Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék majd elköltözni a...

Szeretnék majd elköltözni a szülővárosomból, de szüleim erre a gondolatra hisztérikus rohamot kapnak. Milyen lehetőségem van békésen rendezni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok álmodozó tini, 27 éves nő vagyok. Sikertelen voltam mindig is a munka terén, amiben dolgozni szeretnék arra ebben a kisvárosban nincs sok kereslet, ezért minden mást elvállaltam eddig, gyári, eladói munkákat. Egyre nehezebbek a mindennapok, szeretnék én is azzal foglalkozni ami érdekel, amiben fejlődhetek, ahová nem utálattal járok dolgozni. Semmi nem köt ide, nincs gyerekem, nincs párom, nincsenek nagyon barátaim sem, csak a szüleim vannak. Ők viszont erre az ötletre, hogy többszáz kilóméterre szeretnék költözni (országon belül), és ott szerencsét próbálni, teljesen kikelnek magukból. Már megkaptam hogy életképtelen vagyok, ott halnék meg egy idegen városban, megkaptam hogy milyen gyerek vagyok én hogy itthagynám őket, és csak párhetente nyitnám rájuk az ajtót (pedig van egy nővérem is itt helyben), meg hogy ez csak pénzkidobás és amúgy is hol fogok lakni ott, mert saját albérletre úgyse tellik majd. Szóval teljes érzelmi lehúzás, zsarolás. Ráadásul már régebb óta tervben volt, hogy segítenek nekem lakást venni, úgy hogy közös a hitel, illetve az ő nevükön lesz, én pedig élhetek benne. Most emiatt is rosszul érinti őket a dolog, hogy akkor minek gyűjtögettek nekem évekig, ha el akarok menni a városból, itt akarom hagyni őket, és hogy a pénzt muszáj felhasználni valamire mert lakástakarékos és elveszitik a támogatást ha ülnek rajta. Természetesen olyanról hallani sem akarnak, hogyha bejön a másik városban a munka és x ideig működik a dolog albérletben, akkor ott vegyenek majd lakást, csak is itt hajlandóak a városban. De engem nem is ez a része érdekel, tulajdonképpen anyagilag nem járnék jobban, mert a hiteltörlesztőt nekem kellene fizetni évtizedekig, ami ugyanannyi mint egy albérlet lenne. De ezzel csak mégjobban feldühítettem őket, mikor megmondtam, hogy inkább élek albérletben, de szeretném valóra váltani az álmaimat, céljaimat munka terén. Tényleg én vagyok rossz ember, hogy itt akarom hagyni őket, és csak 2 hetente látogatnék haza? De tovább sem várhatok a céljaimmal, hiszen már így sem vagyok fiatal.
2019. máj. 6. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Cuccokat egy bőröndbe, első vonatra felpattan, vissza se néz.
2019. máj. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Első válaszoló nagyon jól összefoglalta a lényeget. Megfojtanak a szüleid. Így semmi jövőd nincsen.

Lépj le, ahogy tudsz, majd megbékélnek idővel.

2019. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Békésen csak az ország túlsó feléből fogod tudni rendezni a dolgot. Iszonyúan rádtelepedtek, és zsarolnak, ne ahgyd magad! Menj, éld az életedet, ne az ő életüket, mert később bánni fogod, ha most nem lépsz!

Lakást meg te vegyél magadnak, mert ezzel is csak gúzsbakötnének.

2019. máj. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Keményítsd meg a szíved, és menj, menj! Egyetlen életed van, azt éld már úgy, ahogy Te szeretnéd! Minél gyorsabban bonyolítod le, annál rövidebb lesz a fájdalmas időszak, annál hamarabb hozzászoknak a szüleid is az új helyzethez.
2019. máj. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Elég szomorú, hogy ennyi idős korodra még itt tartasz, hogy a szüleid irányítják az életed. Igazuk van, hogy életképtelen vagy, ha nem az lennél, már rég meglépted volna. Állja a sarkadra és dönts. Nem prostinak állsz, nyugodtan költözz el.
2019. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen még épp időben tudsz lépni. Ha nem teszed meg, kesőbb sajnálni fogod. Még fiatal vagy ahhoz, hogy új életet kezdj, de nem annyira, hogy vesztegesd az idődet. A szüleidnek nincs joga magukhoz kötni téged. Úgy is lehetsz hálás gyerekük, ha nem élsz velük.

Én 24 évesen költöztem végleg az ország másik csücskébe. Féltettek és nem örültek, hogy elmegyek, de megbékéltek a helyzettel. Majdnem minden nap telefonálunk, 1-2 havonta megyek, vagy ők jönnek.

(Csak nagyon zárójelben jegyzem meg, hogy az a szülő, aki a gyerekének azt mondja, hogy életképtelen és úgysem fog boldogulni, az mérgezi a gyerekét lelkileg. Azért szeresd őket, de ne maradj csak azért, mert zsarolnak)

2019. máj. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Hát bármit is teszel nehogy olyan barom legyél, hogy évtizedekre eladósítod magad, hogy a szüleidnek legyen egy háza, amiben nagy kegyesen, amíg úgy ugrálsz ahogy ők fütyülnek, megengedik hogy lakj. Soha, soha, soha nem szabad másnak hitelt felvenni. Még ha csak haszonélvezetet tetetnének rá, de a tulajdonjog a tied lenne, még az is durva, mert akkor is bármikor kitilthatnak onnan. De ez, hogy milliókat fizess ki valamire ami nem is a tied, ez nonszensz.
2019. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
Te jó ég:( A 21 évesem készül 10 ezer kilométerre egyetemre, most kapjak én is hisztérikus rohamot? Egyes szülőktől megáll az eszem:(
2019. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
69%
Az hogy nem szólsz nekik csak a költözés előtt. Keress szépen munkát és lakhatást abban a városban ahol szeretnél és ha megvan, tájékoztasd őket hogy mész, pont. 2 hetente hazalátogatni? Minek? Egyetemista koromban is 1-2 havonta mentem...ne ígérj semmit csak költözz el, aztán meglátod. Nem vagy már a pici babájuk, ha nekik csalódás erre rájönni, akkor az. Természetes folyamat az hogy leválsz és részükről is annak kellene lennie hogy elengednek.
2019. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Költöz el te már felnőtt vagy nem engedéjt kell kérni ,hanem simán csak bejelenteni és csinálni ,ha nem értik meg az sem baj ,majd lenyugszanak ,anyukám sem örült hogy közöltem vele hogy családostul elköltözünk 800km arrébb de kénytelen bele nyugodni majd skypolok vele mindig .
2019. máj. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!