Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez normális, hogy egy kirándul...

Ez normális, hogy egy kirándulás után egyedül akarok élni?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, barátom még nincsen.

Hétvégén a családommal kirándulást tettünk a Kékestetőn. A kilátóból egészen a Tisza-vonaláig elláttunk, ez a kilátás és a jó levegő teljesen magával ragodott. Kinek volt már hasonló érzése?


Köszi!



jan. 15. 07:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Méghozzá valahol. Ott Mátrafüred, s környékén.
jan. 15. 07:39
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A Kékestetőről valóban gyönyörű a kilátás, csak azt nem értem, hogy sikerült összehozni az egyedül éléssel.
jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Születhetnek élethosszig tartó helyzetek is akár egy ilyen élményből. Néha egy egy pillanat is meg tud változtatni nagy dolgokat. Ami veled történt, az most egy pillanatnyi fellángolás. Akkor lesz komoly elhatározás, ha a jövőben nagyon sok döntést képes vagy alárendelni annak a célnak, amit kitűztél magad elé.

Komoly tervezést igényel az, hogy egy olyan vidéken megélj, ahol nincs meg minden olyan mennyiségben és gyakoriságban, mint városokban.

Lakhatás, megélhetés és a mindennapi élet feladatainak megoldása. Ezek az elsődleges szempontok. Aztán majd idővel kiderül, hogy tényleg olyan lesz e, mint ahogyan azt elképzelted.

Amit javasolnék, mielőtt döntesz, hogy tölts el ott legalább egy-egy hetet az év minden évszakában egyedül, egy bérelt szálláson. Próbáld meg megoldani a napi étkezést, utazást, bevásárlást úgy, hogy nincs autód. Ismerd meg a közösséget a településen, használj tömegközlekedést. Nézz meg néhány eladó vagy bérelhető ingatlant. Az év többi részében pedig tájékozódj arról, hogy milyen költségekkel, feladatokkal lehet számolni egy teljesen egyedüli önálló életben. Nem lehetetlen küldetés, de az biztos, hogy nem olyan, mint egy lányregény. Én 10+ megcsináltam, bár nem egyedül vágtam bele, de egyedül maradtam a feladatokkal. Jónéhány éve érzem, hogy nem volt jó döntés, de már újra kezdeni sincs kedvem máshol.

jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Mélyre szívod a tiszta, kristályos levegőt, fürdesz a napsütésben, kápráztat a panoráma, kisimítja az idegeidet a sok zöld.


Csak hát más a mindennapi élet, a lakhatás, a munkalehetőség, a továbbtanulás, képzés, az életmód, emberi kapcsolatok, a közlekedés, az élettempó, a művelődési, kikapcsolódási lehetőség, orvos, családi és szociális kapcsolatok fenntartása.


Dióhéjban ennyi.

jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Igen, reális ez a fajta érzet/gondolat. Ilyenkor el tud kalandozni az agy, nyugisabb állapotba kerül, figyeli a környezetet és megnyugvást keres/talál magának, amikor egy ilyet kiötöl magának az ember.

Ha neked ez jó, tetszik, akkor idővel ki lehet alakítani:).

jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, amint elmegyek szép helyre, sokat ábrándozok arról, milyen lenne ott élni. Egy szép táj nagyon tudja vonzani az embert. És hát élnék én szívesen Szigligeten, Egerben, tenger mellett meg elég sok helyen. Csak hát ugye a realitás, meg a piszkos anyagiak...
jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!