Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erdélyben melyik a legjobb/...

Erdélyben melyik a legjobb/ élhetõbb város?

Figyelt kérdés

Hogyan viszonyulnak a magyar nyelvhez?



Köszi!



márc. 20. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Brasso.
márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Székelyudvarhely (ott él a legkevesebb román).
márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Brassó, Temesvár
márc. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem Kolozsvár. Itt sok a magyar egyébként.
márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Tobbszor volt nevezve Europa (nem Erdely, nem Romania) leggyorsabban fejlodo varosanak, Europa legelhetobb varosai kozott szerepelve meglepo modon csak a negyedik valasz emliti. Kolozsvar nyilvan a helyes valasz, viszont a magyarsag itt csak 10-15 szazalek kozott mozog. Ha olyan erdelyi varosokat keresunk, ahol a mindennapokban magyar nyelvvel gond nelkul elvagyunk, akkor Csikszereda, Sepsiszentgyorgy vagy Szekelyudvarhely kozul jon ki a nyero.
márc. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de ami az "élhető" városokat illeti, én Kolozsvárt nem sorolnám az élmezőnybe. Rettenetes forgalom, zsúfoltság, kaotikus építkezés, rettentő drágaság, az óvodákba nincs hely beiratni a gyereket stb.
márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kolozsváron ugyan nem voltam még sajnos, de Nagyvárad, és különösen Brassó fejlett európai nagyvárosoknak tűnnek.
márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is Brassó tűnik összben legjobbnak, csak annyi, hogy ott már tényleg alig vannak magyarok. Kolozsvár nyilván egy menő város, de tényleg infrastrukturális szempontból nagyon lemaradt és ha nem keresel jól, akkor nagyon nehéz ott megtelepedni, minden olyan drága lett.
márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as, igaz, viszont ott van 20 percre a 70+ százalékban magyar Kovászna megye.
márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!