Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire érzitek magatokat...

Mennyire érzitek magatokat biztonságban az utcán mostanában?

Figyelt kérdés

Írj települést vagy településrészt is(ha nagyobb város), ill. milyen alkatú vagy (az is sokat számít)!

Ja és csak Magyarországról írjatok!


2023. okt. 15. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Budapesten mindig félek este, mindenhol. Pécsen csak bizonyos helyeken. Pécsen mindenhova tudok biciklivel menni, így annyira nem félelmetes. Pesten ezt nem lehet.


Sportos férfi, 29 éves

2023. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Közbiztonság nem a legfényesebb a városomban, de mostanában nem érzem biztonságban magam. A munkahelyem előtt közvetlen, egy külföldi nemzetiségű zaklatott minket. A felvételt visszanézve, csak a pasi látszódott, mert nincsenek rendes kamerák. Aztán sok a felháborító esemény mostanában, ahogy régebben is jellemző volt.
2023. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
55%
Nálam alap a vipera, paprikaspray, gumis gázpisztoly. Ez elégé megnyugtat, de sajnos sok a köcsög.
2023. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Budán lakom, egyelőre nem félek éjszaka mászkálni, még sosem ért atrocitás. A pesti rész azért neccesebb, azt nappal se szeretem.
2023. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Pesti rész: 20h. után önkéntes kijárási tilalommal kibírható.
2023. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Laktam pár fővárosban/nagyobb városban külföldön (tanulás és sokat költözős gyerekkor miatt), de Budapest nevetségesen biztonságos, nem tudom miért szokás ezen az oldalon megszólni. Igen, egy vidéki (Magyar lakta) falu százszor biztonságosabb, ahol én születtem, ott a biciklit a derékig érő kerítésnek támasztva tudom hagyni este és nem félek, hogy elviszi valaki, sőt, a kocsimat se zárom le. De ettől még Bp-n (már) nincs veszélyes környék.


Régen voltak para helyek, de manapság pl sehol se kell félni, de azt aláírom, hogy konfliktus kezelés nem árt, mert ha agresszív állatként szólsz egy drogosnak vissza, akkor tényleg a hírekben leszel, hogy megkéseltek. Szerintem egy borsodi kisváros ezerszer parább hely, mint Bp és ott tényleg félnék este, de a fővárosban jelenleg egy olyan utcá nem tudtok mondani, ahova az átlagos testalkatommal félnék este bemenni.


Budapestről a nagyon lecsúszottak eléggé elköltöztek már. Hajléktalanok, drogosok és pár cigányosabb rész maradt, de a kétezres évek elejéhez képest egy fel sem ismerhető városról beszélünk. Nyugati városokhoz hasoblítva pedig a béke szigete Bp, és nem vagyok fideszes meg jobboldali sem, csak egyszerűen azok népszerű célpontok voltak nagyon lemaradott országból érkező embereknek és nyílván egy ennyire más kultúrába tanualtlanul nem fognak tudni beilleszkedni.


Sokaknak ajánlanám London lakótelepeit, ott fényes nappal egy kapucnis néger úriember vicces akcentussal elveszi a pénztárcádat és tehetetlenek ezzel szembe. Spanyolországban meg brutálisan sok zsebes van és ott van pl a híres Barcelonai no go zona. Spanyolokat csak azért hozom ide, mert őket mindenki aranyosnak és kedvesnek gondolja, de Madrid és Barcelona nagyon nem egy kedves hely és erre hamar rájön az ember pár hónap után.


Na mindegy, gondolom le leszek pontozva, csak annyira rossz látni, hogy ami tényleg jó ebben az országban (közbiztonság) azt is leszóljuk... A mostani szintnél kb lehetetlen jobbnak lenni, így is az abszolút top kategóriába tartozunk világ és európai szinten is, ez tényleg egy olyan dolog amit nevetséges, hogy megszóltok...

2023. okt. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyváros, belváros, és valóban szuper hogy nem zsebelnek ki a fekák meg a spanyolok, ahogy az előző írja, és azt is aláírom hogy vannak ennel gázosabb helsek, de pl. éjfél után nem szívesen sétálgatok, túl sok beb*szásból itt maradt, beszólogatós alak. Ha én az első vonatra rohanok hajnal négykor akkor nem azt akarom hallgatni hogy miért nem voltam elég kedves két falusi huszonévessel... millió hasonló sztorim van. Nem olyan dolgok amiktől fél az ember de kimenni sincs kedve az utcára. És ez már szerintem nem normális.

Laktam Budán is, az szuper volt, hiszen nincs éjszakai élet. Mai napig, ha arra járok, simán elmegyek akár futni is, az éjszaka kellős közepén. Itthon, de még Pesten se tennék ilyet.

Ezt az éjszakai élet dolgot meg még tanulgatni kéne, sajnos leginkább (mások) belvárosában való beb*szásból, utcai okádásból, huggyozásból, idegeneknek beszólogatásból áll a többségnek.

30+, F

2023. okt. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahol lakom, szinte teljesen biztonságban érzem magam fényes nappal. Éjjel nem mindig, mert sajnos egy c család szokott ide a környékre, akik szeretnek éjjel hangoskodni, üveget törni, meg hasonló dolgokat művelni. Velük pedig nem szívesen futnék össze, akár csak szemétlevitel alatt sem.

Tőlük eltekintve vannak itt még részegek, ami sajnos nem csoda, mert 2 kocsma van az utcában, 100 méteren belül. Némelyikük agresszív, de már kezdenek visszább venni, mert többet kezdtek felénk járőrözni a rendőrök :D

(magas és vékony 23/L)

2023. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!