Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék a zavaró és...

Mit tehetnék a zavaró és valószínü, hogy mentálisan beteg szomszéddal, hogy ne járkáljon át hozzám?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt pár éve. Én ôrököltem a házát. A saját lakásomat eladtam, annak árából szépen felújítottam. Beköltöztem, minden jó volt. Egyedül élek, férjem, gyerekem nincs.

Viszont a szomszéd idös néni, elkezdett hozzám átjárni. Mivel valamilyen mentális baja lehet, talán demens vagy még rosszabb, azt hiszi, én vagyok az anyukám. Elöször próbáltam kedvesen elmagyarázni, hogy ö meghalt, én a lánya vagyok, stb. De nem érti. Mãsnap újra jött.

Akkor elkezdtem zárni a kaput, csengöt kikapcsoltam, barátoknak, rokonoknak mondtam, hogy hívjanak fel, ha jönni akarnak, mert a kapu zárva.

A néni viszont jön. Ha nem tud bejönni, egy bottal, kövel, bármivel zörgeti a kaput.Vagy rugdossa.

Két kutyám van, akik szabadon vannak az udvaron. Ök ezt erös ugatással viszonozzák. Muszáj kimenni és hazairányítani a nénit.

Egyedül már nem találna haza. De másnap kezdödik megint.

Ha dolgozok és nem vagyom otthon, akkor órákig zörgeti a kaput. Szomszédok mondták, hogy már erösen unják a mindennapi cirkuszt.

Én is. Mit tegyek?

Rendörök már nem jönnek ki. Háziorvosnak mondtam, annyit mondott, hogy igen-igen, nem lehetne egyedül a néni.

Most ezzel én mit kezdjek? Nem vagyok a rokona. Sajnos hozzátartozója nincs.

Mit tehetnék, hogy hagyjon békén?

48/N


2023. okt. 29. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyutterzesem ellenere azt tudom mondani, semmit. Az allam nem gondoskodik, sok penz maganuton, ha lenne is csaladja.

Ez demencia, a rovidtavu memoria rossz, meg a tobbi.

Muszaj konyortelenul elkuldeni, de attol felek, nem hasznal.

Igazabol a halala, vagy az allapota rosszabbodasa a remenyed.

Ha legalabb a csukott ajtot nem zorgetne...

Nagyon sajnallak,kerdezo. Hatha hidegben nem lesz kedve jonni.

2023. okt. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Meg kell dobálni valamivel.
2023. okt. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ötletem sincs, de meg értelek. Kitartás!!
2023. okt. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"Két kutyám van, akik szabadon vannak az udvaron. Ök ezt erös ugatással viszonozzák. Muszáj kimenni és hazairányítani a nénit."


Nem muszáj. El lehet hallgatni. Legföljebb ugyanúgy órákig fog zörögni, mintha nem lennél otthon.


"Szomszédok mondták, hogy már erösen unják a mindennapi cirkuszt."


Akkor oldják meg, ha tudják.


Mit jelent az, hogy hozzátartozója nincs? Majd amikor meghal a néni és örökölni lehet utána, biztos előkerül. Szóval ha valakit fel tudsz kutatni, akkor neki jelezned kéne, hogy itt nagy a baj, otthont kéne keresni a néninek, mert gyakorlatilag beszámíthatatlan.

2023. okt. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Önkormányzatnál próbálkoznék. Elmondod mi van és intézkednek (vagy nem), de tudjanak róla.

Rokonai vannak akiket értesíthetnél?

2023. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

Szegény néni. :(

Biztos valami baja van, valamit szeretne.

Ha eleinte beengedted, most meg apránként visszautasítod így, az nagyon nem jó.

Önkorm-nak van szociális, családsegítő kihelyezett valakije mindenképp, neki kell szólni.

Bár ha olyanok, mint itt nálunk, hogy csak bent ül, és facebookozik a számítógépen, akkor nem ér semmit az se.

Megint csak azt mondom, szegény néni. :(

De ez én vagyok.

2023. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
En hagynam hagy zorogjon, majd megunja. Nemis ertem, hogy nem zavarja 2 orjongo kutya az arcaba 😀
2023. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egyrészt ha van élő rokon, azt kéne előkeríteni, és belenyomni a pofájába, hogy tegye már el valahova a nénit, mert az nem megoldás, hogy a környéket terrorizálja, másrészt ha tényleg nincs, akkor a háziorvossal kell szövetkezni, nem hiszem hogy van még olyan állapotban hogy tudjon olvasni, átmész hozzá, enyelegsz egy picit, és aláíratod vele a jelentkezést az otthonba, orvosi véleménnyel, demencia miatt gyorsított eljárásban is beveszik. ronda dolog ilyet mondani, de muszáj felügyelet alá tenni, ma csak zörget, de mi van ha holnap a gyufát hozza, mert az elhaló agysejtek között félrecsúszik valami gondolatmenet, és úgy gondolja, hogy úgy kell bekopogni hogy meggyújtja a bejárati ajtót?
2023. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezem a Polgármesteri Hivatalt.
2023. okt. 30. 14:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne engedd be. Nem tud egyedül hazamenni? Ne kísérgesd.

Ha a kapuban tombol, rakj fel valami hangos zenét, ami elnyomja a cirkuszt.

Öregek otthonába senkit nem lehet akarata ellenére elvinni. Még a fizetni tudó időseknek is többéves várólista van.

Családsegítő néha odaküld majd egy szoc gondozót, ennyivel le is lesz tudva.

Szóval az az egyetlen megoldás, ha nem mászkálsz ki hozzá segíteni. Akkor majd megtanulja, hogy hagyjon békén.

2023. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!