Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek a szomszédom...

Mit tegyek a szomszédom állataival?

Figyelt kérdés

Mindig átrepülnek a libái a 2 méter magas kerítésen, lelegelik a gyepet és telefossák az udvart.

Már jeleztem neki a problémát, az volt a válasza hogy majd lenyírja a szárnyukat. Ez azóta sem sikerült.



ápr. 22. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha eltűnik egy liba akkor talán jobban fog rá majd vigyázni.
ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem mi a kérdés, ha átrepülnek akkor megsütöd őket és kész. Persze ha kérdez a szomszéd akkor te nem tudsz semmit
ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Több ötletem is van.


A malicious compliance, amikor betartod a törvény betüjét:


Van valami menhely ahova a kóbor állatokat beviszik?

Lehet unortodox megoldás, de egy ilyen helyről visszaszerezni az állatokat baromi ciki. Pláne másodszorra.



A konfliktus kerülés, ami drága:


Építs magasabb kerítést.



A klasszikus tanyasi:


Tarts olyab kutyát, ami nem tud átmenni hozzájuk de megneveli a libákat. Valszeg szét fog szedni legalábbis egy madarat, de a probléma megoldódik.



A Hófehérkés, ami kicsit gonosz:


Véletlen ültess valami dísznövényt ami sajnos amellett hogy szép, mergező is. A te telkeden van, ha nálad nincs gyerek, nincs állat és a kerítésen át nem érik el, akkor lehet annyi liliomod amennyit a szívednek kedves.

Erre vond fel a szomszéd figyelmét is, innentõl ha átmegy a liba mert nem vigyáz rá és beleeszik, azzal bevallja a birtokháborítást.

ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem sütöttem még libát, ha le ütném se tudnám mit kezdjek vele. Megfogni nem lehet őket mert egyszerűen visszarepülnek.
ápr. 22. 16:37
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Csúzli, légpuska, aztán este meg visszahajintod a telkére a döglött állatokat.
ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Noren1989 ***** válasza:
57%

Én sütnék libàt.


Római tàlban igen jóra meg lehet csinàlni.

ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Mi lenne, ha komolyan segítenétek a kérdezőnek és nem csak mesebeli baromságokat írogatnátok?
ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm #7
ápr. 22. 21:42
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom, ha a nyílt balhét nem akarod, de nem is jófej a szomszéd, akkor bizony marad a passzív agresszív sz@rkavarás.

Vagy hogy megmérgezed, vagy más módon elpaterolod a madarait.

Ez egyébként nem egy mesebeli megoldás, falun simán elkapják azt hajnalba, aztán ki tudja a róka volt-e vagy a szomszéd.



Vagy pedig a drága mód, hogy felhúzol egy 4 méteres kerítést, vagy veszel egy kis csahos kutyát.

ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Jól van ez így? ***** válasza:
66%
Nem írtad, hogy egyedül él-e a szomszéd. Legközelebb ajánld fel neki, hogy segítesz levágni a libák szárnyait. Megbeszélitek, hogy pl.: másnap reggel, mielőtt kiengedné a libákat, átmész és segítesz. Ha nem megy bele, akkor valahogy mégis meg fogod őket te, mikor megint nálad vannak és levágod a szárnyukat és vissza ejted őket a szomszéd telkére.
ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!