Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 2 éves gyerekkel albérletben...

2 éves gyerekkel albérletben társasházban?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hete lakunk ebben az albérletben. Fiatal, rendezett pár vagyunk, 2 éves gyerkőccel. Akinek van gyereke, az minden bizonnyal tudja hogy az nem jár néma csenddel. Sajnos vagy nem sajnos, nagyon hisztis korszakát éli, én pedig probalok rohadt türelmes lenni vele, de a párom nagyon tart attól hogy kitesznek minket.

Az okok ami miatt fél és sokat veszekszünk:

-pelenka csere az néha maga a pokol, hisztizik, néha kiabál, nem birja kivárni azt az egy percet, de ez nem rendszeres.

-egy sima fel-alá mászkálás is (szerintünk) le hallatszódik (első emeleten vagyunk) főleg ha fogócskázós kedvében van, halljuk a dübögést másoktól is, más gyerekektől így gyanítjuk hogy ezt is hallják. Szepen szólunk rá, abba szokta hagyni de van hogy direkt dobog a kis lábával mert tetszik neki.

-Az esti altatás szintén néha borzalom szokott lenni, konkrétan van hogy úgy visít mint akit nyúznak, nem erőszakkal altatom, ilyenkor várunk egy kicsit hogy meg nyugodjon de alvás előtt mindig szólok hogy ‘lassan alvás’ így nem éri váratlanul de van hogy ő nem almos. Ilyenkor sokat veszekszunk sajnos mert a páromnak 200 a vérnyomása mert hogy ‘ezt mindenki hallja, kifognak rakni minket’.

-Leejt egy játékot a parkettára vagy zörgős műanyag játékkal játszik, szerintünk ez is le hallatszodik.

Szóval kb szerencsetlen gyerekre mindig rá van szólva, és nem mindig általam. Egyébként a korához képest egy nagyon nyugodt természetű gyerekről beszelunk, természetes hogy az új környezetet meg kell szoknia, próbálom lekötni, én már nem vagyok neki elég így igen, tervben van a bölcsi ha minden jól megy hetek kérdése és már járni fog.

De egyelőre nem kaptunk panaszt sehonnan, a párom azért aggódik ennyire mert nagyon jofej a tulaj, nagyon tetszik a lakas nekünk, szeretjük, hosszú évekig tervezünk itt maradni (egyébként az egész háztömbnek egy a főbérlője, itt mindenki bérel így nyilván ha bármi van mindenki neki szól). Szóval a kérdés az hogy szerintetek beszéljek a tulajjal hogy mostanában hisztis a gyerek, néha én is hangosabban szólok rá hogy inkább tőlem tudja mint mástól? Vagy ezért panaszkodhat bárki? Készüljünk úgy hogy ki tehetnek minket? Nagyon rossz így stresszben lenni egesznap hogy nem tudjuk mi az amit hallanak, mi az ami zavaró. A szomszédban egyébként vannak nagyobb gyerekek, szoktak hangosan játszani illetve szaladgálni este 9kor de minket egyáltalán nem zavar mert nem egésznapos.



jan. 24. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha most nem albérlet, hanem saját lakás lenne, az mennyiben lenne másabb?

Másrészt meg a pároddal kellene beszélni, mert ezzel a gyereknek nagyon rosszat tesz, a szidástól garantáltan nem lesz nyugodtabb, éppen ellenkezöleg!

jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Amikor kivettétek a lakást, felteszem, mondtátok, hogy van egy kétéves gyerek is családban. Ha annyira allergiás lenne társaság a csendre, valószínűleg nem költözhettetek volna. Mindenki tudja, hogy a gyerekek általában hangosabbak, ez természetes, nem kell emiatt elnézést kérni. Nyilván a gyereknevelés része, hogy korának megfelelően felhívjuk figyelmét arra, ne zavarjon másokat a viselkedésével. Ha jófej a tulaj, biztos nem rak ki egyik pillanatról a másikra. Ha van is esetleg panasz, először nyilván figyelmeztetni fog.
jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem minden normális ember beláthatja, hogy a kisgyermekes életterek általában nem a nyugalom szigetei. Ti lehet, hogy picit jobban rá is stresszeltetek erre, illetve nem kizárt, hogy a párodat is zavarja, csak ráfogja a saját problémáját a szomszédokra, hogy ők lesznek mérgesek.

