Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más is szokott szöcskézni az...

Más is szokott szöcskézni az állataival? Ekkora gond lenne?

Figyelt kérdés

Nos én viszem a macskáimat és a kiskutyát, segítek nekik vadászni és játszunk. 20-sával nyelik a szöcskéket, imádják,a kutya is.

Maguktól is ott szoktak vadászni a cicáim, az egerészésben nem annyira sikeresek.

Az egyik szomszédom megfenyegetett, hogy feljelent, mert fogom a szöcskéket, sáskákat. A másik konkrétan lehülyézett. Meg a kocsiból röhögtek.

Tényleg ekkora gond lenne, hogy játszok velük? Meg tényleg mennek egyedül is...



#kutya #macska #sáska #szöcske #bunkószomszéd
2017. aug. 30. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%
A sáska védett.
2017. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Egy csomó szöcske- és sáskafaj védett.
2017. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én rájuk bizom.
2017. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

Kismacskával játszottam ilyet,az élvezte,ahogy ugrál a szöcske ,de a nagyobb már nem érdeklődött,az már emlős állatokat madarat fogott magának.


A szöcske az kártevő lerágja a növények levelét,a sáskajárás meg még a Bibliában is benne van szóval iszonyat káros rovarok, jobb pusztítani ahol lehet. No meg a fűnyírás ,rovarirtás is jó sokat elintéz szerencsére.

2017. aug. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem szoktam, de ugyan mért lenne gond?

De amúgy, hol szokod ezt játszani, hogy a szomszéd szól?

És milyen indokkal akar feljelenteni?

Nekem is a fűnyírás jutott eszembe. Hiába vannak védett szöcskék, sáskák, fűnyíróval nem tudod kikerülgetni őket.

Én egyedül az imádkozó sáskára szoktam vigyázni, amennyire tudok, mert arról tudom, hogy tényleg védett, és az nem is igazi sáska, sőt épphogy hasznos, mert megeszi, a káros rovarokat.

2017. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%

"A szöcske az kártevő lerágja a növények levelét,a sáskajárás meg még a Bibliában is benne van szóval iszonyat káros rovarok, jobb pusztítani ahol lehet. No meg a fűnyírás ,rovarirtás is jó sokat elintéz szerencsére."


Nincsenek káros és hasznos állatok. Minden állatnak helye van a táplálékláncban és ha egy eltűnik, könnyen borulhat az egész. Ennyi erővel minden állat káros, mert mindegyik megeszik valamit, ami nekünk kedves...

2017. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem inkább azzal van a gond, hogy megfogdosod nekik. Ha tiszteled a természetet, nem szólsz bele, és nem te döntesz az állatok életéről. Majd a természetes szelekció végzi a dolgát.

Ha a macska béna, és nem tudja elkapni, akkor a szöcske győzött.

Szóval ha egyedül megy , az a természet rendje.

Ha te összegyűjtöd nekik, azzal beavatkozol a természetbe, ráadásul védett állatokat ítélsz halálra.

2017. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónál a pont. Ha maguktól megfogják, az oké, de te ne fogd meg nekik.
2017. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért, amikor egy-két sáskafaj elszaporodik, akkor is "borulhat az egész". Szóval szerintem ezek a fajok igenis kártevők, és most nem a védettekre gondolok. Én se azt mondom, hogy ki kell őket pusztítani!
2017. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Igen, de azt nem a Jóska Mucsaröcsögéről fogja megmondani, hogy mi szaporodott el túlságosan és mi nem, hanem vannak erre szakemberek.
2017. aug. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!