Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Székesfehérváriak! Szeretitek...

Székesfehérváriak! Szeretitek a várost? Érdemes odaköltözni?

Figyelt kérdés
Milyenek a munkalehetőségek? Kulturális programok, sportolási lehetőségek? Gyerekek szempontjából milyen hely?
2017. ápr. 9. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

"Milyenek a munkalehetőségek?"

Milyen munkát keresel?


"Kulturális programok, sportolási lehetőségek?"

Milyen programok érdekelnek, mit sportolsz?


"Gyerekek szempontjából milyen hely?"

Mire vagy kíváncsi?

2017. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem. Magyarországon még mindig az egyik legfejlettebb város sok szempontból. Munkahelyek szempontjából biztos. És kereset szempontjából is.

Szinte minden hétvégére jut valami nagyobb rendezvény, sokféle bulit szerveznek. A legnagyobb a Királyi Napok augusztusba.

Van sok óvoda meg iskola, vannak jó játszóterek (a legnagyobb a Koronás Park), szóval szerintem gyerekek szempontjából is jó város Fehérvár.

Szoktak itt a Gyakorin lenni olyanok, akik messzebbről költöztek ide, lehet, hogy idekeveredik majd valamelyikőjük, és leírja a tapasztalatait.

2017. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sportolási lehetőség is van sok, kb. mindent megtalálni. Öttusa, atlétika, foci, jégkorong, kézi, kosár, úszás, vízilabda, stb.
2017. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon a szívembe lopta magát ez a város! Pomt elég, nem nagy (nem Pest) nem is ásónyomnyi. Nagyon sok rendezvény van, nekem egyszerűbb volt A-ból B-ig eljutni, mint Budapesten. Munkalehetőség némileg több van, mint régebben, de ha értelmes szakmad van fogsz találni állást, de ne pesti bért várj, bár a lakásbérlés van annyi majdh'.
2017. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi, elküldtem véletlenül előbb: nem tudom mennyire családbarát város, de van lehetőséged hova vinni a gyereket, játszóterek, kirándulás Sárpentelén az erdőbe stb.


Sport sokféle van, kicsit hangsúlyosabb a professzionális sport, de aki amatőrszinten csatlakozna vhova, van lehetősége szintén. De ha nálad a sport kimerül mai divatos fitness/gyúrós edzésekben, akkor is van bőven lehetőséged.

2017. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem Fehérvárt, és nem csak maga a város, hanem a környéke miatt is. Nagyon szép a belváros és szerintem az átlaghoz képest a lakóövezetek is rendezettek (panelházakból itt újították föl a legtöbbet az országban állítólag), és ami ugyanúgy előny, hogy közel van sok minden. A Balaton fél óra, a Velencei-tó 10 perc, Budapest 40 perc vonattal, autóval sem sokkal több. A Velencei-hegységben, a Vértesben, a Bakonyban kirándulni is lehet. A környező települések jó része szintén büszkélkedik valami látnivalóval (pl. Fehérvárcsurgó, Károlyi-Kastély, Agárd, Gárdonyi Géza szülőháza).
2017. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És a környező települések közül jó néhánynak van valami érdekes rendezvénye is. Szóval ki is lehet mozdulni és megéri kimozdulni a városból, ha arra van kedve az embernek. De ahogy itt már valaki mondta, szinte minden hétvégére jut valami fesztivál Fehérváron.

Persze itt is vannak gondok, de azok hol nincsenek? Jó részük egyébként is megoldódni látszik (pl. a helyi közlekedés és az autóforgalom gondjai). Én még nem hallottam senkitől, aki úgy költözött ide, hogy megbánta volna ezt a döntését, sőt.

2017. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!