Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A minden pisszenésre azonnal...

A minden pisszenésre azonnal ugró, semmit nem toleráló és felháborodó szomszédok a mai kor melléktermékei?

Figyelt kérdés
Új helyre költöztünk és már nyekeregnek a szomszédok hogy hangos a porszívónk (délelőtt 11kor), ne fúrjunk soha, a festők reggel 8 előtt ne jöjjenek festeni, reggel 7kor ne telefonáljak a lépcsőházban, a kávédarálót ne kapcsoljam be reggel. Nem egy bolond talált be minket hanem a 10 lakásos társasházból 4-5 lakó már megtalált a hülyeségeivel. Volt hogy este 8kor pakoltam a dobozokat, pár kört mentem a lépcsőn, teljesen halkan erre másnap a faliújságra kiírták hogy este 8kor már ne pakolásszak. A poén hogy az egyik beszólónak zongorázik a fia és vasárnap ezt hallgatja az egész ház. Igazából nem változtatni akarok a helyzeten, mert aki hülye az is marad, csak máshol is ilyenek a társasházak?
2023. okt. 1. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Kertes házba kell költözni. Vagy ami még jobb lenne, egy tanyára. Jó persze tudom hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának. De máshogy nem lesz nyugtod a mindenért kukacoskodó szomszédoktól!
2023. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezért tartok én a kisebb társasházak lakóközösségeitől. Ott akár egy hangadó ember, család is megkeserítheti a hétköznapokat és hogy szólsz nekik, mikor esetleg még ők építették annak idején.

Vagy esetleg az új lakókat sokkal nehezebben fogadja be a jól összeszokott, családias hangulatú társaság, mint egy, nagy több száz családos tömbben, ahol jönnek mennek a költözők.

2023. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Ezért kell házirend.

Abban benne van, mikor mit szabad.

Üljetek össze, csináljátok meg.

Ha a többség síri csendet akar, akkor I.J.

2023. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Nyekeregnek a szomszédok? Már ebből látszik a tisztelet teljes hiánya, valószínű ez más dolgokban is megnyilvánul nálad feléjük. Olaj a tűzre és engedd el ezt a fajta hozzáállást, jóbol mondom. A kérdésben meglévő többi kifejezés kapcsán is hasonlót szűrök le.

Egyébként levezetem pontokra neked a problémákat.

1. Vasárnap porszívóztál. Ez sok helyen a házirend szerint is tilos, ahol meg nem, ott iratlan szabály lenne hogy legalább vasárnap ne zajongjunk. Ott van 6 másik nap a héten rá.

2. Festők 8 előtt tényleg ne jöjjenek! Ez is házirend legtöbb helyen, tilos 8 előtt hangos munkát végezni. Ahol meg nincs kiírva, ott is iratlan szabály lenne hogy 8-9 előtt nem kezdünk hangos munkába.

3. Reggeli kávédaráló, hát abból problémák lesznek még. Hangos eszköznek minősül, de ugye kávét meg reggel főz az ember. Ez egy rossz helyzet, itt mindkét félnek igaza van. Ha békét akarsz, valószínű át kell állnod majd a darált kávéra, ha ilyen rosszak a falak.

4. Este 8 utáni pakolászás, te azt mondod halk, de sokszor aki üvölteti a zenét hogy zeng a ház, az is arra hivatkozik a rendőröknek hogy ez halk. Tehát arányok. Ha kirakták a faliújságra, lehet mégse volt annyira halk mint amennyire te gondoltad.

5. Ha 10 lakásból 4-5 reklamál, akkor valószínű a te viselkedésed a kirívó.

Egyébként háztól függ, hol kik vannak többségben. A békés, csendes nyugodt életet preferálók, a lesz*rom emberek, vagy esetleg pont a retinens zajongók. És mindig a többség határozza meg végül hogy mi a helyzet (és persze a házirend), tehát hozzájuk kell alkalmazkodni. Különben folyamatos lesz a konfliktus.

2023. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Ezért kell házirend.


Abban benne van, mikor mit szabad."


Van házirend és 100%ban betartom.

2023. okt. 1. 13:31
 6/19 A kérdező kommentje:

"Vasárnap porszívóztál"


Hétköznap.


