Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni egy megyesz...

Mit lehet csinálni egy megyeszékhelyen? Máshol is pang az élet?

Figyelt kérdés

Kecskeméten élek, Pesttől 80 km-re, ebben a 108 ezres "nagy"városban 2 éves korom óta, és 19 éves koromig csak akkor hagytam el a várost, ha nagyszülökhöz mentünk vagy ha nyaralni, kirándulni mentünk. Akkor még szerettem itt élni. Az egyetemet Pesten végeztem, albérletben laktam. Imadtam ott lenni. Egyetem után 2 évig Pesten dolgoztam, minden nap ingáztam. Ebbe belefáradtam, és egy jobb munkalehetőség miatt hazajöttem Kecskemétre. Itt dolgozom már 2,5 éve.


Pest után nem találom a helyem. Először is, innen minden létező fiatal elhúzott, akiket ismertem. Itt korombeliek (25-35) nincsenek. Kihalt, szomorkás az egész város kisugárzása. Fogalmam sincs, ennyi idősen hogyan szerezheznék itt barátokat. A párkeresés még nehezebb itt férfiként. Nincs felhozatal. Társkeresőkön fent vagyok, de szinte csak pesti csajok vannak fent, a környékről alig. Ha ki van írva, hogy XY Tatabánya, Esztergom, Vác, Gödöllő, Székesfehérvár stb., hogy randizok vele?? Messze van. Távkapcsolat lenne belőle, de már volt egy ilyen kapcsolatom, nem is lett jó vége...

Aztán milyen szabadidős tevékenységek vannak itt vagy akár egy másik nagyobb városban? Csatlakozzak a helyi egyházi kórusba, miközben rossz hangom van? Vagy a néptánc egyesületbe, esetleg a kerámia körbe? Nálunk nincs se folyó, se hegy, nem tudok elmenni kirándulni. Biciklizni szoktam, de a bicikliutak rosszak, és nincs sok választási lehetőség, hova tekerjek el. Azt érzem, hogy ez a várost a nyugdíjasoknak épül, nem látok benne perspektívát.

Házibulikba persze lehetne járni, de nincsenek itt a barátaim. Őszintén szólva, már gimis koromban sem igen voltak...


Nem tudom, ezek az állítások igazak-e más megyeszékhelyekre is, vagy csak itt van ekkora pangás?


Pestre vagy Szegedre kell járni az érettségizett fiataloknak, ha bulizni akarnak. Nincs pezsgő élet, pedig egyetemi város lettünk. Este 6 után itt szószerint megáll az élet, mindenki otthon kuksol. Jobban hasonlítunk egy falura mint egy városra.


Van kiút, vagy költözzek Pestre? (Néztem albit, a legolcsóbb garzon 120-nál kezdődik)



jan. 11. 13:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%
Itt Szolnokon mindig vannak programok bár én mellette lakom. Szerintem kezdj el hinni Istenben és sokkal jobban látod a világot.
jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
14%
A világ nagyvárosai kihaltak,lakatlanok.
jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Szolnok abból a szempontból jobb hely, mint Kecskemét, hogy ott van a Tisza. Másrészt vasúti ellátottsága a legjobb. Pestre még éjszaka is van óránként vonat (igaz, akkor személyvonat), ráadásul 2 vasútvonalon keresztül is eljuthatsz Pestre, Nagykátán és Cegléden keresztül. Plusz vannak zónázók is. Ha Kecskeméten ilyen közlekedés lenne Pestről, nem lennék annyira ráfüggve erre a témára, nem akarnék ennyire felköltözni, mert simán tudnék késő estig programot csinálni Pesten, maradhatnék, amíg akarok. Felénk az utolsó vonat a Nyugatiból 22:03-kor indul vissza, már ekkor buszok sincsenek. Szóval nem tudok egy este 8-as színházi előadásra vagy válogatott meccsre felutazni, hiszen az eltart 22:15-ig, akár 22:45-ig is, lekésném a vonatot. Pár napja volt egy esti 8-as előadás, nem akartunk kocsival felmenni, inkább vonatoztunk, de Ceglédre el kellett menni, és onnan késő este mentünk vissza Kecskemétre autóval.

Említette valaki a Mercedes gyárat. Attól nem lesz kulturális élet a városban, se több szórakozási lehetőség, hogy az autógyár odaköltözik. Egyébként oda sokan járnak be dolgozni máshonnan. Tudnék mesélni, kik dolgoznak ott. Hát nem értelmiségiek. A város vezetői az utóbbi évtizedben sokat tette azért, hogy a városközpontban ne legyen élet.

jan. 11. 18:15
 14/24 anonim ***** válasza:
53%

Szolnok.


