Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szlovák állampolgár magyar...

Szlovák állampolgár magyar lakcímet hogy tud igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nekem a GKI vizsgához kell elvileg magyar lakcímkartya, szlovakiaban nem akarom megvcinálni. A GKI kártyához muszáj magyar lakcim?..

Ha tudok rendezni lakcímet akkor a szlovák lakcimemet elfogják torolni végleg? Hogy is működik ez?



2023. szept. 30. 04:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha Szlovákiába vagy bejelentve és magyar lakcímet igényelsz. Azaz kettős állampolgár leszel, akkor Szlovákiában megszűnik minden egyes adatod. Ott nagyon nem engedik a kettős állampolgárságot.

Remélem segítettem.

2023. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 GabiD91 válasza:
Szia! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok,a jogsit Szlovákiában tettem le, de a GKI-t Magyarországon akarom. Engem elküldtek az idegenrendészetre. De csak holnap derül ki mit mondanak, mert holnapra kaptam időpontot. Ezt neten kell foglalni. De az szerintem hülyeség hogy elveszted a szlovák állampolgárságodat, mert csak lakcimet akarsz igényelni. Én 8 évig éltem Hollandiában, mégse vették el a szlovákot.
nov. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!