Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szólhatok ezért a szomszédnak?

Szólhatok ezért a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Három hónapja költöztünk új albérletbe. A felettünk lakó szomszéd sokáig fent szokott lenni esténként, ilyenkor áthallatszódik néhány hang felülről. Semmi rosszat nem csinál, csak él. Járkál, nyikorog a padló, becsuk ajtókat, gondolom nem figyelve arra, hogy ne legyen hangos. És csak úgy általában úgy mozog, hogy nem figyel arra, hogy ne legyen hangos. Gyakran le is esnek dolgok, ami csörömpöléssel jár.


Többször van, hogy emiatt nem tudok időben elaludni. Én már 10-kor ágyban vagyok, ő még éjfélkor is járkál, leejt dolgokat.

De nem tudom, hogy emiatt lehetne-e szólni neki, mert végülis nem csinál semmi rosszat, de én van, hogy nem tudok tőle aludni. Ami elég kellemetlen szerintem.


Egyébként, azt hiszem, nem helyes, hogy egyes számban beszélek róluk, mert még ugyan nem találkoztam velük, de talán több egyetemistának kinéző fiatal lakik abban a lakásban. (Egyébként mi is egyetemista fiatalok vagyok a barátommal).

Budapest belvárosa, tipikus körgangos házról van szó egyébként.


Ti mit gondoltok?



dec. 6. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ezért felesleges szólni. Illetve nincs miért. Nem járkál hatnak lábujjhegyen, az is gyakori hogy az ember elejt valamit.

Nálunk is ez van. Alattunk egy két gyermekes család lakik. Kb. 0-24 csinálnak valamit. Sírnak, visítanak, szaladgálnak, a szülők kiabálnak, stb.. Mellettünk fiatal pár, minden pénteken házibuli, zenélnek, táncolnak, énekelnek, kiabálnak. Szemben rendmániás fiatal hölgy, mindig megy valami (porszívó, mosógép, bármi). De valószínű a szomszédok is tudnának mondani valamit rólunk, ami “zavarja” őket. Párommal élek, plusz van egy kutyánk, néha játék közben ugat a kutya, szaladgálnak, nevetünk, zenélünk…

A társasház ilyen. Toleranciával jár, bizonyos határokon belül. Szerintem az amit leírtál teljesen normális dolog, én nem szólnék nekik. 😊

dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Azért, hogy járkálnak, semmiképpen.

Arra illene ügyelniük, hogy ne ejtsenek le valamit, de ha nem kifejezetten a járólaphoz csapják rendszeresen a zománcozott edényt vagy a fém evőeszközt, akkor abból se célszerű problémát csinálni.

Ha ui. elromlik a mostani semlegesen jó viszony, akkor sokkal rosszabb lehet mindez.

dec. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Én is gyakran felébredtem a szomszédokra éjjel 1-2 körül, hogy hangosak, de nem szóltam nekik. Vettem füldugót.
dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez semmi extra. Legkozelebb zaroszintre koltozz, en direkt igy kerestem lakast, mikor vettem, mert amugy en is utalom, ha laknak folottem.
dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem a szomszédok hibája, hanem az épületé. Emiatt fölösleges szólni, mert ez teljesen normális életvitelt jelent, nem elvárható, hogy egész nap egy széken üljenek és ne csináljanak semmit
dec. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy max udvariasan mondod neki, hogy zajt hallasz fentről estenként és nem tudna-e picit jobban vigyázni mert nem tudsz aludni.


A masik lehetőség ez az eldobható fülldugó ami munkavédelmi cucc és úgy aludni.

dec. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Ilyener nem szolhatsz. Ez a tarsashaz velejaroja.
dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Ez semmi... nálunk a szembe szomszéd, spanyol ajkú egyébként, konkrétan úgy vágja be izomból az ajtaját éjjel-nappal, akár hajnali 2kor is, hogy beleremeg a ház. Illetve üvöltve beszél az egész családjával, akik elég sűrűn megjelennek nála. Tegnap éjjel a lépcsőházban telefonált fennhangon... De ez se egyszeri eset.
dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
De örülnék, ha csak ennyi zajt csapna a szomszéd.
dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%

Szólhatsz, de ha ilyen miatt átkopognál pl. hozzám, nem igazán érteném, mi a fene bajod van :D


Használj füldugót, ha neked az alap létezés zajai is gondot jelentenek ;)

dec. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!