Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten élni miért jó...

Budapesten élni miért jó tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyon hálás lennék, ha írnátok jó dolgokat erről,vagy hogy ti miért szerettek itt. Azért csak ilyen kommenteket szeretnék,mert valamiért mostanában úgy érzem megbántam,hogy amikor tavaly lett volna lehetőség, nem költöztem vissza vidékre (nem a semmi közepére,megyekszékhely mellé).

De nem tudom ez most hogy jött, szeretem a munkám,van párom meg lekopogom nincs baj de ez az érzés meg nem akar elmúlni. Viszont remélem csak átmeneti,eddig amúgy szerettem itt élni (egyetem miatt koltoztem ide anno). Most valamiért nagyon szomorú vagyok, jó lenne pár pozitív hozzászólás:(



ápr. 16. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Vidéken nem sok a közlekedési eszköz. Nehezebb elintézni dolgokat, ezért a nagyvárosba kell bemenni ezekért. Itt könnyebben lehet vásárolni, és több ideig tartanak nyitva az üzletek. Itt azért jobban lehet keresni mint vidéken, több a munkalehetőség, és nem futsz össze állandóan ezzel meg azzal. Itt a pletyka is elvész míg vidéken abszolút nem.
ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken nőttem fel (kis 300 fős faluban), 10+ éve Budapesten még mindig eszembe jut, hogy mennyire jó nekem, hogy éjszaka is haza tudok menni. Mármint bosszankodok, hogy jaj, pont lekéstem az éjszakait, és most fél órát kell várni a következőre, de rögtön utána eszembe jut, mikor 16 évesen lekéstem az este 7-kor menő utolsó buszt, és két és fél órán át sétáltam hazáig egy kivilágítatlan, erdőben menő út szélén mínuszokban, vagy a másik opció az lett volna, hogy valami padon alszom, ahhoz képest egy fél órát várni semmiség, és ilyenkor átérzem, hogy mennyire jól alakult az életem, rohadt jó tömegközlekedése van ennek a városnak, még úgy is ezt mondom, hogy azért utazgattam Európában, ritka, hogy ennyire jó és olcsó tömegközlekedés létezzen valahol, szerintem a miénk tényleg világszínvonalú.

Én covid alatt is tudtam munkát találni. Anyám meg egyszer két évig volt munkanélküli, tényleg mindenhová jelentkezett a környéken, két diplomája van, két idegen nyelvet beszél, és az első, amit talált, az egy négy műszakos gyári munka volt. Elvállalta, jót tett neki mentálisan, hogy dolgozott legalább, szerzett barátokat is, de azért basszus, én akkor még kamasz voltam és csak megerősített engem abban, hogy abból a régióból minél előbb le kell lépni.

Egyébként számomra iszonyatosan depresszív. Sajnos nem tudok a magyar vidékre úgy tekinteni, mint az otthonomra, ha megyek látogatóba a szüleimhez, elérek a busszal, vagy a vonattal egy bizonyos határt, és összeszorul a gyomrom, egyszerűen nem akarok oda visszamenni. Ha a szüleim nem élnének ott, soha többé nem mennék, és egyébként ők terveznek is költözni, igaz, nem Budapestre, mert voltak ők is többször látogatóba nálam, gyűlölik a tömeget, a rengeteg embert, ők inkább az olasz, vagy spanyol vidéken pépzelik el az életüket, most ehhez tanulnak nyelvet és gyűjtenek tőkét.

Ami megfordul a fejemben, hogy meg kellene venni, azt megkapom itt. Bármelyik boltba bemegyek, és van barna rizs, fagyasztott zöldségek és gyümölcsök, avokádó, mangó, amit csak megkívánsz. Ha hazalátogatok, az egyetlen kisboltban ott tartunk, hogy még mindig csak egy fajta domestos van, egy fajta tisztítószer, a savanyúság kimerül az ecetes uborkában, gyermelyi négy tojásos tészta van, nincs durum, vagy gluténmentes opció (nem kell gluténmentesen étkeznem, de megszoktam, hogy van ilyen), van 1.5-ös, meg 2.8-as tej, laktózmenteset, növényit felejtsd el, zöldségkínálat kimerül a paradicsomban, ami annyira drága, hogy a helyi nyugdíjasok max. egy-két darabot vesznek, lecsópaprikában, meg hagymában. Legutóbb, mikor voltam otthon, épp fogyókúráztam, és mentünk a szüleimmel boltba, kerestem volna a kalóriacsökkenytett cuccokat, és nem voltak. Ki is röhögtek, mikor rákérdeztem, hogy van-e. Apám laktózérzékeny, prediabéteszes, életmódváltásban van, és konkrétan én küldöm neki haza a növényi tejhelyettesítőket, cukorhelyettesítőket, meg az egészségesebb opciókat, zöldségeket, mert náluk nem lehet kapni. Nagyon szomorú.

ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem, hogy Budapestről mehetek bármerre. 1-2 órán belül elérhető az ország nagy része.
ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát én budapestiként pont ellenkezőként szoktam gondolni, hogy a vidéki üdüléseim alatt az utazások többnyire rendben vannak. Egy nagy csúnya kivétel Húsvétkor Balassán volt, ahol hibából fél órával előbb elküldtek egy buszt és nekem fontos lett volna. -____- De egyre inkább nem érzem azt, hogy mindenhol mindent megkapok és tökéletes lenne a közlekedés. Utóbbival egyre több gondok vannak, mert ki is csinálják Budapestet.


35/F

ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!