"hangos munkát végezni"


Festő munka az aztán nagyon hangos... Házirend 7 órától engedi a hangos munkavégzést.


"Este 8 utáni pakolászás, te azt mondod halk"


Fel le sétáltam a lépcsőn a dobozokkal, igen az hangos lehet a túlérzékeny szomszédnak.

2023. okt. 1. 13:36
 7/19 anonim ***** válasza:
6%

Hallottam olyat, amikor valami buli előtt körbejártak, és vittek a szomszédoknak süteményt.

Utána nem volt gond a bulival.

Szerintem ez költözésre is működik.

2023. okt. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, a dühös lepontozás helyett egyszerűbb lett volna ha ezeket már az elején közlöd. Mert ma pl vasárnap van, simán azt lehet hinni ma porszívóztál. Általában normális időben, tehát nem éjszaka és nem hajnalban porszívózásba, vagy nem vasárnapiba nem igazán szoktak belekötni, mert nem lehet. Így enyhén szólva félreviheti az itteni megoldáskeresést is az infóhiány.

Ugyanez a hangos munkavégzés, az én előző lakhelyem házirendje meg a mostani házirendünk is 8 óra előtt tiltja. Olvastam korábban általános házirendeket, ott is a reggel 8 volt megadva. Ha nálatok a 7, akkor nyilván más a helyzet.

De semmibe nem tellett volna pl előbb közölni ezt a nem mellékes tényt, hogy te minden pontban betartod a házirendet. Mivel azért valljuk be őszintén, sokkal gyakoribb hogy megjelenik egy bunkó új beköltöző aki magasról tesz a többiekre és a házirendre is, minthogy a ház fele túlérzékeny legyen és belekössön. Ezek szerint itt az utóbbi lehet most.

Viszont ha a házirend betartása mellett kötekednek, akkor technikailag neked van igazad. El lehet őket küldeni melegebb éghajlatra. Viszont azt se feledd, hogy neked kell majd köztük élned, akár évtizedekig. Szóval érdemes lenne diplomáciára törekedni, és kicsit köztes megoldást találni, ők is jól járjanak, és te is. Még 1-1 rossz szomszéd is meg tudja keseríteni a hétköznapokat, hát még ha a fél lakóközösséggel megutáltatod magad. És ezeket most tényleg jóból mondom, a te érdekedben is. Még ha papiron és házirend szerint igazad is van, ezek szerint.

2023. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
Mindenki .... .csak te vagy helikopter.
2023. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%

Porszívó: invitáld meg a jóakaródat, hogy porszívózzon ő ki nálad, mert akkor biztos, hogy csendesebb lesz az eszköz és garantált, hogy nem fogja zavarni a hangja!

Festőket tényleg nem érdemes 09:00 óra előtt foglalkoztatni, - nem fognak suttogni, nem fognak lábujjhegyen előkészülni, ajtó-, ablakkereteket pakolni, de még létrázni sem olyan egyszerű így. Itt azzal van a gond, hogy egy gramm empátia nem szorult beléd, - ezt majd akkor fogod talán megérteni, amikor kis gyereket nevelsz és lehetetlen küldetéssé teszi számotokra az ügyeletes kedves szomszéd azt a szabadidős tevékenységet, amelyet hétköznapi néven pihenésként emlegetnek a köznyelvek.

Kávédaráló: Ha ezért megy a hiszti, akkor érdemes átütemezni előző napra és a ledarált kávét egy légmentesen záró bilibe eltenni reggeli felhasználásig.

Este nyolckor a normális többség már vacsorára, lefekvésre, vagy csak egyszerű pihenésre hangol, - nem bonyolít üzemszerűen raktári tevékenységet. Túltolnak tényleg dolgokat a szomszédjaid, de megérdemlitek egymást, mert úgy, ahogyan a tisztelet, az empátia is a kölcsönösség elvén működőképes. Nektek az egotokkal van probléma, - egyenként azt képzelitek magatokról, hogy a bolygón minden a ti személyes jólétetek szolgálatára épült, létesült. Amíg ilyen szinten vagytok parasztok egymással, ne is számíts semmi jóra, - aki tovább bírja idegekkel, az lesz a "győztes", mint a dedóban!

2023. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!