Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha mostanában...

Mit csináljak, ha mostanában nagyon honvágyam van, és később vissza szeretnék költözni a szülővárosomba?

Figyelt kérdés

19 évesen költöztem el otthonról egyetem miatt a fővárosba, jelenleg is itt élek és dolgozom (28 leszek jövőre). Nem egy vészes távolság mert másfél óra vonattal, de mostanában kezdem magam kevésbé jól érezni itt. Szüleim sem lesznek fiatalabbak, testvérem nincs, jó lenne közelebb lenni hozzájuk.

Most felvennének ott egy munkahelyre, viszont sajnos a bejelentés minimálbérre van, a többit kp-ban kapja az ember, én ezt nagyon utálom...(mostani helyemen nem így van).

Ami nagyon nyomaszt, hogy párommal pár hónapja vagyunk együtt, nagyon jól alakul, tényleg összeillünk de ő meg itt szeretne élni később is (nem itt született ő sem).

Szóval nyilván szétmennénk úgyis ha ezt választanám, hogy elköltözöm.

Mindkét városban albérlet az opció, saját lakásom nincs.

Nem tudom, hogy mit tegyek.

Konkrétan tök rosszul vagyok 2 hete emiatt és a munkahelynek is vissza kell jeleznem.



nov. 27. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Mivel a másik helyen egyelőre úgysem találtál rendes munkát, ezért az - most még -nem opció. A többit a pároddal kell megbeszélni.


De azért a poén kedvéért felnyomnám az ilyen munkahelyet...

nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha boldogabb lennél a szülővárosodban akkor költözz haza, semmi értelme annak, hogy a fővárosban nyomorogj magányosan, boldogtalanul.

A minimálbéres bejelentés meg azért necces, mert ha valaha hitelt akarsz felvenni, vagy gyesre akarsz menni akkor azokat a bejelentett béred alapján számolják

nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

"De azért a poén kedvéért felnyomnám az ilyen munkahelyet..."


Miután nem tud semmit bizonyítani, elég nagy baromság lenne

nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem alakul jól, nem illetek össze. Hiányzik valami neked. Valamibe bele vagy ragada. Különben nem vágynál vissza. Meg tudod fogalmazni, hogy miért vágysz haza? Mi volt ott jobb?Hogy közel vannak a szülők, az nem indok. Az a környezet kiszolgálása, hogy rendelkezésre állj, segítsd őket. Nem te vagy.

Én egy antarktiszi sárkunyhóban is laknék a férjemmel.

Van net, tudod látogatni a családodat. De azt kalkuláld bele, hogy a családoddal nem fogsz családot alapítani.

nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát itt is megvagyok, tudok félretenni, eddig úgy éreztem később is itt szeretnék élni, de most elbizonytalanodtam. De félek, hogy megbánnám. Egyszerűen nem tudom mi a jó.

Még ha nem alakulna párommal jól minden, könnyebb lenne, de így nagyon nem.

Mostani helyem elég korrekt meg a fizetés sem rossz (mondjuk lakást ebből sem veszek) szóval nehéz döntés.

nov. 27. 09:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a munkát semmiképpen ne vállald el. A biztos jövedelem csak a minimálbér lenne, a többi vagy van, vagy nincs. Ha netán megbetegszel, a táppénzt a bejelentett jövedelem után kapnád (a nyugdíjbiztosítást nem is említem). Ez túl nagy ár lenne a hazaköltözésért. Várd meg, míg valami jobb ajánlatot kapsz.
nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

#3: miért gondolod, hogy ne tudná?

Vagy hogy ne volna a NAV-nak eszköze arra, hogy utánajárjon?

nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért van most ez bennem, de nyomasztó nagyon.

Persze mondhatom ezt 1-2 év múlva is hogy odaköltözöm, csak akkor megint kezdhetem majd elorol az ismerkedést is meg mindent. Úgy érzem most kell eldöntenem mi lesz velem a jövőben és ez nagyon nyomasztó.

nov. 27. 09:14
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak lesznek azért ismerősök már előre, a mai világban nem csak szeméylesen elhet.
nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Mit jelent a mostanában? Mióta nem érzed jól magadat? Ez lehet átmeneti is.
nov. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!