Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire tud teljes életet...

Mennyire tud teljes életet élni valaki, ha nem beszéli a nyelvet, ahol lakik?

Figyelt kérdés

Azért gondolkodom ezen, mert ez az expat típusú életvitel egyre népszerűbb a világban, főleg amióta a távmunka annyira elterjedt, gyakorlatilag sokan onnan dolgoznak, ahonnan akarnak és váltogatják a lakhelyüket, ha akarják. Budapesten is rengeteg külföldi él, de aránylag keveset ismerek közülük, akik megtanultak magyarul, a legtöbben csak egy-két szót tudnak, de nem is céljuk, mert azt mondják az angol elég nekik. Ugyanúgy sok magyar van, aki kimegy mondjuk Hollandiába, skandináv országokba dolgozni és csak angolul beszél, ha egyáltalán az megy neki, de fiataloknál az már azért alapnak számít. Mondjuk német nyelvterületen azért a többség szerintem csak tud németül, mert azt a nyelvet tanítják nálunk iskolákban is.

Amúgy ilyen nagyvárosban, multinacionális cégeknél tulajdonképpen tényleg csak angol kell a munkavégzéshez és valószínűleg a külföldiek közt lehet is barátkozni, de a helyiekkel szemben azért mindig marad egyfajta távolság. Azért az is fura lenne, hogy mondjuk egy tízfős társaságban, ahol mindenki svéd beszéljenek csak azért angolul, mert ott van egy magyar is. Egyszer-kétszer elmegy, de állandóan nem biztos örülnének neki. Ha meg kimegy az ember a nagyvárosból és az autentikusabb kultúrával találkozik, ott már sokkal inkább idegennek érzi magát, ha nem tud kapcsolódni a helyiekhez. Én nem hiszem tudnék így élni hosszútávon.



2023. aug. 29. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Bevandorloi buborek. Angolul nagyon jol beszelve mar kinyilik a vilag. Stockholmban angolul, de magabiztossal teljesen otthon voltam.
2023. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokáig maradsz tanuld meg a helyi nyelvet. Ennyire egyszerű.
2023. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is lehetetlen nyelvtudás nélkül teljes életet élni. A közösség totál kizárását jelenti.

Persze vannak itthon is olyanok, akik munka után hazamennek, és bekockulnak a gépbe, aztán kész, de ez egy menekülés, nem teljes élet. Nagyon beszűkül az ember, nulla feltöltődés szinte. Jó, sétálhat a természetben, meg ilyenek, de nulla kontakt, esetleg google fordító, feltéve, ha nem akar tanulni nyelvet, és szenved meg vele.

2023. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hol. Pl. egy metropoliszban simán el lehet lenni szerintem egy jó angollal is. De Belső-Ázsiában, ahol mondjuk semmit nem tudnak a világból az emberek és egy pohár víz kérése is komoly activity feladat, ott nehézkesen
2023. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, te magad leírtad a választ a kérdés alatt.
2023. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!