Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy közös használatú szoba...

Egy közös használatú szoba esetén tényleg nem kérhetem meg a másikat, hogy fülhallgatót használjon a zenehallgatáshoz?

Figyelt kérdés

Az hagyján, hogy eleve ellenséges a kezdetektől fogva holott pont annyi jogom van itt lenni, mint neki de JBL-ről nyomja a zenét. Én egyébként fejhallgatót használok, és úgy szocializálódtam hogy ez alap dolog ha vannak lakótársak mert nem feltétlen a te zenédre kíváncsi mindenki, a szomszédok sem. Persze külön szobában egy bizonyos hangerő alatt teljesen oké a hangszórós megoldás is, de itt egymástól pár méterre vagyunk egy helyiségben.


Nekem a tanuláshoz csendre van szükségem, amikor megkértem hogy használjon fülhallgatót akkor közölte, hogy neki az a gépen végzett munkájához "kell", ő 5-6 órán át dolgozik és "nem tud" órákon át fülhallgatót használni annyit tud tenni hogy lejjebb halkítja ha megkérem. Engem igazából így is baromira zavar és nem értem miért "kell" a munkához feltétlenül zene, illetve miért "nem tud" órákon át fülest használni, ellenben nekem miért kell tudnom 5-6 órán át a szar zenéit hallgatni. Ezen kissé összevesztünk, ezért mondtam neki ha nem tud fülest használni akkor ne hallgassa, vagy béreljen egy lakást és bömböltetheti felőlem. Annyi volt a válasz, hogy költözzek el én ha nem tetszik. Pedig szerintem annyira nem vagyok szar arc, én tovább szoktam fent lenni, ha lefekszik éjjel akkor mindig kimegyek a konyhába, hogy tudjon aludni, ne zavarjam stb. Szóltam az illetékesnek és igazából nekem adott igazat, meg rászóltak hogy kapcsolja ki a JBL-t de az is világos volt, hogy emiatt őt nem fogják kirakni meg nem tudnak/akarnak mit csinálni vele de én meg nem tudok minden rohangálni, hogy szóljanak rá mert nem érdekli mit mondok.

Mit csináljak ezzel a helyzettel? Nyilván nem várom el a síri csendet de ezt a nyomorult JBL-t abszolút szükségtelen zavarásnak érzem.



2023. okt. 28. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megkérheted, csak az a baj, hogy az ilyen lexarja. Alapból, ha számítana bármit is, hogy ne zavarja a szobatársát, akkor nem hangszóróról megy a zene, hanem maximum a laptop/telefon alap-hangszórójáról a lehető leghalkabban.

Nekem gimiben volt ilyen szobatársam, szerintem ha a 12.-es év is végigment volna, és nem költöztünk volna haza érettségiidőszakra, én megtéptem volna, pedig békés ember vagyok. Az a tapasztalatom, hogy az ilyen a valós kompromisszumra nem hajlik, mert személyes sértésnek veszi, meg annak, hogy be akarod korlátozni. Ha meg bosszút állsz, és te is zavarod őt, akkor nem veszi észre magát, rosszabb lesz, és még energiát is teszel abba, hogy rosszabb legyen.


Bár egyébként, ha engem kérdezel, a kompromisszum az a dolog, amikor megegyeztek abban, hogy udvariasak lesztek és figyeltek a másikra, cserébe mind a kettőtöknek csak egy kicsit xar. Nyilván a hangos félnek nem éri meg a kompromisszum, mert ha nem hozza meg, akkor neki nagyon jó, a másiknak meg rossz. Ha te vagy a csendes, akkor neked erre nincs lehetőséged, mert a csenddel nem tudod elnyomni a zajt, tehát a csendes félnek vagy nagyom xar, vagy ha összejött a kompromisszum, akkor kicsit xar.

2023. okt. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán megkérheted, de az ilyennek általában csak joga van, kötelessége nincs.
2023. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

1-es nagyon bölcs én hallgatnék rá!


Amúgy van durvább módszer is. Ha ő is odarondít a közös helyre, akkor te meg kezdj el recskázni (ha csaj légy kreatív), amikor bömbölteti a zenét. Persze eme opciónak vannak kiszámíthatatlan következményei, de így vagy úgy megérti majd az együttélés alapvető szabályait.


Te ismered a szobatársad, te tudod mi működhet.

2023. okt. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nekedse kellene kimenned ha ő pihen,tégy úgy mint ha ott se lenne,ahogy ő csinálja veled.De előtte próbálj meg vele beszélni.
2023. okt. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A Wifi kapcsolatot kell blokkolni.
2023. okt. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor alszik, rázd fel, hogy alszik-e!
2023. okt. 29. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, már kezdtem elhinni, hogy én kérek túl sokat.

5: Azt hogyan tudom? Meg ezek a JBL-ek nem mennek bluetoothról is?

2023. okt. 29. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor alszik vagy aludni próbálna, szándékosan elkezdenék hangoskodni, hogy érezze a törődést.

Hidd el, pár kialvatlan éjszaka után rájönne, hogy érdemesebb kompromisszumot kötni.

nov. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!