Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd kakasa nem hagy aludni?

Figyelt kérdés
Sose beszéltem még a szomszéddal. Nem is akarok vitát. De kezd tűrhetetlen lenni a dolog. A kakas éjjel 2 körül elkezd kukorékolni és reggelig nyomja. Csukott ablaknál is jól hallani, nagyon zavaró. Füldugót is próbáltam már, de nagyon kényelmetlen számomra. Szólhatok a szomszédnak emiatt? Egyáltalán tud mit kezdeni a kakassal? Ha bezárja valahova akkor is kukorékolni fog?
ápr. 30. 06:55
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Kakaspöri
ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Nem igazán tud vele mit kezdeni. Mondjuk engem a kakas kukorékolás pont nem zavar.


Én arra ébredek fel mindig ha a ház előtt elhajt egy autó, de hát ugye nem kérhetem meg őket hogy "éjszaka légy szíves közlekedjetek gyalog"..

ápr. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
90%
Ha belegondolsz, az összes többi madár is elkezd hajnalban pofázni, az a kakas csak egy a sok közül. Végül is meg lehet főzni az összes rigót, galambot stb., ha nagyon ragaszkodsz hozzá, de jó kis meló lesz.
ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatsz vele beszélni, abból még vita nincs hogy ha szépen megkéred hogy zárja be éjjelre ha tudja. Feltéve ha elfogadod az esetleges nemleges választ is.


Mert ugye nem tudjuk hogy milyen ember a szomszédod, hogy áll az ilyen dolgokhoz.


Ha magamból indulok ki, én megpróbálnék valami megoldást találni ha a szomszéd megkérne.

ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#3

Azért egy kis csicsergés sehol nincs ahhoz képest, amikor a kakas az ablakod alatt üvölt.


Köszönöm a válaszokat, lehet megpróbálom megkérdezni tőle, hogy esetleg be tudja e zárni. Persze nem biztos, hogy ha be lesz zárva nem fog kukorékolni, meg az sem biztos, hogy meg tudja oldani a szomszéd. Vagy hogy egyáltalán meg akarja e oldani.


Mindegy, akkor max marad a füldugó, esetleg megpróbálok venni valami kényelmesebbet.

ápr. 30. 08:01
 6/33 anonim ***** válasza:

De van a szomszéd udvarán ól ahova betudja zárni?


Ha egy zárt helyen kukorékol, akkor kevésbé hallatszik.

ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#6

Nem tudom, biztos van valami. Hideg időben gondolom be vannak csukva valahova az állatok. Majd kiderül.

ápr. 30. 08:08
 8/33 anonim ***** válasza:
22%
Nekem eszembe sem jutna szólni ilyenért. Gondolom, ha egy kutya ugatna az is baj lenne.
ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
#8 Hát ha egész éjjel az ablakodtól 20-30 méterre ugatna egy kutya, az szerintem neked is probléma lenne.
ápr. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%

Hagyományos falusi telekelrendezést nézve többnyire az utcafronthoz közel voltak a lakóépületek, aztán az istálló, hátrébb a baromfiak, leghátul a disznóól, ami után már a kert következett.

Ha tényleg a lakóépület ablaka alatt kukorékol az a kakas, kérd meg a gazdáját, hogy tegye hátrébb a tyúkólat. Ha te költöztél hátra (nem ritkaság manapság), nem csodálom, hogy valóban hangosnak érzed a védőtávolság hiányában a hangot.

ápr. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!