Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van valami hivatalos szabály...

Van valami hivatalos szabály villanypásztor telken belüli elhelyezésére?

Figyelt kérdés
Szomszédom rászerelte a villanypásztort a kerítésemre és nem hajlandó leszedni pedig szépen megkértem. Azt mondja szökik a kutyája amiatt kell. Oké csak ne a kerítésre lécci.. valószínűleg bele is ér sok helyen a gaz mivel úgy csattog hogy 10 méterrel arrébb is hallani..Az önkormányzat sem segít hiába jártam a jegyzőnél. Úgy tudom a szomszéd kerítéstől 1 métert el kell hagyni ez meg ràszereli a dróthálómra a megkérdezésem nélkül...Googleba próbáltam keresni de nem találtam erre vonatkozó szabályt.
2023. aug. 25. 09:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
De miért zavar az téged? Valószínűleg alig látszik, csak pár zsinór..
2023. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Egyrészt azért mert úgy néz ki mintha egy katonai bázison laknék, 3 soron fut végig a villanypásztor ami elég kókányul is van felrakva, sok helyen beleér a dróthálónkba és ráz a kerítés. Csattog mint az isten nyila, nem az a halk pici kattogás amit alapjáraton hallani kéne. Nyilván nem attól félek, hogy megráz és bajom lesz tőle de azért nem kellemes, hogy hozzáérek a kerítésemhez és megcsíp...
2023. aug. 25. 09:57
 3/17 anonim ***** válasza:

De minek fogdosod a kerítést?

Ha nem a kerítésre teszi, hanem 1 méterrel odáébb és ezért plusz oszlopokat állít le, akkor esztétikailag jobb lesz?

2023. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hálót raktam fel rá azt meg nehéz anélkül, hogy hozzáérnék a kerítéshez és igen esztétikailag mindenképp jobb lenne ha nem kéne a villanypászort bámulnom.
2023. aug. 25. 12:55
 5/17 anonim ***** válasza:

Dehogynem kell bámulnod. most közvetlenül a drót mellett fut a három szál. Ha odébbrakja, akkor is látod a 3 szálat, de akkor már az azokat tartó oszlopok is a látóteredben lesznek.

De jelentsd fel, az a tuti, aztán majd eldönti az eljáró hatóság

2023. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
pl az első pár méteren hozzátoldott a zártszelvényhez egy fadarabot és azon fut a villanypásztor 3 sorban, középen egy sima kpe csőbe van belevezetve ami a drótháló tetejére van gyorskötözővel rögzítve, hátul pedig közvetlenül a zártszelvényre rakta fel de elég kókány az egész szerintem még földelve sincs megfelelően
2023. aug. 25. 13:11
 7/17 anonim ***** válasza:
#6 Ha nem lenne földelve, nem rázna. De az meg már amúgy is a szomszéd baja lenne.
2023. aug. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy kellően szigetelt áttételes csípőfogó csodákra képes!
2023. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Legalább tudsz áramot vételezni!
2023. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Rákötnél egy értelmetlenül, ám annál látványosabban elektromos motorral hajtott valamit, már tegnapelőttre önként szedné le! Nagy úr ám az öntörvényűség! :DDD
2023. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!