Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban, miért tudnak...

Debremart kérdése:

Németországban, miért tudnak a visszaváltható műanyag üvegekért, és dobozokért annyi pénzt adni, hogy egy hajléktalan nem hal éhen, ha csak pár darabot összegyűjt egy nap, magyarországgal ellentétben?

Figyelt kérdés
Szerintem, alapból sokkal többet is visznek vissza az emberek is, és sokkal kevesebb kerül eldobásra az utcán, vagy pedig a szemétbe. Esküszöm ott kint némelyik hajléktalan is jobban él mint itthon egy jó pár ember...

2023. máj. 3. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Azt a pénzt vásárláskor kifizettetik veled. Szerintem nem örülnél ha minden üvegen, dodozon +100ft betétdíj volna
2023. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
#1: én örülnék, mert nem lenne szabaszét szórva az utcán, meg a kommunális szemétben a rengeteg műanyag, üveg és alumínium
2023. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ott kint viszont az újrahasznosított üvegben viszont jóval olcsóbb volt, ha azt vettem, bele volt kalkulálva a -0,25 cent. Úgy volt, hogy 4-es kiszerelésben kijött 0,60 centre energia ital mondjuk. A márkájára már nem emlékszem. De ami visszaváltható volt az sem volt 1 euró sem és jó érzés volt visszakapni azt a kis betétdíjat még ha ki is fizettem előtte. Szerintem sokkal több embert arra sarkalna itthon is, ha nem 1 meg 2Ft lenne. Pl. Amikor kint dolgoztam, az üdítősdoboztól kezdve mindent visszaváltottam ami visszaváltható volt, sokszor meg volt belőle a napi reggelim meg a páromnak is. Igaz ez 2021. Októberben, meg Novemberben voltunk kint, azóta nem tudom, hogy mennyire mentek fel az árak.
2023. máj. 3. 17:52
 4/9 A kérdező kommentje:
És nem zavarnak ha rajta lenne az a + 100Ft, ha utánna visszaviszem az üres dobozt és visszakapom az árát. Ezzel egyébként spórolni is lehet egy kicsikét.
2023. máj. 3. 17:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon látsz szétszórva ilyesmit az utcán Németországban. Vagy ha el is szórja valaki, előbb-utóbb összeszedi valaki más. Nálunk voltak munkahelyen akik gyűjtötték a kidobott félliteres palackokat. Gyakran 20-25 palackkal mentek haza műszak után. Itthon még ha betétdíjas üveget veszel azt is szenvedés visszaváltani, az esetek többségében nem működik normálisan az automata.
2023. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez így van. Egyébként minden reggel láttuk, hogy mennek a narancssárga színű autók és szedték a szemetet a földről. Ilyen itthon miért nincs? Vagy ha van is maximum önkéntesként. Mert az is egy munkalehetőség lenne az államtól persze. Sokan mondják, hogy nem könnyebb kint sem az élet, mert minden drágább, hát én nem ezt tapasztaltam. Ott kint "rosszabb" minőségi ételek, amik itthon "prémiumnak" van titulálva, olcsóbb volt mint itthon. Vagy maximum ugyanannyi. Lehet mondani, hogy az ottani fizuhoz eurohoz mérten nem sok az a fizetés, mert sokan ezzel vannak, de ha átszámoljuk mondjuk csak a minimálbér különbségét ha az albérlet ki van fizetve akkor is marad kb 300-350 ezer Ft/fő ebből azért el lehet lenni szerintem. Lehet kérdezni hogy akkor miért jöttem haza, a válaszom az, hogy nem én akartam.
2023. máj. 4. 08:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tervben van, hogy itthon is bevezetnek valami hasonló rendszert. Remélem rövidesen tényleg sor kerül rá.
2023. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: en attol tartok hogy az megint olyan mutyisan sikerül majd, hogy a hátrányait élvezhetjük, az előnyeit meg lenyelik a nagytőkések.
2023. máj. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as: Valószínűleg...
2023. máj. 4. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!