Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelben engedélyezett, hogy...

Panelben engedélyezett, hogy egész héten este 7-kor is még menjen az ütve fúró??

Figyelt kérdés

Panelban a beton végett konkrétan 2 emelettel feljebb is zeng a ház.. és még szombaton is csinálja meg még most vasárnap augusztus 20-án is ment a felújítás, normális az ilyen?? Egy egész társasház pihenését megkeseríti..


Én nálam is volt felújítás mikor vettük lakást de normálisan hétköznap és nem estig.. pláne nem vasárnap meg ünnepnapon..


2023. aug. 21. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%
Nézd emb a házirendet. Alapvetően reggel 8 és este 8 között nyugodtan dolgozhatnak
2023. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Általában az szokott lenni a kérés/előírás, hogy hétköznap 8-12 és 16-20 között lehet zajongani, szombaton 8-12 között. Vasárnap és ünnepnap nem. Így az este 7-el önmagában nincs gond, csak akkor, ha hétvégén csinálja.
2023. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1


És ez normális, hogy vasárnap 8-tól este 8-ig másik 19 család életét keserítsék meg? Ez elég szomorú ha ez a szabály..

2023. aug. 21. 15:52
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Vasárnap nem lehet. Hétköznap igen. Neki is joga van felújítani. Ha nem tetszik, el lehet költözni kertes házba. Igaz, ott füvet nyírnak, flexelnek, ugat a kutya és kukorékol a kakas, szóval lehet, hogy inkább a lakatlan sziget a jó megoldás.

Ha vasárnap fúr egész nap, akkor a következőt érdemes tenni:

1. Odamenni, és kedvesen megkérni, hogy hagyja abba. Tuti, hogy van házirend, amiben ez szabályozva van.

2. Ha ez nem vezet eredményre, szólni a közös képviselőnek, hogy hasson oda.

2023. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kertes házban is laktam és ez a "ugat a kutya, kukoréokal a kakas, nyírja a szomszéd a füvet" kvára nem összehasonlítható egy ütvefúróval a panelban..


Nem tudom, hogy aki ezt leírja az élt e valaha panelban és kertes házban is, nem hinném.

2023. aug. 21. 15:56
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

"És ez normális, hogy vasárnap 8-tól este 8-ig másik 19 család életét keserítsék meg?"


Hát nézd, lehet hogy így kesz elsznek egy hét alatt, hameg napi 2 órát dolgoznának 6 hónapig is elhuznak a munkát. De mi akadályoz meg benne, hogy oda menj, és megkerdezd, nem e abba tudnak hagyni picit korabban

2023. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6


Látom nem megy neked az értelmezés és ilyen kifordított példákkal jössz. Attól, hogy vasárnap nem dolgoznak nem azt jelenti, hogy napi 2 órát dolgoznak majd a többi napon, de látom kötekedni akarsz csak. :)

2023. aug. 21. 15:59
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

"Nem tudom, hogy aki ezt leírja az élt e valaha panelban és kertes házban is, nem hinném."

Én írtam a kifogásolt választ.

Igen, éltem kertes házban, Pest közepén, mégis kukorékolt a kakas. Meg ugattak a kutyák, nyivákoltak a bagzó macskák.

Most panelban élek, ha szükséges, akkor fúrok (vagyis nem én, hanem a férjem.) Nem vasárnap, nem éjjel, hanem amikor szabad. Más is fúr, zavar is, utálom a hangját, de tudomásul vettem, hogy ez ezzel jár.

2023. aug. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként odaírtam azt is, hogy ha nem az engedélyezett időben fúr, akkor mit tehetsz, aminek több értelme van, mint itt panaszkodni.
2023. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

"És ez normális, hogy vasárnap 8-tól este 8-ig másik 19 család életét keserítsék meg?"


Mivel a lakásban van, amit meg kell csinálni, renoválni vagy hasonló, ezért ez zajjal jár. A többieknek tudomásul kell venni, általában ez max. egy hónapos idöszak, mivel varázsolni nem tudnak, ezért kénytelenek így dolgozni.

Ahogy valaki írta: hétköznap 8-12 és 16-20 között lehet zajos munkákat végezni, szombaton 8-12 között, vasárnap egyáltalán nem.

Amíg ezt betartják, addig nem reklamálhat senki.

2023. aug. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!