Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki téríti ilyen esetben meg a...

Ki téríti ilyen esetben meg a kárt egy társasházi lakás esetén?

Figyelt kérdés

Egy társasház első emeletén lakok, erkély is tartozik a lakáshoz. Mivel pont az erkélyt tűzi a nap, ezért kitekertem a napernyőmet, ami még hibátlan állapotban volt. Később mikor kimentem az erkélyre, akkor vettem észre, hogy cigicsikkel ki lett égetve. Valamelyik felettem lakó szomszéd volt, de sajnos nem tudom melyik lehetett.


A napernyő nincs fél éves sem és több mint 100 ezer forintba került.


Ilyen esetben van lehetőségem kártérítésre vagy bármi?

Persze nem túl nagy lyuk és használható ugyanúgy az ernyő, de majd máskor kigyullad az egész esetleg aztán ég majd minden. Illetve elég bosszantó, hogy megdolgoztam valamiért erre valami b*rom sz*rik az egészre.


2023. nov. 4. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eselyesen senki.
2023. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Senki, ez egyszerüen történt.
2023. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

100 ezres napernyő egy társasházban? Ne már. Anyámnak 14 ezerért vettünk első emeleti erkelyre.


Amúgy sehol nem tudod érvényesiteni mert nem tudod bizonyítani.

2023. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Saját biztosításod van-e? Kérdezd meg a tűzoltóságot, ilyenkor mi a helyzet. Ugyanis akár fel is gyújthatta volna.
2023. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A biztosítód.
2023. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kárt nem fogja megtéríteni senki, viszont ki lehet rakni papírt vagy bedobni a többieknek, hogy a szemetelés, és az égő csikkek kidobálása tilos, illetve hogy akár nagyobb baj is lehetett volna.
2023. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezert nem engednek a tarsashazskban napernyot,mert tuzveszrlyes a cigizo …… miatt.


Senki nem teritu meg a karodat.


Viszont az erkrlyre kitehetsz romlott hust,ami jol buzlik honapokig es ki se tudja nyitni az abkakot a folottelevo.

2023. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem földszinten az égő cigit tette le valaki, (lépcsőházban bejárata mellett ablak) aztán lyukat égetett a párkányba. Akkor még volt Facebook csoportja a háznak, és írtam, mi történt, jelentkezzen az érintett. No ha a szomszédok olyan csendben lennének mindig, mint amilyen csend ezt követte, csodálatos lenne.
2023. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!