Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A mama hotelt miért elsösorban...

A mama hotelt miért elsösorban férfiakra értik?

Figyelt kérdés

Sok cikket olvastam, mely ezzel foglalkozik, ahol rendre kiemelik, hogy a férfiak inkább élnek otthon, átlagosan 27 éves korig.


Egy része gúnyosan kiemelik, hogy a fiúkák szeretik, ha az anyjuk még ágyba viszi nekik a reggelit...


Ez csak az önállótlanságról szól, vagy lehet más oka is?


Ha a lányok hamarabb kirepülnek, de hogyan tudnak, ha eleve a legtöbb fiatalnak anyagi megterhelést jelent a leválás?


Régóta foglalkoztat, hogy ez miért van így. Egyes statisztikák szerint a mamahotelezôk 2/3-a férfi.


Kíváncsi lennék ennek a társadalmi hátterére!


<Xamino>



2023. okt. 19. 18:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem azért, mert a lányokat a legtöbb esetben már kiskoruktól fogva bevonják a házimunkába, megtanulnak takarítani, főzni etc, míg a férfiakat kihagyják belőle, mert " a takarítás a nő dolga". Tehát esélyes, hogy a srác, aki huszon X éves korában elköltözik/otthon lakik, természetesnek veszi, hogy mindent a nő csinál, mint otthon. Az idősebb generációt még így nevelték, nálunk mindkét nagymamám állandóan kiszolgája a papákat, akik nem csinálnak semmit. Viszont a fiatalok már elvárják, hogyha a nő is dolgozik, akkor ne nekik kelljen otthon is mindent csinálni.


Én is pl. Főleg azért szakítottam a volt barátommal, mert nem segített semmit, ha megkértem valamire, húzta a száját, egész nap csak játszott, még a kaját is elvárta, hogy csomagoljak neki reggel. Hát köszi, nem vállaltam egy életen át, hogy egy nagy gyerekkel legyek együtt:')


Ezért "red flag", ha egy srác otthon lakik. Ha elköltözött és önálló, akkor esélyes, hogy el tudja indítani a mosást, alap kajákat el tud készíteni etc.


Szerencsére azért manapság már a férfiak között is vannak olyanok, akik tényleg feltalálják pl magukat a konyhában:)

2023. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%

Nagyrészt azért a fiúkra mondják,mert a nők is le akarnak otthonról pattani anyuci mellől,de ők egyből a készbe, a lakásba akarnak befészelni.Ezért zavarja őket,ha egy pasinak nincs lakása.

Ma már anyóssal képtelenek közösen élni,sőt gyűlölik a férfiak anyját.

Ez az oka többek között,hogy ha 28-30 fölött egy férfinek nincs lakása,akkor "red flag"....Mert a nők nem akarják a férfi anyjának köhögését,fingását hallgatni,vagy szex után az előszobában a mamiba botlani.

2023. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert a nők költöznek az aktuális faszihoz, vagy közösen albérletbe.


Mivel sokkal több a szingli férfi mint a szingli nő, így teljesen egyértelmű, hogy a férfiak később repülnek ki.


Egy 30-as férfit megszólnak ha otthon lakik, míg egy nőnél ez a társadalom szemében sokkal tolerálhatóbb.


Én mondjuk 20 éves korom óta egyedül élek Ausztriában, tehát én felnőtté válásom után pattantam otthonról, de otthoni bérekből nem tudtam volna egyedül egy albérletet fizetni. Így vagy otthon laknék a mai napi (33 évesen), vagy szobát béreltem volna, és oda pattantam volna.


Mint ahogy egy 30 éves nőnek ha nincs autója az teljesen oké, de ha neked férfiként nincs autód, 10-ből 7 nő biztos azt mondja, hogy ez gáz 30 évesen. És most tekintsünk el attól, hogy mi az autó értéke.


Egy férfinak nem gond ha a csaj a McDonald's-ba dolgozik, de láttál már nőt aki azt mondja, őt ez nem érdekelné?

2023. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is volt egy mamahoteles pasim. Akkor volt 38 éves. Most 48,és még mindig ott van.


(ja, már rég nem a pasim, halistennek).

2023. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Nálam az az otthonélés oka, hogy nem tudnék fizetni egy albérletet, a saját ház meg egyenesen másik dimenzió. Így otthon ragadtam, nekem jó így. Megosztjuk a terheket legalább. De én is azt vettem észre, hogy a férfiakra mondják gúnyosan. Nem tulajdonítok nagy jelentőséget neki, a károgóknak is biztos van sok hibájuk. Idejük meg pláne, ha ráérnek a másikkal foglalkozni. Szánalmas.
2023. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nálunk amúgy is divat belelefetyelni mások életébe, ítélkezni, azzal foglalkozni, hogy a másik mit csinál, hogy él, ahelyett, hogy a saját életének menedzselésével foglalkoznának egyesek.

Nem. Véleményt alkot, ítélkezik, minősít, legtöbbször olyan, akinél még annyira sincs rendben semmi. Aki harmonikusan él magával és nincsenek önértékelési problémái, az nem másokkal foglalkozik.

