Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan viszonyultok azokhoz a...

Hogyan viszonyultok azokhoz a szomszédokhoz akiknek ilyenkor jut eszébe nagy házfelújításokat végezni?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az ihlette, hogy a szomszéd 1 órával ezelőtt neki esett a falat szétbontani, hogy ő a nappalit kibővítse. Folyamatos dörömbölés, fúrás és csattogás ami nagyon át hallatszik mivel sorházban élünk így egybe érnek a lakások.


Baromira zavaró mert a mai naptól kezdve már itthon van mindenki (illetve én még holnap megyek melózni de a család többi tagja már nyugalmat szeretne itthon és élvezni az együttlétet)


Ezzel ellentétben azonban próbálok megértően hozzáállni és úgy gondolkodok, hogy biztos oka van annak, hogy ilyenkor estek neki és nem jókedvükből csinálják. Meg igazából még nincs karácsony szóval ugyanolyan hétköznap van mint ha január 22 lenne és nyilván azért azt nem gondolnám róluk, hogy a karácsonyt is átzajongják. Bár a fene tudja.


Igazából csak kíváncsi vagyok, hogy ti miképpen viszonyulnátok ehhez?



dec. 22. 16:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%

Engem az zavar igazán ha valaki munkaidőben ÉS azon kívül is zajong hónapokig. Az én szomszédom ilyen, konkrétan elképzelni nem tudom mit lehet ennyit szüttyögni. (Igen, mi is újítottunk fel. Ketten magunk csináltuk, munka után. A zajos meló az kb 2-3 hét volt így.)


Mondjuk azt én se értem, miért karácsony előtt 2 nappal kell nekiállni ilyennek…

dec. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

#1 Hálistennek ilyen szomszédom sosem volt aki hónapokig zajongott volna. Bele is őrültünk volna :D


Én esetleg arra tudok gondolni, hogy lehet elutaznak itthonról a teljes ünnepi időszakra és a "mocskosabb" részét le akarják tudni most, hogy ne utána kelljen. De egyébként jó kérdés valóban.

dec. 22. 16:34
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom most van szabadsága.
dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
Lehet most adták ki neki a maradék szabikat?
dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
34%
#3 #4 és ha én meg csak éjszakánként érek rá, akkor fúrjak éjszaka? Az együttélésnek vannak szabályai, Karácsony van bakker, ne ilyenkor bosszantsuk már a szomszédokat. Szarok bele, hogy ilyenkor van szabija, mindenki másnak is, pont ezért nem ilyenkor kéne zajongani.
dec. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
#3 #4 Igazatok van, akár ez is egy opció lehet. Ezért is vagyok megértő. Alkalmazkodunk és kész. Biztos abba hagyják majd 24-ére.
dec. 22. 16:47
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

#3

#4

Ha szabin van, akkor meg miért késő délután jut eszébe nekiállni?

dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%

"és ha én meg csak éjszakánként érek rá, akkor fúrjak éjszaka?"

Ismertem ilyet is. Én mondjuk sosem tenném.


"Az együttélésnek vannak szabályai,"

Együttélés a társashát, meg a panel. Egyébként németeknél élek, a saját házadban azt csinálsz még itt is, amit akarsz. Az meg pl. törvényben van lefektetve, hogy 7-12, és 15-19-is nyírsz füvet, vasárnap meg nem.

Ebben az időtartamban ha nap 8 órat fórkalapácsozol, ahhoz sincs senkinek semmi köze. Tudtommal azért ezt magyarországon sokkal lazábban értelmezik.


"Karácsony van bakker,"

Nincs karácsony. Hétfőn és kedden lesz, illetve holnapután szenteste. Gondolom akkor az sem zavarna, ha ma már lekapcsolnák a közműveket, bezárnának mindent, mert hét karácsony van bakker, és hadd legyen az üzemeltető is a családjával.

Vagy ez csak rád érvényes?


"Szarok bele, hogy ilyenkor van szabija, mindenki másnak is, pont ezért nem ilyenkor kéne zajongani."


Ő meg szarik bele, hogy neked nem tetszik. Hétköznap van, munkanap.

Lehet te aranykanállal a seggedben születtél, és mások felett álló úriembernek érzed magad, ettől még egy átlagos munkanapon azt csinál, amit akar, akkor is, ha neked a szemed szikrázik és a segged mennydörög.


P.S.: Szerintem nálad mindegy, hogy mikor zajongana, aki így áll hozzá, annak egy novemberi szürke szerdai délutánon is ugyanúgy sokk lenne.

dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%
Házam van, akkora telekkel, hogy nem is látom a szomszédokat. Felőlem aztán mindenki azt ver szét amit csak akar.
dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: MÉG NINCS karácsony! MAJD két nap múlva.
dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!