Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért ennyire prolik Budapesten?

Miért ennyire prolik Budapesten?

Figyelt kérdés

Szögezzük le, 24 éve itt élek. Ez a kérdés nem konkrétan úgy fogalmazódott meg bennem, mint aki nem itt él és ide költözött.


Budapest, pesti legnagyobb kerületében élek. Nem először fordul elő, hogy az emberek rosszindulatúak, de kezd kiborulni az a bizonyos pohár. Nemrég feltettem egy ingyen elvihető fát. Szétszedtek, hogy nem mindenben lehet tüzelni vele. De a vegyestüzelésűben igen, de sokan ezt nem tudják. Azt mondták, a saját költségemen vágassam ki (diák vagyok) és adjam oda szegény embereknek. Kivágattuk, a faanyag elkerült.


Második:


Kiraktunk zöldhulladék ágakat, összekötözve(!!!!), mai napon vettem észre amikor jöttem haza, hogy mind szét lett vagdosva, valamelyik ágkupacról a madzag is eltűnt. Komolyan, hova fokozzák még? Emiatt az FKF nem vitte el az egész kupacot, sőt, semmit sem.


Attól félek, összekötöm megint és nem viszik el. Már arra is gondoltam, összekötöm és kiviszem a térre, hogy ott próbálják meg szétvágni.



Szóval ezek mind csak hab a tortán. Elméletileg egy biztonságos kerületben lakom. A kocsikról lopják le a különböző műanyag tartozékokat.


Már őszintén okádnom kell, ha erre a helyre gondolok. Egyre több a probli, a bunkó. Pedig Fideszes kerület, elméletileg épül és szépül. Na mindegy.


Költözésben gondolkodunk, Nyugat-Magyarországra, vagy már az országból is el.



#Budapest #közösség #Rákosborzasztó
2023. szept. 23. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Éltem nyugaton, ott sem volt jobb a helyzet. Kocsimat 2x is megrongálták, természetesen a rendőrség nem találta meg az elkövetőt. Második esetben pedig több autót is megrongáltak. A szomszédok rosszindulatúak voltak nagyon.
2023. szept. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1. Mi határ mellé szeretnénk költözni, Ausztria. Mármint nem a magyar oldalra.
2023. szept. 23. 13:09
 3/17 Kitana. ***** válasza:
83%

Nálunk a zárt garázsból lopnak el dolgokat, valamelyik lakó biciklijéről ami mozdítható, néhányan oda parkolnak, ahova épp kedvük tartja (gondolom jönnek vendégek, őket beengedik azt’ leparkolnak valahova, vagy nem vették meg a lakáshoz járó parkolót), emiatt nem tudják gyakran a saját helyüket használni a lakók. Rendszeresen dohányoznak a lépcsőházban, ami beindítja a riasztót és volt, hogy heti szinten jöttek ki a tűzoltók ellenőrizni a semmit, emiatt már kb senki nem veszi komolyan a riasztást, kb 4-5 embert szoktam látni lemenni a ház elé. (Mondjuk bízom benne, hogy amúgy sem lenne szükség menekülésre, mert általában 5 percen belül itt vannak a tűzoltók.) Fényes nappal túrják szét néha a kitolt kukákat.

Ja, az egyik utcában végig kutyaszaros rendszeresen a járda. Pedig ez is egy normális környék egyébként, újépítésű társasházakkal van tele, ha megyek bárhova, bemegyek bármelyik boltba, normális embereket látok többnyire, átlag fiatalok, családok, szóval nem egy Bosnyák tér vagy Örs, vagy ilyesmi, de szerintem minden városból lehetne ilyesmiket mesélni.

2023. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
költözz balos részre ezek a fideszesek mind alja nép . költözés az jó megoldás főleg ha az elvtársaidat is viszed
2023. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első példát nem értem. Feltettél egy hirdetést a netre egy kivágandó fáról, és mivel nem akarta senki kivágni és elvinni, ezért neked/nektek kellett kivágatni és elvitetni? Ebben mi a prosztóság? Szimplán nem kellett senkinek.
2023. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5. Azt írták, saját költségen vágassam ki és adjam oda valakinek.


Kivágtuk, majd elvittük. Igazából szidtak engem, mert hogy nem lehet tüzelni.

2023. szept. 23. 16:12
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Ugye tudod, hogy csak a civilizálatlan suttyók szoktak prolizni?
2023. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7. Akkor azok az emberek, akik másnak kárt tesznek, mellé neveletlenek is, hogyan neveznéd őket? Amikor csak ártanak a másiknak.


Amikor valaki segíteni próbál és csak szidják, nevetnek rajta. :/


Ezt minek neveznéd?

2023. szept. 23. 16:20
 9/17 A kérdező kommentje:
*okoznak
2023. szept. 23. 16:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Tuskónak, bunkónak, rohadéknak, suttyónak, gyökérnek, stb. Akad bőven alternatíva. Csak kicsit bővíteni kell a szókincset.
2023. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!