Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Napi kétszer 1:30 óra ingázást...

Napi kétszer 1:30 óra ingázást ingyen lakhatásért cserébe bevállalnátok?

Figyelt kérdés

10 perc autóval az állomás, aztán 1 óra vonat, aztán 10 perc villamos, 10 perc séta. A vonaton tudok tanulni, olvasni, telefonozni.

Kocsival csak 40 perc lenne a munkahelyem, de 60 km-re van, és az meg benzinköltségben lenne úgy sok. Esetleg heti 1-2 szer tudnék menni kocsival, összekötve a bevásárlással.


Egy rokonomnak van egy kis 40 négyzetméteres összkomfortos zártkerti nyaralója, oda költöznék be, csak a rezsit kellene fizetni. Ő örülne neki, ha valaki lakna ott, néha le kellene nyírnom a füvet, megmetszeni néhány rózsát, két barackfát, de én amúgy is szívesen végzek ilyen kerti munkákat, ez nem gond, a kert sem olyan hatalmas. Meg nekem tetszik az a kis ház is, szívesen laknék ott.


Ezt választanátok, vagy inkább az albérletezést?



márc. 12. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de én nem Te vagyok.
márc. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Egy probát meg ér birod e.
márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sok.
márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Az utazási idő sok, de ha olyan tömegközlekedési eszközt használsz, amin mondjuk lehet aludni, pihenni, akkor például nem kell spórolnod az alvási időn.


Egy próbát megér.

A helyedben azt csinálnám, hogy megnézném mennyi az albérletek átlagos ára. Oda költöznék, s úgy csinálnék, mintha albérletben élnék, s azt az összeget félre raknám. Ha az utazást nem bírnám és/vagy mellette nem tudnék szórakozni, pihenni, kikapcsolódni akkor váltanék.

márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Simán. Már ha jó a vasútvonal, és nem késik, nem marad ki állandóan a vonat. Mert ahonnan én jártam anno, ott ez tök hétköznapi dolognak számított. Szóval muszáj voltam beköltözni. De ingyenes lakhatásért lehet még így is bevállalnám.
márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
A helyzettől függ. Ha eddig a szüleiddel laktál, 5 percre a munkahelyedtől, és békésen megvagytok otthon, én azt mondom, nem éri meg. De ha minden álmod a különköltözés, akkor hajrá, simán bevállalhatod. Nyilván nem nyugdíjig fogod ezt csinálni, csak átmenetileg, pár évig.
márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem elég félrevezető ez a tömegközlekedésen majd alszol, tanulsz, megfőzöl és még gyúrsz is dolog, hiszen minden nap munka előtt és után csinálva ez csak nettó kidobott idő lesz.
márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Túl sok a napi 3 óra, meg átszállások, várakozás, esetleges késések. És még valószínűleg korai kelés is.

Inkább albérlet a közelben.

márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Egy próbát megérne szerintem is, de inkább a magas albérletárak miatt mondom ezt. Ingázásban is el lehet fáradni, tapasztalat, de mellé fontos az is, hogy mennyire pontosak az ottani járatok, mennyire gyakori és mennyire sok a késés, mennyire megbízható az ottani közlekedés.
márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kizárt, mert Mo-n az egyóra vonat az jó esetben annyi csak, de álltam már 2 órát halálfszán, mert ellopták a felsővezetéket.


Szóval kizárt. Eleve nem ingáznék 1,5 órát - egy időben csináltam, gyakorlatilag életem nem volt.


Felkeltem hatkor, hazaértem este hétre.

márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!