Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni egy megyesz...

Mit lehet csinálni egy megyeszékhelyen? Máshol is pang az élet?

Figyelt kérdés

Kecskeméten élek, Pesttől 80 km-re, ebben a 108 ezres "nagy"városban 2 éves korom óta, és 19 éves koromig csak akkor hagytam el a várost, ha nagyszülökhöz mentünk vagy ha nyaralni, kirándulni mentünk. Akkor még szerettem itt élni. Az egyetemet Pesten végeztem, albérletben laktam. Imadtam ott lenni. Egyetem után 2 évig Pesten dolgoztam, minden nap ingáztam. Ebbe belefáradtam, és egy jobb munkalehetőség miatt hazajöttem Kecskemétre. Itt dolgozom már 2,5 éve.


Pest után nem találom a helyem. Először is, innen minden létező fiatal elhúzott, akiket ismertem. Itt korombeliek (25-35) nincsenek. Kihalt, szomorkás az egész város kisugárzása. Fogalmam sincs, ennyi idősen hogyan szerezheznék itt barátokat. A párkeresés még nehezebb itt férfiként. Nincs felhozatal. Társkeresőkön fent vagyok, de szinte csak pesti csajok vannak fent, a környékről alig. Ha ki van írva, hogy XY Tatabánya, Esztergom, Vác, Gödöllő, Székesfehérvár stb., hogy randizok vele?? Messze van. Távkapcsolat lenne belőle, de már volt egy ilyen kapcsolatom, nem is lett jó vége...

Aztán milyen szabadidős tevékenységek vannak itt vagy akár egy másik nagyobb városban? Csatlakozzak a helyi egyházi kórusba, miközben rossz hangom van? Vagy a néptánc egyesületbe, esetleg a kerámia körbe? Nálunk nincs se folyó, se hegy, nem tudok elmenni kirándulni. Biciklizni szoktam, de a bicikliutak rosszak, és nincs sok választási lehetőség, hova tekerjek el. Azt érzem, hogy ez a várost a nyugdíjasoknak épül, nem látok benne perspektívát.

Házibulikba persze lehetne járni, de nincsenek itt a barátaim. Őszintén szólva, már gimis koromban sem igen voltak...


Nem tudom, ezek az állítások igazak-e más megyeszékhelyekre is, vagy csak itt van ekkora pangás?


Pestre vagy Szegedre kell járni az érettségizett fiataloknak, ha bulizni akarnak. Nincs pezsgő élet, pedig egyetemi város lettünk. Este 6 után itt szószerint megáll az élet, mindenki otthon kuksol. Jobban hasonlítunk egy falura mint egy városra.


Van kiút, vagy költözzek Pestre? (Néztem albit, a legolcsóbb garzon 120-nál kezdődik)



jan. 11. 13:05
A kérdező szavazást indított:
Ahol élek (megyeszékhelyen vagy sűrűn vagyok ott) ott is ugyanezek a problémák..
Ismerem Kecskemétet (ott lakom/ott laktam vagy dolgoztam ott), teljesen igazad van.
A mi megyeszékhelyünkön jobb vagy jó a helyzet.
15 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Itt is ugyanez van, de én pont ezért költöztem vissza Pestről, mert én meg a nyugit szeretem. :D


Mit lehet csinálni?


Olvasni, tanulni, fejlődni stb. A net korában már nincsenek határok és nem kell ki se mozdulni ahhoz, hogy az ember megtalálja a jó közösségét, csak keresni kell és a megfelelő helyen.

jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Sportolj.
jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
#1-es! Köszönöm a választ. Pont az a gondom, hogy én imádok csavarogni, szeretem az aktív kültéri programokat, de itt nem tudok kimozdulni, mert nincs hova...
jan. 11. 13:47
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

3-as: hát menj fel hétvégenként Pestre, bulizzál, programozzál, szerezz pesti barátnőt akár a neten, aztán költözz fel hozzá, miután találtál Pesten jobb munkahelyet és meg is vagy oldva! :)


(1-es voltam. Szívesen!:))

jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy szerintem elsősorban neked egy csaj kellene, aztán beindulnának a közös élmények is! :)
jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#5-ös hozzászólónak igaza van, másképp látnám a helyzetet. Sajnos egy nagy csalódás ért engem pár hónapja, ezért a társkeresőzést felfüggesztettem. Félek, ha itt megismerkedek egy nővel, ideszögezem magam, és soha nem lesz esélyem Pesten élni, amit szeretnék. Anyagi oka van, amiért nem megyek fel, trágya a fizetésem (nettó 270-et se éri el). Nagyobb pénzt a szakmámban nem lehet keresni 28 évesen. Jogi szakvizsga kell, de az még 1,5 év...

Ismerkedtem pesti nőkkel, de semmi eredmény... Ghosting, volt hogy a részemről. Volt, hogy írta, hogy messze van Kecskemét. 1-1,5 óra. Mondjuk ahol 5 percenként jár minden, ott neki még a 30 perc utazás is sok lenne...

jan. 11. 14:43
 7/24 anonim ***** válasza:
37%

6-os: és ezt a nagy csalódást a jövőn kell leverni?!


Pestre menni nem tudsz, helyi nővel nem akarsz. Akkor mit akarsz?

jan. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ha hétvégente 1x Pestre utaznék, akkor havi 16 ezer Ft útiköltségem lenne. Egy alkalom 4 ezer Ft-ból jön ki (BKV napijegy 2500 Ft, és a távolsági busz féláron oda-vissza 2×745 Ft (lassú járat) vagy 2×895 Ft (gyors járat). Nem nagy cucc, bár azt a 16-20 ezret meg is spórolhatnám.
jan. 11. 14:56
 9/24 anonim ***** válasza:
78%
8-as: hát valamit valamiért! Ha bulizni akarsz, akkor kifizeted, ha meg pangani, akkor perselybe teszed.
jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Konkrétan ott van Kecskeméten az ország egyik legnagyobb gyára, nem akarom elhinni, hogy nincs élet, nem lehet hogy rossz helyen keresed?


Nem vagy egyedüli helyzetben egyébként.A fiatalok elvándorlása egy általános jelenség mindenhol a világban, Kínától az USA-ig, sok ilyen "doomer" meme-t láttam. Itthon sokan Budapestre, sajnos talán még többen Nyugatra mennek.


Nekem a barátaim többsége kiköltözött külföldre, én Budára.

A szülővárosomban, amit szeretek, már nem tudok semmit csinálni, csak az idealizált felhőtlen kamaszkor emléke húz vissza, majd mindig megdöbbenek a szegénységen, és az ürességen. Budapesti árakon csak romlott Sopronit vagy fejvájós Ászokat lehet venni a néhány megmaradt kocsma egyikében, vigyázva, hogy kikerüljük a necces részeket, pl a buszpályaudvart, ez is elképzelhetetlen lett volna anno.


Sportolni viszont mindenhol lehet. Biciklizni (jó lapos), gyúrni (érdemes valami drágább menőbb helyen, ahol lányok is vannak, nem valami pincébe menni spórolva havi 5k-t, ahova csak a 150 kilós átlagsúlyú "MÁV Toldi Miklós Erőemelő Szakosztály SE jár), vagy eljárni túrázni.

jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!