Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen falun élni?

Milyen falun élni?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy házat egy faluban, erdő szélén, de amikor valaki megkérdezte, nem-e félnék egyedül, elbizonytalanodtam.

Nagyvárosban nőttem fel, panelben élek a mai napig, mindig vannak körülöttem.

Van, aki hasonló háttérrel költözött falura? Kíváncsi lennék a véleményére.


febr. 3. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Az a helyzet hogy sok faluban gettósodás van bármikor belédköthetnek betörnek. Egy városban drágább az élet így biztonságosabb is.
febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

En falurol koktoztem varosba de siman visszakoltoznek ha ugy adodna.

Ha hazad van akkor van sajat udvarod, szabadabb vagy abban hogy hogyan alakitod,bovited a hazad.

Erdo szelen csendesebb mert kevesen jarnak arra de ha nem tanyat veszel akkor lesznek szomszedaid. Falun ismerik az emberek a szomszedaikat es ha nyitott vagy akkor jo baratsagban is lehetsz veluk.

En sosem feltem falun. Csendes, biztonsagos es este sem kellett felni az utcan.

febr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyvárosiak kb 3-5 évig birják vidéken. Költöznek vissza.
febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem simán betornek kinyírnak. Teljesen védtelen helyek.
febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%
A munkahelyeket elviszik a migrancsok. Nem fogsz tudni megelni.
febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Jó nyugis dolog de akkor azzal számolnod kell, hogy egy csomó mindenről le kell mondani ami a 21-ik századhoz köt a városhoz képest meg jóval kevesebb a lehetőség minden téren
febr. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Falun nőttem fel. Soha nem költöznék vissza, soha nem adnám fel azt a szabadságot, hogy akár az éjszaka közepén haza tudok menni, vagy el tudok menni venni egy budipumpát meg egy csőgörényt az éjjelnappali tescoba, ha erre van szükség. Teljes szívemből gyűlöltem falun lakni, nem is értem, anyámék miért vállaltak oda, városban annyival több lehetőségem lett volna. Jobb suli, változatosabb sportok... Önzők voltak, és csak nagyon akartk egy kislányt, mikor még ők maguk is szülőknél laktak, és küszködtek a bejárással, a munkával, mindennel, és nem is gondolkoztak szerintem.

Egy kertes házzal rengeteg dolog jár, művelned kell a komplett hozzád tartozó udvart, kötelességed eltakarítani a havat a házad előtti járdán, csúszásbiztossá tenni a járdaszakaszt, és nem tudom, mennyire kell bemutatni neked az esetleges munkalehetőségeket, de ha remote-ban dolgozol, akkor se mindegy, hogy kik vesznek körül, én már középiskolában is nagyon magányos voltam amiatt, mert másokkal egyszerűen nem tudtam értelmes párbeszédet folytatni. Nyugodtan le lehet pontozni, ez az igazság. Engem b.....tul nem érdekelt - mai napig nem érdekel - hogy xy-t ki hogy csalta szét, én nem erről szeretnék beszélni. Másról meg egyszerűen nem tudnak. Ez a téma, ennyi érdekesség van a k..va faluban, más nem is érdekli őket. Ja, a kisbolt háromszoros árakon árul minden szart, de legalább bezár szombat délután ötkor, és hétfő reggel hatkor nyit ki. Álltavédelem nem létezik, ha szeretnél valamit jól tartani, fura leszel. És a szomszédod simán hagyja elleni a macskáját évi kétszer, részegen vízbe fojtja a kiscicákat, és meg van oldva.

febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért falu és falu között is van különbség. Vannak a városhoz tartozó falusias városrészek, vagy közvetlenül a város mellett található falvak. Sok tehetősebb költözik oda. Nagy családi házzal, szép udvarral, zöldségeskert, fák, virágok. Bizony, még erdő széle is lehet. Csodálatos helyek vannak. Régi házakat is fel szoktak újítani. Vagy valamelyik idegenforgalmi szempontból is felkapott falu is szóba jöhet. Ezek jók.

Olyan is van, ahonnan távolsági járattal ugyanannyi bejutni a városközpontba, mint városiként egyik városrészből a központba.

Mi vonz a falusi életben? Tyúkokat akarsz tartani?

febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tarnabod és Császártöltés közt van különbség. Hova költözöl?
febr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10%

Falun kevesebb szomszédod van, nagyobb helyen van lehetőségük betörni, kirabolni, és nincs bekamerázva, se beriasztózva, ezenkívül néhány perc alatt el tudnak menekülni, fel tudnak szívódni. Több szem többet lát... Panelban 1 ajtó van. Semmi többet nem látnak és nincs más lehetőségük bejutni. Falun van ugye ajtó meg ablakok is földszinten, így oda könnyebb bejutni. Ezenkívül valószínűleg vannak melléképületei is, és, ha ott értékeket (például eszközöket, elektromos kézigépeket stb.) tárolsz, akkor azok nincsenek biztonságban. Kutyákkal (nem 1-gyel!), magas és biztonságos kerítéssel, meg kamerákkal adhatsz a védelmedhez, de ez utóbbi kettő modern, amit nem biztos, hogy tolerálnak a már évek, évtizedek óta ott lakók. Azt nem tudom, hogy milyen szabályok vonatkoznak a kamerákra, meg riasztókra a tanyán.

Ha kutyafajtát kellene választani, akkor minden kérdés nélkül kaukázusi németjuhászt választanék (farkasölő...rettenetes egy teremtmény, rettenetesen mély hangja van), de természetesen érteni kell a kutyákhoz, mert különben igen nagy bajok lehetnek belőle, ráadásul ebből az agresszív fajtából.


Azért rendesen járj utána a falun való élésnek még jóóóval azelőtt, mielőtt vásárolnál...Nagyon nem valószínű, hogy itt a gyakorin fogsz teljeskörű, értelmes és indulatmentes tájékoztatást kapni ingyen és anoniman.

febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!