Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Veresegyházra költözünk...

Veresegyházra költözünk nemsokára, milyen a város?

Figyelt kérdés
Voltunk már ott többször, amíg házat néztünk, de részletesebben még nem ismertük meg. Akinek van tapasztalata, milyen ott élni? Mit érdemes megnézni, mit érdemes kerülni? Milyen üzleteket, éttermeket ajánlotok, és miket nem? Van-e városon belül használható tömegközlekedés? Köszönöm a válaszokat :)
2023. aug. 17. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Minden olyan, amilyennek te látod, vagy akarod látni.
2023. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahamm, hát köszönöm a hasznos választ :)
2023. aug. 17. 10:57
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Ne haragudj, de a kérdésben szereplő információk 80%-át megtalálod az interneten.

Itt csak szubjektív "azért jó/nem jó itt élni" véleményeket kaphatsz.

Mondjuk biztos van a településnek facebook oldala, az is elég sokat el szokott árulni - milyen programok, fejlesztések vannak - milyen kommentek érkeznek a lakosoktól...

2023. aug. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan szubjektív véleményekre vagyok kíváncsi. A neten én is utána tudok nézni mindennek, de személyes tapasztalatok érdekelnek jobban, azokban hiszek inkább. Nyilván majd én is kiismerem és megtapasztalom a várost, de attól még kíváncsi lehetek mások véleményére. Azt hittem erről szól ez az oldal.
2023. aug. 17. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem. Ez az oldal arról szól, hogy hogyan legyünk totál életképtelenek és hogyan éljünk más vélmenye szerint.

Tehát ha 10 válaszból 6, azt írja, hogy kerüld a főtéren az olasz éttermet, akkor te nem fogsz odamenni, mert te is ugyanúgy rossznak akarod látni.

1-es voltam..

Majd ha kicsit több egyéni élettapasztalatod lesz, rá fogsz jönni, illetve meg fogod érteni, hogy hasznos vagy nem, az első válaszom, de úgy nem lehet élni, hogy más mondja meg. Mert az nem te vagy.

2023. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

Ha már eldőlt, nem úgyis mindegy?

Majd kitapasztalod neked mi tetszik és mi nem

2023. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég biztonságos hely, csak egy unalmas alvóváros. Autó nélkül nehéz meglenni, nagyok a távolságok. Van sok újépítésű utca, tele van újgazdagokkal.
2023. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7: köszönöm a választ :) autó mindenképp lesz, az nem gond, Pest után nem is bánom, ha kicsit unalmasabb :)
2023. aug. 17. 12:43
 9/9 anonim válasza:

Veresegyház egy teljesen élhető hely. A legtöbb szolgáltatás, ami egy városban kell elérhető. Nem tudom, hogy a város melyik részére költöztök, ha ezt megírod, akkor pontosabb infokat tudok adni. Lényegében a Ligetek, hegyek és csonkás az új építésű lakóövezeti részek. A többi területi egység már régebb óta kiépült, ennek megfelelően az ingatlanok is régebbiek. A város nagy hiányossága, hogy túl sok bevásárlási lehetőség nincs. A Ligetek részen van egy Lidl, ami mindig nagyon zsúfolt, de leggyorsabban és a legnagyobb választékban itt tudsz bevásárolni. Itt amúgy van DM, Rossmann és egyéb üzletek is. Van több cukrászda a városban, azok szerintem jók, viszont étterem tekintetben nekem átlagos mindegyik. Hangulatát tekintve talán az olasz éttermet mondanám kiemelekedobbnek, de az ételek minőségében semmi különös.


A város vezetése politikailag független. Adóbevételei magasak az itt levő multik és helyi vállalkozások miatt, valamint a lakossági adóbevételek is jelentősek.


Nem tudom van-e gyerek. Ha igen, akkor iskolák tekintetben a városi iskolák éppen csak elbirjak a felvett gyerekletszamot. Egyes évfolyamokon a-f osztályok vannak, ami rengeteg gyereket jelent. Új általános iskolát terveztek a Lidl mellé, ami központi költségvetésből valósulna meg, amelyet a kormány az uniós pénzek miatt felfüggesztett.


A város amúgy elnyert egy bicikli hálózat felújítási / létesítési pályázatot, amelyet idén kezdenek.


A közlekedés városon belül jó, de a reggeli és délutáni órákban azért sok a dugó. Itt tervben van egy település uthalaozatat célzó fejlesztés/átalakítás.


Hirtelen ennyi. ha van kérdésed, írj!

2023. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!