Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van még itt olyan 30 éves...

Van még itt olyan 30 éves férfi akinek nincs saját lakása?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok ebben a szerencsétlen helyzetben?
jan. 28. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs. Anyámnál lakom 31/F
jan. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
48 évesen az anyámmal élek,esélytelen hogy valaha elszabaduljak innen.
jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
28 vagyok, de mivel most az autóra megy el sok pénz, aztán képzésekre, biztos hogy nem lesz még lakásom is 30 évesen.
jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Csak az van
jan. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a legtöbb embernek, akit nem támogattak a szülei/nem örökölt annak elég nagy az esélye hogy nincsen lakása.

Ha csak azt veszem, hogy 20-30% minimum az önrész és egy normális lakás 40-50 milliótól kezdődik (Budapesten és akkor ez egy 2 szobás lakás semmi extra) akkor az azt jelenti hogy minimum 10 millió kell hogy elindulj, de ha berendezést és vésztartalékot is beleveszed akkor inkább 13-14 milla.


És a 20 as éveiben az emberek egy nagyrésze tanul kb 24 éves korig, majd kezdő állásokban van és így kellene 10 év alatt 120 ezreket félretenni, amihez kb 500 nettót haza kell vinned. (és az inflációt még nem is vettem figyelembe)

jan. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, de nem azért mert nem tudok venni - hanem mert nem akarok.🤷‍♂️
jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelen! Nem vagyok hajlandó a fele fizetésemet albérletre költeni, sem egy szobában kuporogni harmadmagammal, idegenekkel.
jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Rohadt jól keresek kb 6 éve, most jutottam el oda 30 évesen, hogy önerőből tudnék venni egy budapesti garzont, vagy 20-25 milla hitellel egy vállalható méretű, 1 háló + nappalis lakást nem a világ végén.

Ha az ember nem örököl vagy szállnak be a szülők vagy az ember párja több tízmillióval, akkor ez majdnem esélytelen ennyi idősen.

jan. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, hogy nőként válaszolok (de legalább a korosztály stimmel), nekem összesen egy darab ember van az ismeretségi körömben, aki 30-as, és nem úgy lett lakása, hogy örökölt.

Emberünk 19 évesen, technikummal bekerült egy olyan helyre, ahol átlag felett keresett, és alapvetően nagyon jó érzéke van az élethez, szóval pont akkor ugrott bele hitelve, mielőtt nagyon durván elszálltak volna az árak. Így most van egy garzonja, aminek a törlesztője kb. annyi, mint nekem a havi lakbér (én egy szobát bérlek, van egy lakótársam, aki a másik szobát bérli). A többi harmincas férfi ismerősöm mind vagy a szüleivel lakik, vagy albérletezik lakótársakkal, párral, vagy egyikük a testvérével. Szerintem ő az egyetlen, aki megengedheti magának, hogy egyedül éljen.

febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs, mert nem tetszett a robot életforma.
febr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!