Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezután hova? Győr proli hely...

Ezután hova? Győr proli hely lett (és tele indiaival), Sopron túlzsúfolt + türelmetlenekkel megpakolva, Szombathely sosem adott kiemelkedőt semmilyen téren, sőt egyesek szerint MÉG SZEGED IS felejtős (jó munkahelyhiány miatt).Ezeket mondják folyvást.

Figyelt kérdés

Akkor mégis mely nagyobb város környékére érdemes költözni, ha az összes eddigi, tíz-tizenöt évvel ezelőtt nagyszerűnek mondott város és azok környéke ilyen nagyfokú hátrányokat kapott a nyakába? Valóban érdekel, és szépen kérdezem, akkor mégis mely nagyváros környékére érdemes költözni?


Ha mind tele van:


Vagy bárdolatlan bugyuta barbár bunkókkal...


Vagy hetvenezer fősre tervezett városban nyomorognak (ezen vélemények szerzői szerint) száznegyvenezren...


Vagy teljes káosz van az utakon reggelente, dugók halmozottan és frusztrált hülyebarom sofőrök tolakodnak minősíthetetlen módon...


Vagy - ha már itt tartunk - szerintük parkolóhely sincs már...


Vagy rengetegen (átvitt értelemben) könyökölnek/átgázolnak embertársaikon...


Vagy a betörések szaporodtak el az utóbbi tíz évben (azaz a közbiztonság, vagy annak érzete lett csapnivaló)...


Vagy... (és még lehetne sorolni perceken át).


Minden városnál (illetve sokszor az azokat környező falvak esetében is) hatalmas negatívumokat írnak le és mondanak az ottlakók!


Most akkor a fenti négy város melyikénél mi a jó és a rossz? (Vagy mik a valós pozitívumok/negatívumok - ha több is van?)


Ui.:


Ha esetleg mindegyik városban és az azokat övező községekben ennyire sok a nagyfokú negatívum, akkor a sok rossz közül melyik városban a legkevesebb rossz?

(De ez csupán tényleg egy utólagos, végső, kétségbeesett gondolat.)



2023. okt. 23. 17:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%

Én is Győrben élek, és amit kérdező leírt annak a fele totál hülyeség. Hosszabb ideig biztos hogy nem éltél Győrben, mert akkor nem írnál ki ilyen kérdést. Győr sem egy tökéletes város, mert sajnos itt is vannak problémák, de közel sem olyan rossz mint ahogyan aszt te leírtad.


A problémák amiket leírtál, az nagy részt inkább Budapestre illene!

Minden város ami fejlődik, ott biztos hogy reggelente dugóra kell számítani, de nap további részében is.

Bugyuta, bunkó, és prolik emberek megint csak mindenhol vannak, főleg Budapesten.

Indiánok alapján nem tudom hogy pontosan mit értesz?! Cigányok? Aza egész országban van bőven. Bevándorlók? Vannak azok is nem tagadom, de nem jelentenek semmilyen problémát.


Gondol át kérdésedet!


Külföldön, sokkal nagyobb baj van a bevándorlókkal, mint Magyarországon.

2023. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen hosszan válaszoltál, hogy vetted a fáradtságot és ilyen részletesen írtál, azonban valamiket (láthatóan) figyelmen kívül hagytál.


Sehol nincs egyetlen szó sem, hogy én mit gondolok, vagy hogy én hol jártam életemben eddig.


Idézem, hogy mi van pontosan fönt:


"Ezeket mondják folyvást."


Illetve:


"Ezen vélemények szerzői szerint."


Plusz:


"Szerintük."


____________________


A másik - pedig négy város van jól olvashatóan felsorolva - nem egyedül Győrről íródott ki ez a kiírás.


Négy városról (az utóbbi időben a fórumozók által írt negatív véleményeket összegezve, azaz, hogy többségében e városokban mi a gond) ömlesztve állnak a részletezésben a hozzászólók kommentjeinek másolata, a tőlük származó információk idézete.


Vagyis nem csupán Győr, hanem mind a négy város (általuk) súlyos(nak lefestett) problémái felsorolása.


Nem egy várossal vannak nekik gondjaik, hanem mindben van egy, vagy több a fentiek közül.


Azért állnak tehát ömlesztve ezen problémák felsorolása, mert ebben a kiírásban NEM AZ volt a fontos, hogy konkrétan melyik adott várossal mik a problémák, hanem összegeztem, azaz rávilágítottam, hogy mindegyikkel akkora gondok vannak, hogy úgy érzem hiába szeretnék egy jobb helyen élni, az ő általuk leírt információk alapján sehol nem jó már igazán...


A kérdés csupán az, hogy akkor mégis hol érdemes (jobb életet) kezdeni - ha már szerintük sehol nem jó?


(Külföld helyett - ha lehetséges egyáltalán - idehaza.)


(Igaz, azon hozzászóló gondolatát is érdemes megfontolni, aki azt írta, minden nagyobb városban lehet találni egy jó hangos kisebbséget, akik állandóan gyalázni fogják saját városukat.

