Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jóban vagytok a szomszédaitokk...

Jóban vagytok a szomszédaitokkal ? Át szoktok járni egymáshoz ?

Figyelt kérdés
Vagy kölcsönkérni esetleg ezt azt ?

2023. okt. 23. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kertes ház. Az egyik oldalon lévőkkel igen, mindig köszönünk, néha váltunk egy-két szót is. A másik oldalon bunkók és igénytelenek élnek (nekik van felőlünk az építési oldaluk). Velük szokott probléma lenni, amikor szólunk nekik, hogy valami ránk fog omlani az oldalukból, legyenek szívesek kezdeni vele valamit.
2023. okt. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Szintén kertes ház. Az egyik szomszédunknak bemutatkoztam 3 éve amikor ide költöztem, azóta nem beszéltünk, max köszönünk ha meglátjuk egymást valahol. A másik szomszédékkel többször beszéltünk, de kb csak gyakorlati hétköznapi témákról. Nem járkálunk át egymáshoz, nem kérünk kölcsön dolgokat, semmi ilyesmi nincs szerencsére. Nekem ez a 100% semleges szomszédi viszony a legtökéletesebb ami létezhet.
2023. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szintén kertes, bár elég kicsi telek, és én csak albérlő vagyok a telek végén lévő kis házban. Csak oldalszomszéd van, egy negyvenes pár, de nagyon nem bírom a képüket, meglehetősen primitívek. Én köszönni se szoktam nekik, de alapból alig látom őket, inkább csak hallom. A faszi valami vállalkozó lehet, a nőnek szerintem nincs állása, sok időt töltenek itthon. Ha házon kívül vannak, az idegbeteg kutyájuk megállás nélkül ugat, mint akit ölnek. Csak tartják, de egyáltalán nem foglalkoznak vele, soha nem vitték még sétálni, nagyrészt egy kis kennelben tengődik szerencsétlen állat, pont emiatt egy komplett idegroncs lett belőle. Örültem volna, ha normális szomszédot fogok ki, de általában gyökerek mellé kerültem eddig minden helyen, és most is ugyanez a helyzet. Tipikus prolik, nem vagyok kíváncsi rájuk. Szerencsére gyerek nincs, az efféle ne is szaporodjon.
2023. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Noren1989 ***** válasza:
100%

Nem kertes hàz, belvàrosi, régi építésű lakàs, 2szintes épületben.


Max pàr szót vàltunk a régi csalàdi baràttal, de ennyi.


Köszönés a többiekkel oda-vissza és csókolom.

2023. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kertes ház Bp. agglomerációban.

Átjárni nem szoktunk, egyikünk sem "beülős". A kapuban viszont akár fél órát is elbeszélgetünk (nem rendszeresen, csak időnként). De amúgy mindig köszönünk, ha éppen összefutunk.

A másik szomszéd egy fiatal srác, egyedül él, őt sosem látjuk szinte (de nincs gondunk egymással amúgy.)

2023. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetés szintjén igen, át nem járunk egymáshoz.
2023. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem járunk át, nem kérünk kölcsön semmit sem, köszönünk és ennyi.
2023. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten, kertvárosi övezetben egy kisebb, pár lakásos társasházban élek.

Minden szomszéd normális, senki nem ordibálós vagy igénytelen szerencsére, tehát a lakóközösség olyan átlagosan jó.

Köszönünk egymásnak, 1-1 szót váltunk a bejáratnál egyikkel-másikkal vagy max ilyen kérdés, hogy láttam-e valami kulcsot, parkolóhellyel kapcsolatban stb. De szerencsére senki nem mászkál a másikhoz, én ennek roppantul örülök, jó ez így.

Volt már egyik lakásban a lakók elutazása előtt egy szétpukkadt csap, akkor figyeltünk, segítettünk, hogy ne folyjon napokig a víz számolatlanul- ezek alapvető dolgok, de én nem megyek senkihez, nem kéregetek, nem is szívesen venném, ha valaki zaklatnak ilyen sóért meg társai (boltok gyalog is 10 percre vannak, szóval ezt zavarónak élném meg).

Van egy túlbuzgó szomszéd család, akik látványosan kiegészítik a fizetett takarító és kertész munkáját (nagy csinnadrattával gyerekestől vonulgatnak bokrokat formázgatni az előkertbe és párszor beszóltak, hogy én nem megyek-e… kedvesen, mosolyogva elmagyaráztam munkából jövet, hogy erre nekem nincs érkezésem. Hála az égnek békén hagynak, de másnál azért próbálkoznak :D

Nekem ez így tökéletes, a szomszédainkat nem tudjuk megválogatni, nekünk vannak barátaink, családtagjaink, ez kielégíti a társas kapcsolatok iránti igényünket.

Udvariasság, kedvesség, segítőkészség a bajban alap, de nekem ennyi a maximum egy szomszéddal- nagyon rosszul érintene, ha erőszakosan furakodna be a lakásunkba vagy hasonló.

2023. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszönőviszonyban vagyunk, nem vagyunk roosszban.
2023. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Veszprém megye, 8 lakásos lépcsőház.

Rosszban szerencsére senkivel sem vagyunk, bár van két fiatal pár, akiknek nagyon nem megy ez az egész "másokkal élünk együtt, egy közösségben" történet, de már javul a helyzet. Bár egyikükkel nehéz volt megértetni, hogy miért ne az ablakok alatt cigizzenek és lelkizzenek hajnali 3-ig, hétköznaponként is.

A többiek rendesek, normálisak, nincsen velük gond, köszönünk egymásnak, néha váltunk pár szót, de ennyiben ki is fújt a dolog.

2023. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!