Mint egy lebombázott albán sertéstelep langymeleg áteső novemberi ellenfényben... vagy valami ilyesmit írt róla egyszer Winkler Róbert. Igaza volt. Ennek a városnak az a baja, hogy még csak pedagógus volt a polgármester a rendszerváltás óta. Egy magyartanár, egy tornatanár, egy fizika-kémia szakos tanár, aztán megint a tornatanár ezer éve... Belőlük valahogy nem árad a menedzserszemlélet.


Szolnok próbálja magát kitalálni, mindenféle nyári fesztivállal, amik elég "lakosságiak" (magyarul általában érdektelenek) zene terén, viszont árban ugyanúgy el vannak szállva.


És akkor ezeken kívül annyira nincs itt semmi, hogy innen nézve még Kecskemét is egy világváros!

jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Itt nálunk is vannak ezek a fesztiválok a főtéren, meg vannak koncertek a szabadidőközpontban, de nem mozgatnak meg, no meg ott ilyen babakocsit tologató párok és gyerekekkel érkező 40-es korosztály van ott. Elég lehangoló, nyomorúságos. Az is nyomorúságos, hogy próbálják reklámozni, ha van valami program egy-egy közösségi házban vagy a könyvtárban. Oda csak nyugdíjasok járnak. Ahogy írtam is, Szolnokon legalább ott a Tisza, még ha nem is olyan szép város. Egyébként ezt csak hallomásból tudom, mert életemben 2-3 alkalommal jártam ott, de akkor is csak rokonoknál a külvárosban.

Ami még bizonyos szempontból vonzóbbá teszi számomra Szolnokot, hogy a vonatközlekedés is kiváló Pestre, és Debrecen sincs messze, kb. 1 óra 15 perc. Továbbá vannak nemzetközi vonatok is. Pl. mehetsz Aradra, Temesvárra, Nagyváradra egynapos kirándulásra vonattal. Nálunk csak Szabadka van kvázi közel mint külföldi város, de ahhoz át kell szállni Szegeden. Van már autópályátok is, igaz, hivatalosan autóút, de nagyjából ugyanaz.

jan. 12. 10:21
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező! Aranyos, értelmes srácnak tűnsz a válaszaid alapján, de eddig volt 6 válaszod, és mind a 6-ban kifogásokat kerestél...
jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os!

Mire kerestem kifogásokat?

jan. 13. 10:41
 18/24 anonim ***** válasza:
78%
Az utóbbi válaszból kicsit az kezd lejönni, hogy bármi jobb annál ahol most vagy. Nem lenne jó, ha fel költöznél Pestre, Szolnokra és pont ugyanúgy éreznéd magad nem igaz? Teljesen mindegy hol vagy, ha magányos vagy. Azok az emberek akiknek barátai vannak, párja van, ugyanúgy csinálnak maguknak programot itt is-ott is. Ha nehezen barátkozol, Pesten is nehezen fogsz. Ha könnyen, akkor igazából bárhol találsz barátot. Ezt az egészet azért mondom, mert persze elköltözhetsz, eleinte még lehet érdekes is lesz, de álltában nem azzal van a baj, hogy hol vagy, hanem azzal, hogy hogyan gondolkozol. A szomszéd kertje mindig zöldebb. Ott is ugyanúgy lesznek problémák, saját magadat és a gondolkozásmódodat kénytelen vagy elvinni oda is. Csak azért elköltözni valahova, hogy majd ott jobb lesz minden, illúzió.
jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
52%

Kecskeméten van uszoda és fürdő, én elkezdenék úszni járni, vagy pedig valami más sport is szóba jöhet.

Próbáld felvenni a kapcsolatot volt osztálytársakkal, szomszédokkal, esetleg iratkozz be valami olyan képzésre, ahol szintén vannak fiatalok, pl. nyelvtanfolyam, vagy KRESZ (ha még nem vezetsz), vagy valami érdekes tanfolyamra.

jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

#6


nem tudom, mi a szándékod, de hogyha családot akarsz alapítani a jövőben, és gyerekeket akarsz, akkor jobb, ha Kecskeméten maradsz.


Kecskeméten, ha van egy jól fizető állásod, akkor olcsóbban találsz megfelelő lakhatást és a megélhetés is olcsóbb, a környezet gyerekbarátabb, mint Budapesten.


Családos emberként mások a szempontok, mint szingli vagy nőtlen fiatal férfiként.


Én Pécsett voltam ugyanígy ezzel: felköltöztem Budapestre, egy jó állás miatt, és jól éreztem magamat, buli, nyüzsgés, stb. Aztán megnősültem, gyerekek születtek, és már is szűk, kényelmetlen és drága lett a belvárosi albérlet, és egy vagyonba került kiköltözni egy kertvárosi kerületbe, egy életre eladósodtunk.


Pécsett feleannyiért megkaptunk volna ilyen lakást, csak ott nem volt nekem is és a feleségemnek is megfelelő munka, így ez a lehetőség kizáródott.

jan. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!