Feltételezem - ezek alapján - még akkor is hangoztatni fogják negatív véleményüket, ha másnak az adott település tökéletesen megfelelne.)

2023. okt. 25. 23:18
 13/22 anonim ***** válasza:
72%

Azért írtam Győrt, mert én itt élek, és ezt a várost ismerem.

Nem bántásból írom, de neked nincsenek tapasztalataid hogy melyik városban lehetne jobb életet élni, te csak mások véleményére hagyatkozol. Ahogy olvasom az írásodat, te mindenben csak a negatívumokat látod. Így teljesen mindegy, hogy hová is fogsz költözni, mert sehol nem fogod magadat jólérezni.

Eltekintve a politikai helyzettől és más negatívumoktól. Győr igen is egy élhető város, ami folyamatosan fejlődik és szépül. Rengeteg munka lehetőséggel, kulturális programokkal, és a közbiztonság is jónak mondható.

Kívánom hogy megtaláld a helyedet a nagyvilágban.


További szépestét!

2023. okt. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez full szubjektív. Én pl Pécsen nőttem fel, azóta máshol élek és szerintem nagyon le van csúszva a város. Apám meg a sògorom szerint meg csodálatos hely és soha nem költöznének máshova.
2023. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kapizsgálom már.


Köszönöm mindkettőtöknek!

2023. okt. 26. 00:25
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem minden ilyen rossz, mint aminek beállítod.


Győrben nőttem fel, számomra mindig is egy nagyon nyüzsgő, de egyben szép város marad. Bőven van munkalehetőség, a többi nagyvároshoz képest jobbak a bérek és szerintem modernebb is. A népszámlálás szerint Pest után ide épült a legtöbb lakás az elmúlt 10 évben.


Pécsre járok egyetemre, az Orvosi Karon kívül mindegyik kar egy lebuj, az enyészet eszi őket évtizedek óta, míg a Széchenyi folyton épül és szépül. A bérek Pécsen a lidl-ben úgy 1200-1300 Ft körül voltak, míg amikor Győrben dolgoztam 1500-at kaptam az árufeltöltőre, 1700-at meg kasszásra. Hozzáteszem ez ugyanabban az évben volt.


Pécset persze nem akarom leszólni, szép város meg minden. Viszont jócskán elmarad a fejlesztésekkel és igencsak nagy az elvándorlók aránya.


Amit hozzáfűznék még, hogy mindenhol vannak bunkó és türelmetlen emberek, mindenhol vannak dugók, ugyanis minden magyar település xar forgalomirányítással rendelkezik. Nem fejlődik az úthálózat olyan mértékben, és nincs számolva azzal, hogy az országban rohamosan megnövekedett az autót használók aránya. Jelen kormányzás mellett ez az ország továbbra is csak stagnálni fog mint idáig.

2023. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég költöztem Győrbe. Eddig imádom, kedvesek az emberek, bőven van munka, jó a fizetés, közel a határ, jó az egyetem. Üdv, egy volt borsodi, akinek Győr maga a Kánaán, és összeteszi a két kezét, hogy sikerült a putribòl kitörni.
2023. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Székesfehérvár. Ha van konkrét munkád ami nem helyfuggo, akkor Miskolc.
2023. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Miskolc fullon van romával, kéregető hajléktalanokkal, munka 0, fizetések épphogy a minimálbért megütik, közbiztonság meg szintén 0, a közlekedés is egy nagy szar, szinte mindennapra jut egy baleset, és mindennap òrákat ül az ember du. 4 körül a dugòban. Nekem volt ott olyan ismerősöm, akit megvertek éjszaka hazafelé bulibòl, de több haveromra is támadtak már rá. Végig mész nőként a Bùzán, és minimum 5 cigány fog utánad ordítani, hogy ,,Ba sználak". Több, mint 20 évet éltem ott, tudom.
2023. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te voltál valaha Miskolcon vagy csak a sztereotípiákat fujjod? Szerintem a 20 éve itt élsz eléggé sántít.

Igen sok a roma, de nem Diósgyőrben pl. Normális helyek megfizethetőek. Avas néhány üteme, Lyukó, Búza meg a Tiszai ami gyászos. Belváros kb annyira veszélyes mint Székesfehérváron vagy Győrben.

Igen, megélhetés gázos. Én mozdonyvezető vagyok, nekem nagyon jó hely Miskolc. A beosztásom is Miskolcon a lehető legjobb. Mindezek mellett albérletben lakom még, és 60 + rezsiért bérlek Majláth villamosmegállónál egy másfél szobás lakást. Szóval nekem Miskolc nagyon bejön és 15 percnyire itt van nekem Lillafüred is.

Miskolc környező települések: Csincse, Emőd, Olaszliszka, Putnok, Bánréve, Ózd, Szendrő, Tornanádaska, Beret, Hidasnémeti amelyeket kerülni kell! Ezért putri a Tiszai meg a Búza.

2023. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!