Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehet valaki annyira...

Hogy lehet valaki annyira retardált huszonévesen, hogy lámpafénynél alszik egy koliszobában, miközben kettő szobatársa van?

Figyelt kérdés

Mondván, hogy nem tud anélkül. (bezzeg amikor felhozta a csávóját, akkor nem kellett lámpa az alváshoz)

Ráadásul behoz ezer elemes fisz-faszt, hogy majd azt használja, oké is lenne, mert azoknak sokkal kisebb a fénye, de kb soha egyiket sem, mindig azt a nyomorult asztali lámpát hagyja világítani egész este, ami bevilágítja az egész szobát.


febr. 15. 05:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Kiskorában biztos ezt szokta meg, hogy "félt egyedül a sötét szobában", ha meg valaki van mellette az ágyban, az annyira megnyugtatja hogy nem kell lámpa.

Szemtakarót tudsz venni, talán ez megoldaná, de nem tudom.

febr. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Keresni kell hozzá olyan szobatársat aki lámpázik és probléma meg oldva .
febr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
64%
Azért a két ember sem értelmesebb, ha ketten együtt nem tudnak kiállni a harmadikkal szemben.
febr. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha elaludt, le kell kattintani. Problem solved.
febr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%
Hogy lehet két ember olyan retardált, hogy engedik a harmadik retardáltat lámpafényben aludni?😁
febr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

#1 A szemtakaró egészen addig oldja meg a problémát, amíg nem forgolódom, mert akkor lejön. Én meg felébredek a fényre, viszont nem tudok vissza aludni.

#4 Ja, csak két órával később megy aludni,mint mindenki más.

febr. 15. 07:00
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Ha kettőtöket zavar, akkor szóltok neki, hogy csináljon valamit, mert ez így nem oké. Gáz, hogy 2 ember szív egy miatt. Ha nem tetszik neki, akkor menjen máshová. Tényleg ketten vagytok egy ellen és ennyit nem tudtok megoldani?
febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy a másik csajt zavarja-e.
febr. 15. 08:10
 9/26 A kérdező kommentje:

Velem alapból az a baj, hogy szorongom a problémák megoldásának szóba hozatalától, mert családi körben, meg gimis szobatársaktól (5 évig) azt tapasztaltam, hogy ha szóvá teszek valamit, akkor én vagyok az egyetlen, akit ez ennyire zavar, ezért egy minimális idő után le lesz szrva, újra szóvá kell tennem, újra és újra eljátszani, mire a másik fél besértődik, hogy ő "alkalmazkodik" (2 percig-3 napig), nekem meg semmi nem jó, ezért folyton bsztatom, és ugyanúgy telibe van fosva, amit én kértem, de legalább a konfliktusos témán kívül se tudunk meglenni egymás mellett. Nekem már ehhez nincs türelmem, el se kezdem, ha nem zavar nagyon, vagy ha látom, hogy ezt nem bírnám szépen szóba hozni.

És általában, amikor annyira zavar, hogy motivált legyek abban, hogy szóba hozzam, addigra már irritál annyira, hogy szépen ne tudjam találni. Jelenesetben ez azt takarja, hogy ha este a szemmaszkom a helyén marad, akkor nem hozom szóba, mert kvázi nem zavar, de ha egy este lecsúszik, felébredek hajnalban arra a kva lámpára, akkor eléggé felcsesz annyira, hogy akkor meg azért nem teszem szóvá, mert ezen kívül jól kijövök a szobatársammal, és nem akarom megbántani.

Azzal a ténnyel együtt meg még jobban irritál az a szájbatekert asztali lámpa, hogy van bent neki amúgy ilyen égősor(jó, mondjuk téli kiköltöztetés óta még nem volt türelme vissza rakni), elemes gyertya, lapos korongszerű világító biszbaszból kettő, meg egy ilyen seprű szerű színesen világító fiszfasz, mindegyiknek tompább fénye lenne, mint annak a hülye lámpának, de nem, feltétlenül annak a nyomorult lámpának kell világítani.

febr. 15. 09:25
 10/26 Shaddark ***** válasza:
26%

Leültök hárman és átbeszélitek a témát.

Első megoldás: Bevállalja hogy "átprogramozza" magát és idővel sötétben is jól alszik majd.

Második megoldás: Nem vállalja be, ezért mivel te rendelkezel annyi élet tapasztalattal hogy tudd, ez igazából a te problémád, feloldod magadban. Azaz te "programozod" magad át. Irányított meditációval, vagy csak simán elmondod minden egyes nap százszor hogy "élvezem hogy lámpafényben alhatok". Az, hogy mit tolerálsz és mit nem, rajtad múlik. Csakis és kizárólag. Ha úgy döntenél hogy lámpafényben imádsz aludni, akkor így lenne. Ez ennyire egyszerű.

febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!