Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szobafestő + burkolónak...

Szobafestő + burkolónak Debrecenbe, v. netán Székesfehérvárra költöznie Sopron/Győr (vagyis a szokásos célvárosok) helyett érdemes lehet az alábbiak miatt?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenki szinte kivétel nélkül a fenti álom-célvárosokat írná azonnal, hogy az alábbiak alapján csak Sopronba, csak Győrbe, sehova máshova, de személyes szempontjaim alapján inkább maradnék keleten (vagy legrosszabb esetben középen). Nem kívánok az ország másik/túlsó végébe utazni, ha az alábbiak alapján itt is lehet érvényesülni. Köszönöm a megértéseteket.


Tehát a szempontok, hogy:


Egyénileg dolgozó szobafestő és burkoló Debrecenben (és a környékén, pl. Hajdúszoboszlón), vagy esetleg még Székesfehérváron _több_ és évek múlva is biztosabb/stabilabb megrendelés _mennyiségre_ (azaz több munkára) számíthat-e, ha e két városba, vagy az ezeket övező falvakba költözik jelenlegi - meglehetősen kisvárosi - lakhelyéről?


Székesfehérvár nagyon jó helyen van és fejlett városnak tartom, de Debrecenben _rengeteg_ ember lakik (ugyanakkor annak ellenére, hogy túlságosan keleten fekszik, állítólag ez a megyeszékhely is fejlődik). Viszont! Számomra mind a kettő jó helyen van, mert nem az ország a legnyugatibb csücskében találhatóak.


Kisvárossal ellentétben több lakossági megrendelésre számíthat-e a jövőben egy jól dolgozó szakmunkás ezekben a nagyvárosokban? Vagy tényleg nincs más út, ezért mindenki menjen a létező legnyugatabbra, ha nem a létminimum környékén kíván élni?



dec. 7. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én asztalosként egyből Ausztriát céloztam be. ;)

Azt tudom hogy burkolók is nagyon kellenek ide. Én amit itt tapasztaltam az alapján már soha többé nem kívánkozom vissza Magyarországra dolgozni!

dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jézusom! Mit olvasok!


Ha esetleg szépen megkérnélek csupán néhány pontban (nem is szükségesek hosszú bekezdések, ha nem kívánsz sokat írni) leírnád, hogy mi miatt vált be Ausztria - ennyire - jobban?


Mert néhány ismerősöm meg pont hogy Ausztriából illetve Németországból jöttek haza; igaz - azóta - annyira itt se jó már nekik...


Nekem speciel a német nyelvvel nincs gondom (továbbra is jól beszélem - még) csak hát el nem tudom képzelni, hogy még egy Győrhöz képest is jobb lenne a sógoroknál...

dec. 7. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én győri vagyok. Az építőiparból és a vendéglátóiparból nagyon sokan járnak át dolgozni Ausztriába.
dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Egy szobafestő-burkoló Debrecenben is gennyesre keresi magát, annyit kérnek el amennyit nem szégyelnek moslék, sz@r, igénytelen munkáért is, mert nincs elég szakmunkás az országban és ez Debrecenre is igaz. Ennek az egyik oka, hogy a CSOK és a többi fideszes ingyenpénz alaposan felverte az építőipar minden szegmensében az árakat, a másik oka pedig az, hogy még a CSOK árfelhajtása előtt minden melósnak akinek esze volt kiment nyugatra, ahol a töbszörösét kapták az akkor itthoni bérüknek, és azóta se hülyültek meg, hogy hazajöjjenek. Ez az egész helyzet egyébként azért is szörnyű, mert ma már idehaza a sokkal képzettebb, kultúráltabb, inteligensebb embereknek kell szégyenkeznie amiatt, hogy egy szobafestő-burkoló szakmunkás bérének töredékéért dolgoznak. Vityáék többek közt a CSOK, babaváróhitel meg a többi ingyenpénz segítségével is egy moslék országot hoztak létre, ahol az építési vállalkozók és a szobafestő-burkolók a királyok a tanároknak meg a többi diplomásnak meg kuss a nevük. Úgyhogy hajrá szobafestő-burkolók ez a ti országotok, ma már nem érdemes kimennetek Ausztriába se, mert jobban élhettek idehaza mint ott, és a fidesz is számít a szavazataitokra.
dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Nalunk nemreg tort be az ablakuveg alberletben (Pesten is volt mar ilyen), meg lakatost is kellett hivnom mindket varosban, mert ugy alakult... es a tapasztalatom, hogy Debrecenben nagyon keves szaki van (legalabbis az interneten), mint Pesten, pedig ez az orszag masodik legnagyobb varosa. Szoval igen, szerintem boven lenne itt megrendelesex.
dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*sokkal kevesebb szaki van, mint pl Pesten. Igy akartam irni.
dec. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!