2023. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy aki az anyjaekkal lakik közel 30 évesen az legalább félretenni tud? Mert az én kollégáim akik mamahotelben élnek egytől egyig egyedülálló pasik akik a pénzük nagy részét kajara költik el.. (rendelnek futárszolgálattal irrealis áron heti 5 napon át.. holott az anyjuk is főz rájuk..)
2023. okt. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

1-nek


Teljesen egyetértek ezzel!

Anyum sohasem erőletette nekem, hogy főzzek, mamámtól tanulgattam olyan 10-12 éves koromtól, meg nagyapámtól már egészen korán, őt tanított meg tojást sütni! :)


Teljesen meg tudom érteni ezt a "red flaget" nálad, én sem tudnék senkivel együtt lenni, aki nem tesz bele a közösbe! :D


Engem anyum mindig is önállóságra nevelt, és arra, hogy a kisebb testvéreimre vigyázzak!


És az nagyon hasznos volt valamennyi barátnőmmel kapcsolatban is, szerettem, hogy jobban főzök náluk, holott elvileg őket már fiatalon befogták.



Azt korán belénk nevelte, hogy étkezés után mindenki mosogasson el maga után, és ez nálunk hamar törvény lett!


Elsőnek akkor főztem, amikor kb. 17 évesen, egy őszi, vasárnap délutánon úgy ettem volna valami édeset, de anyu aludt, és nem akartam ezzel zavarni. Kisöcsém és kishúgom is így volt ezzel, így egyedül elkezdtem palacsintát sütni!

Anyukámnak annyira tetszett a palacsintám, hogy onnantól kezdve én sütöttem vasárnaponként, amíg ő más ételt készített! :)


Utána meg egyre jobban bízta rám a dolgokat, pl. a bolognai ragút, a rizs főzést, etc, etc.


20-as éveim elején már jobban főztem nála, és minden párom imádta a főztömet, én készítettem a kaját nekik, cserébe, ha elmosogattak! :D


Én nagyon korán önállósodtam, úgy mentem egyetemre is. Amikor otthon voltam, egyáltalán nem akartam volna egy pillanatig sem, hogy anyum bármit is megtegyen nekem, sőt inkább én készítettem nekik kaját! :)


2 éve volt fél év, amikor anyumhoz költöztem vissza egy munkaváltás és egy sikertelen párkapcsolat után, és én ott kimaxoltam a mamahotel ellentétjét: én főztem rá, vásároltam be neki, és mostam ki az ő ruhájit is a sajátjaimmal egyetemben!


Ezért is tartam furának azokat a srácokat, akik teljesen gyámoltalanok. Valahol nekem is az az érzésem, hogy a csajokat hamar munkára fogják, a srácok meg ülnek a gép előtt, és játszanak...

2023. okt. 22. 02:11
 9/19 A kérdező kommentje:

2-nek


Tehát azt akarod mondani, hogy a nők már fiatalon olyan pasikat keresnek, akiknek van saját lakása? Ez már csak az ország adottságait tekintve sem lehet érvényes: nagyon kis százalékban vannak olyan fiatal, 20-as években járó fiúk, akiknek saját lakásuk van.

Talán nagyobb réteg, aki 25 fölött szülői segítséggel lakáshoz juthat, mert már van egy kiszámítható jövedelme.

Aki meg nulláról kezdi -ahogy én is -az kb 30 felett juthat el önálló lakáshoz, de ott sokszor már a párjával együtt vesz fel rá a hitelt.


Ne haragudj, de ritkán látok olyat, hogy mamahotelből kikívánkozó 20-as csajok 30+-os csávókkal jönnek össze csak a lakás miatt!


Nekem az a tapasztalatom, hogy egyszerűen a csajok jobban kigazdálkodják a dolgokat, és lehet, a fizujuk 90%-a elmegy egy albira, és pár ezer forintot gyűjtenek havonta -de gyűjtenek! -minthogy elverjék felesleges dolgokra.


Nyílván a saját meglátásomat nem akartam beleírni a kérdésbe, mert nem akartam egy lefektetett prekoncepciót, kíváncsi voltam mások véleményére.


A tiéd eléggé incell szagú, bocs!

2023. okt. 22. 02:28
 10/19 A kérdező kommentje:

3-nak


Részben egyet tudok veled érteni, de a másik része megint ilyen incell önsorsrontásnak néz ki!


Persze, nyilván minden fiatal nőnek vonzóbb, ha amúgy az a pasi, aki helyes is, egy jobb kocsival, vagy saját lakással rendelkezik!


De azért helyes lányok és csóró pasik is összejönnek, mert nem minden az anyagiakról szól!


Mindkét nemnek vannak még a mai napig káros társadalmi nyomásai, erre nem tudok mit mondani, mert én is ebben az országban élek, Neked talán jobb, hogy nem itt vagy!


Viszont egy egész nemet hibáztatni valamiért, vagy egy egész nemet áldozatnak beállítani, sztem egyáltalán nem fair!

2023. okt. 22. 02:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!