Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt még olyan aki egyre...

Van itt még olyan aki egyre kevésbé érzi magát otthon Magyarországon? (nem a politika miatt!)

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én. Szeretnék legalább Ausztriában élni mivel már inkább ott dolgozok. Ott legalabb megbecsülnek.

Nem azt mondom hogy minden szezonban könyörögnek h menjek vissza de heti 1x megvan kérdezve.


Bánom h volt mikor nem mentem vissza

2023. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
76%

Igen, gyűlölök itt élni. Minden nagyon drága lett, az ember 300 ezer forintos fizetés alatt, már nem tud megélni, főleg nem ha albérletben lakik. De ez a legkevesebb probléma, ugyanis a faji megkülönböztetés mellett ellehetetlenít minket, cigányokat az élet mindentől. Én hál istennek jól jártam, ugyanis nem születtem barna bőrűnek, azonban ha valaki jól ért a romák arcfelépítéséhez, le lehet szűrni hogy az vagyok.

Szóval megélhetés, rasszizmus, és rosszindulat szempontjából nem szeretek itt élni.

2023. szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a politika miatt szar itthon a légkör. Meg lett osztva a nép ezért marjuk egymást. A gazdaságpolitika egyenesen katasztrofális.
2023. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Én már elköltöztem, ami nem hiányzik otthonról, azok a cigxxxok. Bár itt is elegen vannak.
2023. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Én. Pedig nagyon hagyományőrző vagyok, közel áll hozzám a természet, és ez a "paraszt világ", szeretek tájszólással beszélni, imádom a magyar irodalmat, népzenét, és ételeket. Szóval maga a kultúra nagyon közel áll a szívemhez, de már egyértelmű számomra, hogy ez nem fog itt tartani. Szerintem az ember ott érzi otthon magát, ahol biztonságban van, és ez itthon már semmilyen tekintetben nem igaz. Sem anyagilag, sem fizikailag (még mindig ott tartunk hogy nyugodtan meg lehet erőszakolni a nőket, és természetesen az ő hibájuk ha megtörténik), sem mentálisan (rengeteg munkahelyen verbálisan bántalmazzák a dolgozókat, mert azt hiszik megtehetik), stb. Nekem nem az jut az eszembe egy ilyen helyről hogy az otthonom, hanem hogy menekülök onnan, ahogy csak tudok. Mérhetetlenül haragszom emiatt azokra akik ilyenné tették, mert elvették az otthonomat, élhetetlenné tették, és akkor is el kell mennem, ha nekem ez a hazám, szeretem, és kötődök hozzá.
2023. szept. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Én. Az emberek miatt. Ellenségeskedő, hátbaszúró, lehúzó, irigy, kritizáló, szitkozó, ideges, masikba belerúgó, nem-elfogadó és nem-befogadó emberek. Tisztelet a kivételnek!

Lehet, hogy máshol is ez van, akkor tulajdonképpen a Föld bolygón nem érzem magam otthon.

2023. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is, és szintén az emberek beállítottsága miatt. Túlzottan sokszor érzem azt, hogy túl becsületes, túl lelkiismeretes, túl jószívű vagyok ebbe az országba.


Annyi kétszínű, pletykás, buta, agresszív, egyszerű, frusztrált, irigy, rosszindulatú, tiszteletlen ember van itt (tisztelet a kivételnek!!), hogy az már lehangoló. Nem is találom a helyem köztük. Egyszerűen nem tudok és nem is akarok velük azonosulni..

Amint az emberek megérzik, meglátják, hogy az átlaghoz képest lelkiismeretesebb, becsületesebb, kedvesebb vagyok, rögtön igyekeznek ezt kihasználni. Melóban is ez volt. Alig voltam ott 2 hónapja, már 2-3 ember munkáját én csináltam, de a fizun persze nem látszott meg ennek töredéke sem.


Egyszerűen olyan szinten elszoktam attól, hogy valaki bármilyen hátsószándék nélkül kedves velem, hogy amikor ilyen mégis megtörténik, legszívesebben odamennék hozzá, 1000x megköszönném és átölelném.

dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!