Hogy kicsit csökkentsétek a stresszt, azt javaslom, hogy próbáljatok elébe menni a dolgoknak, legyetek barátságosak a szomszédokkal, amennyire lehet, hogy legalább ne az legyen, hogy az a bunkó pár az üvöltő gyerekkel, hanem a jó fejek a kicsit hangos babával.

Nem tudom, mennyire találkoztok a szomszédokkal, de amikor igen, akkor egy kedves köszönés is sokat jelenthet. Ha nyitottak vagytok rá, oda lehet menni bemutatkozni, elmondani, hogy most költöztetek ide, és nagyon tetszik itt nektek. És elnézést kértek, ha hangos néha a gyerek, próbáljátok csitítani, de nektek is nehéz. Egy normális ember megérti ezt, még ha nehezebben is viselik talán néha.

De mindenhol vannak olyan lakók is, akiket már az zavar, ha hallja, ahogy becsukod a bejárati ajtót, és már azért is tud őrjöngeni...

jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1/3 én pontosan ezért veszekszem vele mert teljesen megértem hogy fáradt, de ezt utalom amikor néha a gyereken vezeti le, nyilván nem uvoltozik meg veri, kezét el is törném, tehát ne így képzeljétek el. És én pontosan ezért vagyok nyugodtabb, nekem szót fogad hamarabb, megérti hogy nem dübögünk, elmondom neki normálisan hogy alattunk neni/bacsi, hallják nem szabad.
jan. 24. 11:13
 5/15 A kérdező kommentje:
2/4 persze, ezt tudják az alattunk levők is mert kérdezték a tulajt hogy kik jönnek ide, szóval elvileg majdnem mindenki tudja hogy gyerkőccel jöttünk. Szerintem se fog kirakni egyből hogy ‘na sziasztok, túl hangos volt a pelenka csere’ szóval amiket irtok mind alá támasztja azt amit én is mondtam neki.
jan. 24. 11:15
 6/15 A kérdező kommentje:
3/5 oo ezzel hálistennek nincsen baj, mi nagyon nyitottak vagyunk, én szeretek barátkozni, beszélgetni szóval mi mindenkinek megadjuk az első pozitív benyomást (vagyis reméljük) nyilván ennyi idő alatt nem találkoztunk mindenkivel de mindenkinek kedvesen köszönünk, vagy 1-2 ember a másik háztömbböl aki ránk se hederit de az más téma. Szóval igen, mi is teljesen ezen vagyunk hogs ne így beszéljenek rólunk hogy ‘a hangos gyerek szülei’. Köszönöm mindenkinek a megnyugtatást, gyereket se akarom ezzel stresszelni többet..
jan. 24. 11:17
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 1 kiadott albèrlet hasonló szizuval. Engem egysuer felhívtak, hogy a gyerek sír meg miegymás... Ès mint főbèrlő erre mit mondjak? Kirakom mert egy szomszèdot az zavarja ami termèszetes??? Most rendesen fizeti a számlát, lakbèrt stb... Korrektek... Nem fogom ez miatt kirakni... A másik meg mellettem balról, jobbról gyereksírás a szomszèdból. Menjek át mert sír a gyerek? Nem lennèk normális.... Panel lakás ezzel jár....
jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
A felső szomszédaimnál van két kisgyerek. Rühellem, mikor dübörögnek este 11-kor meg reggel 6-kor. Én már át fogok menni szólni, 6-7 éves gyerekeknek már meg lehetne tanítani, hogy ne trappoljanak meg dübörögjenek. De ha 2 éves lakna ott, akkor még elnézném, ő még kicsi ahhoz, hogy ezt felfogja. Hát, sajnos a gyerek ezzel jár, én ezért fogok csak házba szülni.
jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Ez természetes dolog. Így nagyon elnyomjátok a gyereket és tök szorongos lesz emiatt. A társasház ezekkel a zajokkal együtt jár. Ha ilyen miatt kiraknának titeket vagy szólna valaki, hát az se normális.A férjednek meg füldugó és akkor majd nem zavarja a saját gyereke.
jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja amúgy kirakni csak többszöri felszólítás után tennének, ha egyáltalán.
jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!