Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan fektessem le a békés...

Hogyan fektessem le a békés eggyütt élés szabalyait?

Figyelt kérdés
3an lakunk egy haztartasban nem rég költöztünk össze. Kérdésem az lenne hogy hogy hogy fektessem le a szabalyokat hogy kinek mi a szerepe helyre? Miota össze költöztünk folyamatos veszekedések vannak Mindenki belekontarkodik a masik dolgaba. Pl ha föz nem tetszik nem mert ö nem szereti...Ha elkezdek mosogatni a masik jön hogy majd ö elmosogat. Az anyagiakkal is problémak vannak. Egy ember fizet szinte mindent a masik meg baszik hozza adni a kasszahoz. A bevasarlas is éppen akinek eszebe jut hoz valamit... Mit tegyek hogy normalisan eggyütt tudjunk élni? És ne legyenek folyamatos veszekedések?
nov. 15. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A feladatmegosztásnak van értelme, mert nincs olyan hogy valaki semmit nem csinál, mások mindent, vagy ezek ütköznek. Egy táblázatban felvezetve a különböző tennivalókat lehet cserélgetni, hogy melyik napra/hétre kinek a feladata azt megcsinálni. Így nem lehet mutogatni egymásra sem, mert akire épp ki van osztva, annak kell megcsinálnia. Ha nem csinálja, akkor legyen következménye, különben ki fogja húzni magát, aki csak élősködni próbál.

Az sem működik hosszú távon, hogy akkor mindenki magára főz/mos/takarít/vásárol, mert egy idő után felborulnak a dolgok. Aki nem bírja a rendetlenséget az majd feltakarít a másik helyett, aki látja hogy magától is megoldódik a probléma, nem is akar majd tenni ellene, mert kiszolgálják.


Gondolom te fizetsz mindent, különben nem zavarna a dolog.

nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért neked kell lefektetni a szabályokat? A többieknek nincs beleszólása? Ti egy pár vagytok + egy gyerek, vagy csak 3 lakótárs?

Azért érdemes lenne tudni, hogy milyen viszonyban vagytok.

Meg az ilyeneket már az összeköltözés előtt megbeszéli az ember, hogy ne utólag koppanjon.

nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálatok szerintem az működne, mint ami egyik társbérletemben volt, hogy volt egy táblázat kiragasztva a hűtőre, ahol tudtál választani, hogy te abban a hónapan domestost, vagy mosogatószert vennél inkább. Ha semmire nem írtam be magam, akkor a lakótársak beírtak, hogy ők már vettek ezt-azt, akkor én felelek abban a hónapban a budipapírért. Ha nem volt pénzem - mert előfordult - akkor mondtam nekik, hogy most nem fér bele, következő hónapban meg akkor két-három dolgot vettem, kompenzálásképp. Ott a takarítást is heti szinten felosztottuk, kinek mi épp a dolga. Ami ott nekem nagyon nem tetszett, hogy én mindig feltakarítottam magam után, ha főztem, akkor utána lepucoltam a konyhát, ha fürödtem, kitakarítottam magam után a fürdőt, és a lakótársaimnak ez nem volt egyértelmű, ezért is volt szükség a rotációra. Nem egyszer értem haza arra, hogy fürdeni akartam, de előbb takarítani kellett, mert a lakótársam beleborotválta a heréit a fürdőkádba, és otthagyta a kis szőröket.

Most egy lakótársam van, vele nincs ilyen, mindketten feltakarítunk magunk után. Mikor beköltöztem, még bevette a rezsibe azt, hogy mit vett othonra, és mondta, hogy ha én vettem valamit, akkor írjam le, elszámoljuk (ő tartja a kapcsolatot a tulajjal, általában én otthon se vagyok, mikor rendezi a lakbért, csak utólag utalom el neki a részem). Már nem számolunk el tisztítószerekkel, mert most már én is teljes állásban dolgozom, ha valami kifogy, veszek újat, ha ő esz újat, tök jó, örülök neki, de kb. fele-fele az arány, hogy mikor mit veszünk, és takarít mindenki maga után, meg mikor épp ráérünk, de így mindketten mindig tiszta lakásba érünk haza, sosem fordult még vele olyan elő, hogy használni akartam a fürdőszobát, és retkes lett volna, olyan volt már, hogy várnom kellett, de kitakarított maga után.

nov. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!