Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy kisebbségi...

Normális, hogy kisebbségi komplexusom volt egy kislány miatt, aki már picin nagyon jól beszéli az angolt? Hogy tudnám felnőttként végre normálisan megtanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap az orvosi rendelőben egy 4-6 éves kislány várakozott az anyjával. Jól szituált fiatal családanya és a gyereke az okostelefonján ilyen angol nyelvű gyermekjátékkal játszott. Folyamatosan tolta angolul a szöveget a program (amit természetesen nem értettem) és gondolom az alapján kellett választania, feltételezem ilyen interaktív nyelvi oktatójáték lehetett.


És akkor belegondoltam, hogy én 27 évesen egy nyomorult B2-es osztott (mindkét részéből a könnyebbet) nyelvvizsgát tudtam csak letenni (azt is az egyetem miatt), külföldre soha nem mernék utazni, egy külföldi emberkét is kézzel-lábbal tudnék csak útbaigazítani és ha valaha meglesz a diplomám (vagy anélkül) soha nem fognak normális cégnél alkalmazni a nyelvi makogásom miatt és a kislánynak már most fényesebb jövője van, mint nekem 27 évesen 6 évnyi egyetemi szenvedés után. De belegondoltam, hogy nekem a képességeimmel lehetnek gondok, mert a mai napig nem hallom át a folyamatos angol szöveget, nem bírom felfogni a hangokat, nem vagyok képes megjegyezni az ismeretlen szavakat és nem tudom magam kifejezni azzal a szerény szókincs/nyelvtan bázis birtokában, ami nagy nehezen rámragadt. Voltam több nyelviskolában, mindenhol átvertek, csak a pénzem húzták le és semmit nem fejlődtem. Ma már pénzem sincs új nyelvsulit kipróbálni a netes nyelvtanulást pedig végeláthatatlan szélmalomharcnak látom és azt se tudom hol/mivel/hogyan kezdjem hogy tudjak fejlődni. Amennyi energiát én belefektettem a nyelvtanulásba azzal más már régen Angliában lehetne recepciós vagy call centeres. És borzasztóan fáj, hogy ennyire butának születtem. 😥



2019. dec. 21. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Neki kell fogni és gyakorolni, tanulni többet és többet.

Valamint kimenni külföldre és szánt szándékkal beleerőszakolni magad olyan helyzetekbe, amikor beszélni kell és reagálni. Az elején nehéz és kemény, de menni fog ha nem adod fel. Olvashatsz és filmezhetsz is angolul, az is rengeteget segít. A kislánynak mázlija van, mert volt lehetősége már ilyen fiatalon elkezdeni. A gyerekeknek még ennyi idősen olyan az agya, mint a szivacs. Azért felnőttként sem szabad feladni, menni fog az. ;) kisebbségi érzésed meg ne legyen, gondolj arra valaki semmit sem beszél, még magyart se :D helyesen. Ahhoz képest, te már előrébb jársz.

2019. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül vagy buta, csak idősebb fejjel már tény, hogy nehezebben tanul az ember. Egyébként én is hasonlóan érzem magam, mondjuk én youtube-on angolul szoktam videókat nézni, meg angol szinkronnal, felirat nélkül nézek filmeket és tök jól megértem őket, de magamtól egy épkézláb mondatot nem tudnék összerakni. Én a suliban 12 évig csak németet tanultam és 12. év végén kierőszakoltam magamból egy B2 nyelvvizsgát, hogy később ne kelljen miatta aggódnom és azóta nem is használtam, szóval szinte mindent elfelejtettem, amit addig tudtam németből, kivéve a nyelvtani szabályokat, mert azok annyira jól mennek, hogy mikor angolul akarok írni valamit, ilyen németes fordított meg KATI-szórendes, cursed-mondatok születnek :"D Illetve amit tudok is angolból, az mind videojátékokból meg ugye youtube videókból van, rendes tanárnál sose tanultam, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy az esetek 99%-ában még csak nem is jó igeidőt használok. És habár ilyen általános beszédtémákról, mint pl. a hobbijaim meg ilyesmi, órákat tudnék pofázni, de mikor az egyetemen egy külföldi diák megkérdezi, merre van az XY terem, csak nézek, hogy ezt hogy mondjam el neki a kb. nem létező angol-tudásommal.

Szóval nem vagy egyedül :/

21L

2019. dec. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!