer lecsapott a villám.
2023. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

A legenda úgy tartja, hogy réges régen, talán 2 cigány századdal ezelőtt az addig kisebbségnek fenntartott utcán egy fehér alak tűnt fel.

Zakója kopottas volt, csizmája fénylett, tekintetéből bátorság, vakmerőség, elszántság sugárzott.

Rálépett a járdára.

Tudta. Már nincs visszaút.

Végig sétált az akkor névtelen utcán, lakóin átnézve, haragos tekintetüket elhárítva.

Ez volt az a nap, amikor Hős Péter, első fehér emberként átkelt az akkor csak veszélyes zónaként emlegetett szakaszon.

A helyiek elnevezték róla az utcát. Megnyílt a lehetőség a kereskedőeknek, hogy rövidebb úton is közlekedhessenek, ám a hiénák ezt hamar megérezték. Szaporodásnak indultak és a rablások száma is rohamosan nőni kezdett.

Az utca fokozatosan vesztett a tekintélyéből, de a neve megmaradt.

24F

2023. aug. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Humoros(nak) szánt válaszok helyett érdemes a környék történetének utánaolvasni, megnézni most milyen létesítmények, milyen egyéb utcanevek vannak arrafelé. Engem ennyire sose érdekelt, csak munka miatt mászkáltam arrafelé és rájöttem. Csak két példa: ma is ott van a TEK laktanyája, illetve egyik keresztutcája a VIII. kerületi (tehát nem a gettós részen) a Százados út, ami egyben egy (ha jól tudom) eredetileg honvédeknek épült régi lakótelep (ma inkább lakóparknak mondanám) főutcája. Szóval csupa fegyveres testületekhez köthető dolog.
2023. aug. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos akkor én szuper hős volnék?:D


Még 2014 ben tobszor jartam a hős utcában még az akkori epületben is mivel ismerosom ott szedte fel az elso ferjet es gyakran meghivtak minket. :D


De tenyleg veszelyes hely..

2023. aug. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!