Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszéd telken halott,...

Szomszéd telken halott, gigászi fenyő: mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A hátsó kertünk mögött lévő apró, elhagyatottnak kinéző telken áll egy hatalmas fenyő, ami teljesen döglött. Szeles időben vészesen himbálódzik, és nincs a közelében másik nagyobb fa sem, így ha egyszer kidől/leszakad, akkor nem lesz, ami felfogja.

Ha felénk dől (és az általános szélirány miatt erre jó esély van), akkor a hátsó teraszunkra fog csattanni, és mivel ahogy írtam, hatalmas fa, garantált lesz az anyagi kár. Mellette a személyi sérülésnek is megvan a kockázata.

A szomszéd telek, ahol a fa áll, nem tudom, hogy lakott-e. Egyszer lekérdeztem, és hivatalosan igen (meg egy másik szomszéd is azt állította, hogy ott valami hajléktalanszerű öregember él), de akárhányszor csöngettem már, soha nem nyitott ajtót senki. Estefelé sem látok (az utca felől) világítást az egyébként iszonyatosan lepukkant, kb lakhatatlan állapotú házban.

Mit tudok tenni, ha nem akarom megvárni, hogy ránk dőljön a fenyője?


febr. 3. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Bemész az önkormányzathoz megkeresed a jegyzőt és jelzés felé a problémát.
febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jelzed
febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a döglött ? Mincs tűlevele teljesen üres száraz az ágai vannak ?
febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Képpel szemléltesd...
febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

#3:

Most komolyan, neked tényleg ez a legfontosabb, hogy hogy néz ki az a rohadt fa?

febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod a helyrajzi számot? Az alapján le lehet kérni a tulajdoni lapot.
febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha életveszélyes, jelentsd írásban a jegyzőnél.
febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát bocsesz, biztos nem fogok ezért képet feltöltögetni. Leírva: igen, nincs egy zöld rész se rajta, teljesen csupaszak az ágai. És nem,nem a tél miatt (amúgy is fenyő), már évek óta ilyen, de látszik a törzsén, hogy sápad, meg egyre jobban hajlong az erősebb szélben.

A tulajdoni lapot lekértük egyszer, de csak egy nevet kaptunk, elérhetőséget nem. Egyébként a nejem állítja, hogy hallotta pár hete, hogy valaki van ott a kertben, csak az nem jutott eszébe, hogy átrikkantson, én meg nem voltam otthon. De nekem mégsem nyit ajtót senki.

De akkor felkeresem a jegyzőt, köszi a válaszokat!

febr. 3. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!