Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg Magyarországon a...

Tényleg Magyarországon a szelektív gyűjtés is "okosba" van megoldva?

Figyelt kérdés
hallottam, nem tudom mennyire igaz, hogy a műanyagok feldolgozására, újrahasznosítására se pénz, se felszerelés, se akarat így a szelektív kukából viszik egyenest a szeméttelepre!
jan. 26. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Ahol kiválogatják belőle az újrahasznosítható anyagokat (például PET palack, Alu doboz, egyéb fém hulladékok stb.) és azok mennek vagy előkezelő, vagy egyenesen újrahasznosító/feldolgozó üzembe.


Üdv, egy hulladékos cég telepvezetője.

jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem igaz, mindent kézzel válogatnak.
jan. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Ezzel az országgal az is a baj, hogy bejön egy más-, de a "hanyatló Nyugaton" addig jól bevált rendszer az országba, azt átalakítják "igazi hungarikumossá", és máris minden elb*ódik.
jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
#3 A legtöbb "bevált" rendszer nyugaton gyakorlatilag szegény országokba elküldte a feldolgozhatatlan "szelektált" műanyagot ami vagy egy szemétdombon végezte vagy pedig egy szemétégetőben. Különös tekintettel igaz ez a műanyagokra.
jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Volt egy ilyen dokumentumfilm amiben azt magyarázták hogy némelyik helyen bizony nem válogatnak (rendesen) és bizony megy a szeméttelepre.
jan. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azóta is böcsülettel gyűjtöm a szelektívet, de nem viszem túlzásba.
jan. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen én is konkrétan ezt hallottam, hogy a PET az egyetlen műanyag amivel Mo-n foglalkozva van, a többi meg meg a szeméttelepre
jan. 27. 17:58
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Annyira gusztustalan, de tényleg! Hogy nem foglalkoznak azzal hogy másnak idő, energia és becsület kiválogatni, külön levinni/elvinni ezeket az anyagokat és akkor ez van! :(
jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!